Napotřetí uspěli - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Napotřetí uspěli

, Hana Boříková,
Napotřetí uspěli
Zdroj: Euro.cz

Pražská správa nemovitostí

PRAHA (bor) – Fond národního majetku (FNM) prodal pardubickou pobočku státního podniku Stavební obnova železnic ČR. Soutěž, kterou vyhlásil před koncem minulého roku, vyhrála Pražská správa nemovitostí. Tuto informaci potvrdila týdeníku EURO mluvčí FNM Petra Krainová. „Kupní cena byla nižší než účetní hodnota 388,5 milionu korun, ale vyhrála nejvyšší nabídka,“ dodává Krainová. Tendru se zúčastnily tři společnosti, jejich názvy ale fond odmítl sdělit.
Podnik Stavební obnova železnic ČR se zabývá stavební a montážní činností na železnici a výstavbou mostních konstrukcí. Jeho pražská část, která byla transformována v akciovou společnost, byla zprivatizována již v roce 1998 přímým prodejem. Devadesátiprocentní podíl v ní koupila stavební firma Subterra. O případném prodeji další filiálky Stavební obnovy železnic zatím fond neuvažuje. „Musela by o tom rozhodnout vláda, která tak doposud neučinila,“ řekla Petra Krainová.
O Pražské správě nemovitostí lze z obchodního rejstříku vyčíst, že se specializuje na nákup a prodej nemovitostí a technické činnosti v dopravě. V minulých letech se ucházela například o koupi pětihvězdičkového Hotelu Praha v Dejvicích nebo o výstavbu obchodního komplexu v centru Pardubic. V obou případech však byla neúspěšná.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze