Nad Prahou sa blýská

04. srpna 2014, 00:00 - (red)
04. srpna 2014, 00:00

Vysvětlení změny na postu jedničky hnutí ANO v Praze v nadcházejících komunálních volbách je prozaičtější, než by se mohlo ze vzrušených debat v politických kuloárech zdát. Není pochyb, že podnikatelka Martina Schopperová neudělala Andreji Babišovi radost svou veřejně přiznanou zálibou v luxusu, ale důvod pro výměnu to nebyl.

Ministru financí je coby rodilému Slovákovi daleko bližší někdo z jeho rodné hroudy. Bývalá šéfka české pobočky Transparency International byla favoritem na jedničku pražské kandidátky ANO řadu měsíců, ale bránilo jí slovenské občanství. Posledních několik dní se však může pyšnit českým pasem, protože občanství získala.

Palubní deník jenom doufá, že se při případném vítězství ANO v komunálních volbách nezačne nad metropolí blýskat.

BEZHLAVÁ ARBITRÁŽ

V září budou poslanci rozhodovat, zda zřídí vyšetřovací komisi pro dálnici D47. Konečně by se volení zástupci lidu podívali do útrob naší největší investorské organizace a uvědomili si tu hrůzu. Až totiž stát největší soud v dějinách ŘSD s plnou parádou projede, kdekdo se bude ptát, kdo za to může.

Dá se předpokládat, že prestižní právní kancelář, která ŘSD v kauze zvlněné dálnice zastupuje a inkasuje za to desítky milionů, na sobě nebude chtít tu ostudu nechat. Údajně se na tuto možnost už pilně připravuje. Pravděpodobně tedy vyjde najevo, že ŘSD, kde se za poslední rok vystřídali tři šéfové, nic moc nedělá – ve skladu dál nerušeně odpočívá přes sto beden vzorků z hlubinných vrtů, aniž by je někdo analyzoval, a nepokračuje v dalších vrtech na těch nejvíc zvlněných místech ostravské autostrády ani v pravidelných měřeních.

ZLATÍČKO BULÍČEK

Odvolaný šéf Státní tiskárny cenin Richard Bulíček v kauze dárkových zlatíček rozdávaných jako suvenýry nejrůznějším osobám má zřejmě dost starostí. Podle zdrojů Palubního deníku se ve výdajových dokladech na jednotlivé kusy v hodnotě přes deset tisíc korun objevila zdůvodnění typu „k urychlení stavebního řízení“ apod., což dnešní bojovníci s korupcí na ministerstvu financí vinící Bulíčka z kontaktů či kšeftů s Ivem Rittigem jistě naplňuje nadšením.

Na druhé straně jiné zdroje upozorňují, že Bulíček v kauze předražených jízdenek, kde jde Rittigovi o kriminál, spolupracuje s policií a poskytl jí výrobní kalkulace na jízdenky, které tiskla Státní tiskárna cenin. Z nich by se dala odvodit škoda vzniklá přidělením zakázky tiskárně Neograph spojované s Rittigem. Celá kauza totiž zatím stojí hlavně proto, že znalci nejsou schopni vyčíslit škodu, která měla dopravnímu podniku vzniknout.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít