Na špičce žebříčku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Na špičce žebříčku

, Petr Matějček,
Na špičce žebříčku
Zdroj: Euro.cz

Feri Research

PRAHA (mat) – Nejlepší investiční potenciál v evropských nemovitostech najdou investoři v České republice. Alespoň to tvrdí německý soukromý ekonomický výzkumný institut Feri Research. Ten udělil Česku společně s Maďarskem a Polskem v segmentech investic do bytových a maloobchodních nemovitostí nejlepší možnou známku AAA, trh s kancelářskými prostory obdržel druhou nejlepší známku AA. Německo, Nizozemsko a Švýcarsko vyšly ze srovnání s východní Evropu nelichotivě. Německo dosáhlo celkové známky C zejména kvůli špatnému ohodnocení v sektorech maloobchodních realit (C) a kancelářských prostor (D). Investice do německých bytových nemovitostí dostaly známku B+. Na poslední místo seznamu se propadlo Švýcarsko.
Po celé Evropě jsou perspektivní především investice do bytových nemovitostí. Společnost Feri počítá, že průměrný nájem v kancelářských budovách by měl v Evropě do roku 2014 vzrůst o 21,5 procenta a u bytů dokonce o 24,3 procenta.
Praha skončila na druhém místě v hodnocení hotelů. Nejvyšší nárůst jejich hodnoty, 22 procent, zaznamenala zařízení v Moskvě. Index společnosti HVS International tvrdí, že hotely v české metropoli dosáhly růstu ceny 17,7 procenta. Nejhůře se daří hotelům ve Varšavě, o čemž svědčí jen 57procentní vytížení tamních zařízení. Cena varšavských hotelů klesla o třináct procent.
Prognózy německého institutu Feri Research se opírají o základní hospodářské údaje. Vycházejí z očekávání, že hospodářský růst v Evropě dosáhne průměru 2,5 procenta. Příjmy spotřebitelů by měly ročně růst o 2-2,5 procenta, míra inflace by se měla pohybovat těsně pod hranicí dvou procent. Úroveň úroků by měla být jeden procentní bod nad aktuálním stavem.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze