Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Podzimní novinky na silnici od 1.10.2018

Přichází podzim a měli bychom připravit naše vozidlo na studenější období. Kromě změny…

Podnikání s s.r.o. s sebou přináší mnohé výhody

Jestliže už nějaký ten pátek podnikáte jako osoba samostatně výdělečná činná, možná je…

Na úspěch!

20. listopadu 2017, 00:00 - Klára Donathova
20. listopadu 2017, 00:00

Vítězství ve sporu nebo dobře uzavřený obchod, to je třeba pořádně oslavit. Poradíme vám, které bary se k tomu hodí

Advokacie je náročná na pozornost i čas, stresující, ale i obohacující o stále nové informace a především o vztahy s klienty. Některé přerostou z profesních v přátelské, jiné sice nikoli, přesto může nastat příležitost, kdy je namístě společně oslavit nějaký úspěch: vyhraný dlouhotrvající spor, nečekaně uzavřený smír nebo dobrý obchod zkrátka skleničku zaslouží. Provedeme vás několika high-end bary, do kterých můžete klienty bez obav vzít.

Na klasické historií i hosty prověřené koktejly, které už jinde třeba ani neznají, vyrazte do Bugsy’s Baru (Pařížská 10, vchod z Kostečné ul., Praha 1). Pražská barová legenda neztrácí kontakt s dobou, přestože první hosté si tu mohli objednat drink už na jaře roku 1995. Bývá tu plno a jsou tu často k vidění známé tváře podnikatelského prostředí i politici. Snad pro kultivovaný interiér, snad pro diskrétnost personálu, snad pro nabídku, která byla roky neměnná a konzervativní, našli hosté v lístku svůj oblíbený drink při každé návštěvě. Koktejlové menu je teď ale zbrusu nové, moderní a jednodušší s důrazem na celosvětově populární Negroni v mnoha podobách. Oblíbenou Bugsy’s Rose nebo Almond Cigar vám ale barmani rádi připraví i dnes, byť je v psané nabídce už nenajdete. Široká nabídka šampaňského patří k Bugsy’s stejně jako míchané nápoje. Každý si tu najde své a ostudu si tu před klienty rozhodně neutrhnete.

Le Valmont Club & Lounge ˇ (Uhelný trh 414/9, Praha 1) představuje moderní bar propojený s hudebním klubem, ve kterém se podávají sofistikované drinky s promyšleným elegantním servisem. Bar je ale od klubu diskrétně oddělen, takže tu můžete v klidu posedět a nikdo vás nebude vybízet k tanci, snad jen hudba. Okázale noblesnímu prostředí odpovídá i kultivovaný barman, který dokáže namíchat nejen koktejly, které najdete v menu, ale v podstatě vše, na co si vzpomenete.

Nabídka prémiových destilátů je tu natolik široká, že vaší fantazii nebudou kladeny žádné meze. Výčet signature drinků naznačuje jen způsob podávání, alkohol, na kterém je nápoj postaven, a základní popis chutí. Na detaily se nebojte zeptat personálu, který je vždy připraven odpovědět. Le Valmont je ideálním místem, když se vedle probírání právě běžících kauz chcete také trochu pobavit.

Pokud dáváte přednost konzervativnímu prostředí a hlasitější hudba není nic pro vás, vypravte se do Tretter’s New York Baru < (V Kolkovně 3, Praha 1), který v říjnu oslavil už sedmnácté narozeniny. Za tu dobu tu působila řada špičkových českých barmanů, které Michael Tretter naučil, co život za barem obnáší. Prostředí má evokovat třicátá léta v New Yorku a sami posuďte, zda se mu to daří. Bar z kachlíčkové mozaiky a vínové polstrování židlí k tomuto místu neodmyslitelně patří stejně jako lehká omšelost interiéru. Poněkud konzervativní je i zdejší koktejlová nabídka: moderní mixologické trendy nejsou to, oč tu běží. Klasické míchané nápoje vám tu však připraví skvěle a k nim i něco malého k jídlu. V nabídce nechybí šampaňské ani sekt, který přímo pro Tretter’s Bar připravuje v Chablis vinař Patrick Piuze. Tretter’s tvoří z 50 procent Chardonnay a z druhé poloviny pak Pinot Noir. Určitě neuděláte chybu, když si předem uděláte rezervaci.

Jen o pár kroků a jeden vchod dál najdete krásný bar L’Fleur (V Kolkovně 920/5, Praha 1), který patří mezi českou barovou špičku. Místní barmani se pravidelně umisťují vysoko ve světových barmanských soutěžích a noblesně elegantní prostředí baru udělá na vaše klienty či obchodní partnery nepochybně dojem. Vyzkoušet tu můžete vysokou mixologii včetně drinků připravených v souladu s těmi nejmodernějšími trendy. Kromě koktejlů z aktuálního menu inspirovaného obrazy z pařížského Louvru vám ale barmani rádi připraví i osvědčenou klasiku na přání. Koktejlové menu doplňuje mimořádně široká nabídka šampaňského od větších i malých producentů, která tu rozlévají i po sklenkách za velmi příznivé ceny. Ochutnat můžete třeba kompletní řadu z vinařství Dhondt-Grellet, jehož spolumajitel, teprve šestadvacetiletý Adrien Dhondt, letos získal uznávanou cenu pro nejlepšího vinaře v Champagne.

Zejména „trestařům“ doporučujeme The Banker’s Bar ^ (Haštalská 16, Praha 1), jehož nabídka je inspirována slavnými bankovními lupiči a součástí interiéru, který má evokovat prvorepublikovou banku, jsou masivní trezorové dveře. V baru, jenž je otevřený teprve od loňského prosince, se budete cítit opravdu v bezpečí; dobře chráněni od ruchu velkoměsta i denního pracovního shonu. Místní elegantní a poklidné prostředí vám umožní vychutnat si oslavu vašeho úspěchu. Přestože je to skvělý bar, většinou nepraská ve švech. Usadit se můžete na baru nebo u stolů v hlavní místnosti, více soukromí vám poskytne salonek, do kterého projdete zmiňovanými trezorovými dveřmi. Drinky lze vybírat podle momentální chuti nebo podle sympatií k jednotlivým desperátům, jejichž příběhy si můžete přečíst v menu vyvedeném v podobě staré vkladní knížky. Tady vás ale nikdo okrádat nebude. Ceny odpovídají kvalitě podávaných nápojů.

A kdyby vás nezlákaly koktejly ze stálé nabídky, nezapomeňte se pozorně podívat nad bar, zpravidla tam najdete další tři sezonní drinky.

Relativní novinkou je tajemný The Alchemist Bar ^ (Provaznická 1, Praha 1), otevřený na jaře tohoto roku. Malované dřevěné stropy, těžké závěsy a stylizovaný interiér dávají podniku zvláštní atmosféru. Přes den funguje jako kavárna, ovšem se setměním se proměňuje v klasický koktejlový bar.

Menu je postavené na devíti tarotových kartách, které představují devět míchaných nápojů. Desátou kartou „si volíte svůj osud“ a vybírat můžete z dalších dvanácti nápojů. Zapojit se lze i do barové hry, která vás provede řadou dalších míst. Alchemist ale není jen pro hračičky a milovníky tajemna. Je příjemný, má neotřelý interiér, který mnoho hostů nadchne, a díky své poloze na pražském Můstku se může stát ideálním místem, kam po práci zamíříte na skleničku. I tady vám samozřejmě namíchají drinky, které na menu nejsou, ale jsou dobře známé.

Elixír mládí ani kámen mudrců tu ale nesvedou.

Abychom nebyli pragocentričtí, pošleme vás na sklenku čehosi ostřejšího do Brna, tedy do Baru, který neexistuje ˇ (Dvořákova 1, Brno). Pro lepší zážitek si rezervujte místo ve spodní místnosti, která je příjemnější než první patro, a svěřte se do rukou zkušených barmanů. Každé místní menu je osobité. To aktuální vás provede různými místy světa. Můžete se vydat třeba „Mimořádnou linkou Vary–Jakarta“ na „Azory“ nebo si vystát „Frontu na Monu Lisu“. Některé variace jsou poněkud divočejší, a tak si neváhejte poručit svůj oblíbený drink bez ohledu na to, že po něm není v lístku ani stopy. Mají tu tolik lahví skvělých destilátů, vermutů i bitterů, že dokážou namíchat téměř vše.

Věříme, že si z naší barové nabídky vyberete to pravé místo a že budete mít stále co slavit.

O autorovi| Klára Donathova • donathova@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Samoplátci budou platit více na zdravotním pojištění
8 nejčastějších chyb při vytápění, které zvyšují účet za teplo
Co je dobré vědět o příspěvku na bydlení?
Dnes slavíme 17. listopadu, obchody zůstanou otevřené
Hypotec?ni? sazby leti? nahoru. Ceny bytu? poprve? vystoupaly nad 3 miliony
Auta
Test Mercedes-Benz eSprinter: Vysoké napětí
Octavia Cup trochu jinak. Lamborghini připravuje seriál pro závodní verzi modelu Urus
Jak řídit na sněhu: Představujte si, že vám vůbec nefungují brzdy
Jak funguje pohon všech kol? Existuje 6 různých koncepcí
Volvo Group Czech Republic hlásí změnu ve vedení
Technologie
Office 2019 a Office 365 pro domácnosti za nejnižší ceny [Black Friday]
Lepší kontrola na aktualizacemi a snímání oken [Windows Insider]
Velký přehled slev na Černý pátek 2018 (průběžně aktualizováno)
YouTube nabízí filmy zdarma. Terminátora, Rockyho…, ale má to háček
Q3 Nvidie: tržby 3,18 miliardy $ zklamaly očekávání, akcie zažily nejhorší den za 10 let
Hry pro příležitostné hráče