Najednou je v kurzu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Najednou je v kurzu

, Tomáš Skřivánek,
Najednou je v kurzu
Zdroj: Euro.cz

Bankovní fúze

PRAHA/BERLÍN (tos) – Ohlášená fúze HVB se skupinou UniCredito spustila lavinu. Žádné jiné přeshraniční fúze v Evropě zatím ohlášeny nebyly, analytici ale nepochybují, že k nim ještě letos dojde. Pět minut po dvanácté se objevují i další zájemci o převzetí HVB Group. Francouzský deník „La Tribune“ přinesl týden poté, co se HVB s UniCreditem dohodla na ceně za převzetí, zprávu, že francouzské banky BNP Paripas a Société Générale chtějí do fúze vstoupit předložením výhodnějších protinabídek.
Německý zpravodajský týdeník Focus o pár dní později napsal, že konkurenční nabídku připravuje také Royal Bank of Scotland (RBS). Focus se ve své zprávě odvolává na britské bankovní kruhy a tvrdí, že RBS, která je podle tržní kapitalizace druhou největší evropskou bankou bezmála třikrát větší než UniCredito, nabídne za každou akcii HVB Group o 1,5 eura, tedy zhruba o sedm procent více, než UniCredito.
Britská banka má k předložení protinabídky stále ještě čas. Akcionáři UniCredita totiž rozhodnou teprve 27. července o navýšení kapitálu, kterým by měla být akvizice HVB Group zaplacena. K samotné výměně akcií HVB Group za akcie UniCredita v poměru 1:5 by mělo dojít v průběhu srpna. O zájmu Royal Bank of Scotland o akvizici některé z německých bank se spekuluje již další dobu. Kromě HVB Group přichází v současnosti podle listu Wall Street Journal v úvahu také Commerzbank.