Na jedno za město

02. října 2017, 00:00 - Ondřej Stratilík
02. října 2017, 00:00

V Lochkově zrnem nešetří. Zřejmě dbají na místní sladovnickou tradici

V pondělí odpoledne si tu člověk připadá jako na venkovském maloměstě. Nikde nikdo, cesty prázdné a klid panuje i v místní restauraci. Lochkov je přitom vzdálený jen pár minut od Pražského okruhu a Barrandova. Dřív tu stála vyhlášená sladovna, až do loňského léta se na tuhle tradici ovšem jen vzpomínalo.

Teď už je všechno jinak. Minulý rok v červnu tu tehdy osmnáctiletý sládek Aleš Boubelík založil první várku, vlastní pivo se pak v minipivovarské restauraci Na Lochkově začalo čepovat v srpnu.

„Za ten rok mám dobré ohlasy, naučili se tu chodit i štamgasti,“ těší devatenáctiletého Boubelíka.

Základem je pět týdnů uleželá světlá jedenáctka a polotmavá třináctka, ale sládek připravuje i sezonní speciály. „Práce v pivovaru je pro mě nepřetržitá,“ popisuje Boubelík. Rodák od Lipna se tak po absolvování střední školy ve Veselí nad Lužnicí musel přestěhovat do Prahy. Jinak by vařit na Lochkově nezvládal.

V měděné varně umístěné za velkými okny hned za výčepem Boubelík vyrábí pivo zhruba desetkrát do měsíce. Každá 500litrová várka pak leží v tancích u historických sklepů. I ty jsou podle Boubelíka jedním z míst, která připomínají lochkovskou sladovnickou tradici.

Nejvíc piva se tu prý vypije na jaře, v létě a na podzim. Takhle dlouhá sezona znamená, že pivovar bez větších potíží využije svůj maximální roční 400hektolitrový výstav.

Když je chuť sladová

Um Aleše Boubelíka jsme si vyzkoušeli na svrchně kvašených speciálech. A začali jsme ještě letní Weizen Pšenkou (0,5 litru za 41 korun). Pivo se 4,4 procenta alkoholu ve sklenici uvádí sladová vůně, v chuti zase rezonuje lehká kyselost doprovázená čistým chmelovým závanem. Pitelnost není nijak velká.

Že ovšem sládek rozhodně sladem nešetří a zrnka tu patří mezi základní suroviny, potvrzuje Brown Ale Wilda. Silná čtrnáctka (0,5 litru za 45 korun) nabitá 6,1 procenta alkoholu upoutá mohutným odérem tmavého sladu. A tahle přísada se citelně připomíná i v chuti, díky čemuž vzniká hořkost a podmanivá pitelnost. Slad přebíjí i další vjemy. Jde o dobré pivo k podzimnímu posezení s tučným jídlem.

Je otázka, jak se zdejší produkce bude vyvíjet. Aleš Boubelík se vrací do jižních Čech a Na Lochkově začne během několika týdnů vařit Dan Müller, který už prošel řadou podniků.

Pivovar Na Lochkově Ke Slivenci 36, Praha-Lochkov SLÁDEK: Aleš Boubelík NABÍDKA: svrchně a spodně kvašená piva PRODEJ PIVA: v PET lahvích CO DOPORUČUJEME: podzimní Brown Ale Wilda vonící i chutnající po sladu OTEVŘENO: 11.00 - 22.00 hod.

O autorovi| Ondřej Stratilík, stratilik@mf.cz


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se počítá náhrada mzdy během pracovní neschopnosti?
Prodlužujete studium? Kdy zaplatíte až 56 300 Kč?
Zpozdil se vám let nebo zavazadla? Řekněte si o finanční kompenzaci
Co si pojistit před cestou do zahraničí?
Šmejdi v energetice lákají do aukcí nebo na dárky. Lidé platí tisíce korun
Auta
Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do…
Přestupky na železničním přejezdu: Pokuty, body a na jak dlouho vám seberou řidičák
Video recenze ojetiny: BMW X5 E70
Toyota ukázala v Le Mans hybridní supersport GR s výkonem 1000 koní
Nové Audi A1 se radikálně změnilo. Je větší a bere si inspiraci u Quattra [první dojmy]
Technologie
Microsoft vyvinul vlastní procesorovou architekturu, běží na ní Windows i Linux
Valve je velkorysé. Podporu Steamu pro Windows XP a Vista ukončí až v lednu 2019
Řada her obsahuje sledovací nástroj Redshell. Komunita ho označila za spyware
Opět bezpečnostní díra u procesorů Intel: chyba Lazy FP Restore (oživeno)
Trollolo. Intel pořádá soutěž o Core i7-8086K, AMD je výhercům vymění za Threadripper
Hry pro příležitostné hráče