Na velikosti záleží - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Na velikosti záleží

, Kateřina Menzelová,
Na velikosti záleží
Zdroj: Euro.cz

Developerský projekt

PRAHA (men) – První koncept maloplošných jednotek kombinujících kancelářské a skladové prostory nabízí česko-holandská developerská společnost UTC Properties. Jednotky od 240 metrů čtverečních skladových a 146 metrů čtverečních kancelářských prostor jsou na českém trhu moderních komerčních nemovitostí k dispozici zájemcům poprvé. Doposud si mohli klienti pronajmout nejméně 500 metrů čtverečních.
Objekt o celkové pronajímatelné ploše necelých šest tisíc metrů čtverečních vyroste v obchodní zóně Průhonice – Čestlice jako II. a III. fáze UTC Parku. Projekt by měl být dokončen v únoru příštího roku. Pronájem zajišťuje mezinárodní poradenská firma v oboru realit Cushman & Wakefield Healey & Baker (C&W/H&B). V současné době je více než třetina prostor předpronajata. Jedním z hlavních nájemců je společnost Steilmann Praha.
„Jednotky mohou sloužit jako sídlo společnosti včetně vzorkovny nebo jako detašovaná skladová část firmy, která má hlavní sídlo v centru města, ale zároveň potřebuje dobrý přístup ke svým skladům,“ říká Ferdinand Hlobil, partner vedoucí středoevropský tým C&W/H&B.
Koncept se uplatnil v západní Evropě, především v Beneluxu. Využívají jej společnosti, které nepotřebují velké sklady a svoje zásoby drží v optimální výši s vysokou obrátkou, tedy hlavně elektronické, počítačové a kosmetické firmy.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze