Nad areálem se bude létat - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Nad areálem se bude létat

, David Jirků,
Nad areálem se bude létat
Zdroj: Euro.cz

Rozhovor o nadcházející sezoně

Které novinky jste pro sezonu 2004 připravili?
PALÁT: Všechny souvisejí přímo či nepřímo s investicemi do současných dvou hřišť a do výstavby nového osmnáctijamkového. V září tohoto roku otevřeme první devítku a druhou někdy na jaře příštího roku, takže budeme mít celkem 45 jamek. Investovali jsme zhruba šest milionů do nové techniky – nakoupili jsme sekačky na greeny a ferveje, aerifikátory, speciální traktory a golfové vozíky – která umožňuje udržovat hřiště ve špičkovém stavu. Zvláště při canon startech jsou nároky na jeho údržbu značné, technika musí vyjet včas a nesmí být poruchová.
Velmi důležité je samozřejmě také zázemí. Součástí kvalitních služeb bude osvětlený a ozvučený leaderboard, nový spike bar na terase restaurace, rozvoz občerstvení, krytá odpaliště na driving range, špičková komunikační a audiovizuální technika.

Kolik lidí se o hrací plochu stará?
PALÁT: O veškeré plochy, které tady máme, pečuje tým patnácti lidí. Přibližně dvě třetiny z nich mají na starosti údržbu současných hřišť a zbytek pracuje na výstavbě nového. Tady se při modelaci přemísťují tisíce tun zeminy. Na některé zemní a stavební práce si musíme najímat externí firmy.

Jak byste to budované hřiště charakterizoval?
PALÁT: Bude tvořeno dvěma částmi různého charakteru. Jedna bude více zasazená do přírody, členitější, zalesněná, s vodními překážkami. Druhá devítka je klasické linksové hřiště, otevřené s dlouhými plochami. Využijeme také unikátní možnosti všechny čtyři devítky dvou mistrovských osmnáctijamkových hřišť mezi sebou kombinovat.
V souvislosti s novým hřištěm počítáme také s rozšířením golfového zázemí, při kterém navýšíme kapacitu hotelových a restauračních služeb. Rádi bychom v našem areálu vytvořili příznivé podmínky i pro negolfovou klientelu (půjčovna kol, možnost jízdy na koni, vyhlídkové lety, billiard, petanque či dětské hřiště), protože ne každý návštěvník holduje pouze tomuto krásnému sportu.