Na Pekárně

26. června 2017, 00:00 - Klára Donathová
26. června 2017, 00:00

Poctivá venkovská hospoda se vším všudy včetně pece na chleba Restaurace Na Pekárně v Čakovičkách kousek za Prahou je pojem. Bez rezervace tu o víkendu nemáte šanci a vůbec nejlepší je rezervovat si místa pár dní předem. Za pořádnými českými jídly se sem sjíždějí hosté zblízka i zdaleka a pár parkovacích míst přímo před Pekárnou už dávno nestačí.

Restaurace je uvnitř dělená na dv ě části a zejména v té první u pípy je vždycky veselo. Když je hezky, počet míst se rapidně zvýší díky zahrádce ve dvoře, ale mívá to vliv na rychlost obsluhy. Podniku velí Václav Frič, kterého ani nepřehlédnete, ani nepřeslechnete.

Hosty vítá hlasitě už od dveří a s každým se dá srdečně do řeči, zkrátka jako ve vesnické hospodě za starých časů. Jídelní lístky tu nevedou. Denní nabídka je napsaná na tabuli nad pípou, ale obsluha ji každému dopodrobna popíše. Dokážu si živě představit, že by ji tu odzpíval Michal Tučný: „Zvěřinovou paštičkou, vývárek drůbeží, králíka, jehněčí, všechno máme, co nemáme, uděláme.“ Možná trochu přeháním, ale ne zas tak mo c. Nabídka jídel má systém, do něhož jsem úplně nepronikla. Ale když jsem se dožadovala místní skvělé zelňačky, dozvěděla jsem se, že ta je přece v neděli a dneska je sobota, tak je kaldoun. Pokud si tedy Na Pekárně nějaké konkrétní jídlo oblíbíte, nezapomeňte se informovat, kdy na něj můžete přijet zase.

Na nabídkové tabuli najdete vždy dvě skvělé polévky, nikdy nechybí zvěřinová paštička s brusinkovou omáčkou, ke které se podává domácí pečivo, a k tomu se na tabuli pravidelně objevuje několik reprezentantů české klasiky, jako je svíčková, kanec se šípkovou nebo kachna se zelím a bramborovým knedlíkem. A pak ještě vždycky něco navíc, třeba pečené vepřové koleno, výborná rajská omáčka nebo trochu zapomenuté čevabčiči. Pokud jste v tréninku nebo držíte dietu, raději se Pekárně vyhněte. Sice tu pro takové případy mají rybu, ale pokušení je příliš velké. Když už byste dokázali odolat všem shora jmenovaným jídlům, jednomu odoláte jen stěží. Největším trhákem Pekárny jsou pro mne taštičky z bramborového těsta plněné povidly, zalité opravdu štědrou dávkou másla a zasypané cukrem a mletými ořechy. Jednoduchost a dokonalost podávaná v hlubokém talíři. Aktuálně je pořídíte za 99 korun a jsou to opravdu skvěle investované peníze.

Pokud budete hledat místo, kam se vydat na velký rodinný víkendový oběd, je Pekárna ideální.

Na Pekárně ? Kojetická 36, Čakovičky ? t: 315 602 615 ? e: info@napekarne.com ? www.napekarne.com ? šéfkuchař: Václav Frič

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kvíz: Poznáte tato auta podle fotografie?
Češi si s GDPR neví rady, až 65 % e-shopů stále není připraveno
Hypoték se poskytuje méně. Proč?
Cestovní doklady na dovolenou ve 12 otázkách a odpovědích
Jak si může důchodce zvýšit příjmy?
Auta
Na návštěvě Jaguar Land Rover Classic Centre v Essenu. Tak…
Obytný VW California slaví 100 000 exemplářů vyrobených v továrně v Hannoveru
Hamburk zavírá dvě ulice dieselům, lidé čekají chaos. Totální nesmysl, tvrdí odborník
Škoda Karoq má dalšího sourozence. Nový Volkswagen Tharu ale nemíří jen do Číny
Kvíz: Poznáte tato auta podle fotografie?
Technologie
Kvíz: Smartphony jsou si čím dál víc podobné. Dokážete je od sebe rozeznat?
Osmijádrové procesory Coffee Lake mají spotřebu 80 nebo 95 W, Intel prozradil TDP
10 největších filmových nesmyslů, které jsou ajťákům pro smích
Facebook a Evropský parlament. Jak Zuckerberg (ne)vysvětlil ochranu uživatelských dat
Měníme peníze na dovolenou: 7 triků směnáren
Hry pro příležitostné hráče