MOTOROLA SOLUTIONS ČR

19. ledna 2015, 00:00 -
19. ledna 2015, 00:00

Petr Špinar country manager Společnost Motorola Solutions, která je poskytovatelem komunikačních řešení a produktů pro státní organizace, oznámila personální změnu na nejvyšší pozici v České republice. Petr Špinar byl jmenován country managerem v ČR a oblastním obchodním ředitelem pro severní a východní Evropu. Jeho cílem je podpora obchodu a rozvoje krizových telekomunikačních systémů napříč celým regionem.

Petr Špinar se znovu stává součástí společnosti Motorola Solutions po předchozím působení ve firmě Schneider Electric, kde pracoval jako viceprezident pro oblast buildings & IT business s odpovědností za divizi APC by Schneider a za řízení projektů datových center a ICT služeb. Předtím vedl CSC’s Eastern European Operations jako generální ředitel a člen představenstva společnosti CSC EMEA. Před působením v CSC pracoval Petr Špinar jako generální ředitel společnosti Motorola v České republice s odpovědností za řízení a rozvoj podnikání. Za svou kariéru ve firmě zastával různé pozice ve výkonném managementu, jak v České republice, tak i v regionu střední a východní Evropy. Pracoval také pro společnost Hewlett-Packard jako aliance director pro východní a střední Evropu, Střední východ a Afriku.

Špinar je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií, studia se zaměřením na technickou kybernetiku a měřicí techniku.

1 AK MALIŠ NEVRKLA LEGAL Jakub Celerýn * partner Jan Pořízek * partner Novými partnery české advokátní kanceláře Mališ Nevrkla Legal byli k 1. lednu 2015 jmenováni její dlouholetí spolupracovníci Jakub Celerýn a Jan Pořízek.

Jakub Celerýn, který s kanceláří spolupracuje od roku 2006, je uznávaným specialistou v oblasti obchodního práva, sporné agendy a medicínského práva. Má rozsáhlé zkušenosti také v oblasti práva nemovitostí a pracovního práva. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Hovoří plynně anglicky a rozumí německy.

Jan Pořízek působí v kanceláři Mališ Nevrkla Legal od roku 2007. Ve své praxi se zaměřuje zejména na obchodní právo, spornou agendu a právo nemovitostí, je též uznávaným odborníkem v oblasti správního práva. Magisterský titul získal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, právo studoval také na řecké University of Athens. Hovoří plynně anglicky a na komunikativní úrovni rovněž řecky a německy.

2 AK KOCIÁN ŠOLC BALAŠTÍK Sylvie Sobolová * counsel Christian Blatchford * counsel Drahomír Tomašuk * counsel Jan Černohouz * counsel Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB) oznámila s účinností od 1. ledna 2015 jmenování svých čtyř zástupců do funkce counsel. Jmenovaní advokáti a daňový poradce působí v KŠB dlouhodobě a jejich posun do vyšší pozice je oceněním kvalitní práce, kterou pro advokátní kancelář odvádějí.

Ocenění kolegové jsou předními odborníky z různých oblastí práva a daní. Partner KŠB Jiří Balaštík se od začátku roku 2015 stal tzv. emeritním partnerem a do budoucna se bude zaměřovat zejména na aktivity v rámci marketingu kanceláře.

Sylvie Sobolová působí v advokacii od roku 2002. Je členkou České advokátní komory.

Specializuje se zejména na veřejné zakázky a podpory, právo duševního vlastnictví, právo EU, právo hospodářské soutěže, nekalou soutěž, soudní spory a rozhodčí řízení, cenné papíry a kapitálové trhy. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Na Vysoké škole ekonomické získala v roce 2004 titul Ph. D. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, španělsky.

Christian Blatchford je advokátem od roku 2003. Je členem České advokátní komory a Law Society of England and Wales. Specializuje se zejména na fúze a akvizice a projektové financování včetně PPP. Vystudoval Filozofickou fakultu University of Manchester, na College of Law v Guildfordu absolvoval postgraduální studium v oboru práva a kurz praktického práva. Hovoří česky a anglicky.

Drahomír Tomašuk působí jako advokát v KŠB již třináctým rokem. Je členem České advokátní komory. Jeho specializací je telekomunikační právo, ochrana osobních údajů a bankovnictví, stejně jako správní řízení včetně správního soudnictví. Vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Hovoří česky, anglicky a německy.

Jan Černohouz je daňovým poradcem od roku 2008. Je členem Komory daňových poradců ČR. Jeho specializací je daň z příjmů právnických osob, mezinárodní zdaňování a daňové plánování, daň z přidané hodnoty podnikatelských, neziskových a veřejnoprávních subjektů a celní problematika. Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze. Hovoří anglicky.

3 CHSH KALIŠ & PARTNERS Martin Kartner * partner Advokátní kancelář CHSH Kališ & Partners přivítala v pozici partnera jednoho ze svých dlouholetých pracovníků. V prosinci se jím stal Martin Kartner, který se specializuje především na oblast insolvenčního práva a restrukturalizace, bankovnictví a financí. Do okruhu jeho zájmů patří také soudní spory a rozhodčí řízení nebo zákon o veřejných zakázkách. Advokát Martin Kartner doposud působil ve společnosti CHSH Kališ & Partners jako senior attorney a měl na starost tým poskytující právní poradenství v oblasti největších reorganizací v České republice.

V roce 2006 vystudoval s magisterským titulem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a titul JUDr. získal v roce 2011. Má dlouholeté bohaté zkušenosti z poradenství pro národní a mezinárodní klienty a je také autorem publikací zaměřených na oblasti jeho specializace. Od roku 2010 je členem České advokátní komory. Mluví česky, anglicky a španělsky.

4 ČSOB Renata Němcová Pixová * ředitelka marketingové komunikace Novou ředitelkou útvaru marketingová komunikace ČSOB se stala od ledna Renata Němcová Pixová. V této pozici bude mít na starost vedení týmu marketingové komunikace, strategii a řízení značek ČSOB, Era a Poštovní spořitelna i oblast digital marketingu.

Ve funkci vystřídala Tomáše Brycha, který v ČSOB pracoval sedm let.

Renata Němcová Pixová přichází ze Sberbank, kde se podílela na rebrandingu společnosti a vedla tým marketingu a komunikace. Předtím působila v manažerských postech v Citibank Europe a v komunikační agentuře Ogilvy. Vystudovala Fakultu managementu VŠSE v Praze, hovoří anglicky a německy. Ráda tráví čas se svojí rodinou, cestuje po zemích Jižní Ameriky a sportuje.

5 SAMSUNG ELECTRONICS CZECH AND SLOVAK Hun Lee * prezident Zastoupení společnosti Samsung Electronics v České republice a na Slovensku vede od 1. ledna 2015 Hun Lee (43). Bude zodpovědný za řízení aktivit společnosti na českém a slovenském trhu. Ve funkci nahradil Daewona Kima, který bude působit ve francouzské pobočce. Hun Lee pracuje ve firmě Samsung Electronics od roku 2002 v manažerských pozicích v oblasti obchodu a marketingu, naposledy jako ředitel marketingu pro Evropu v rámci divize Visual display. V korejské centrále společnosti byl zodpovědný za obchodní a marketingové aktivity pro oblast Evropy. Předtím působil šest let v evropské centrále jako marketingový ředitel pro Evropu.

6 SAFINA Michal Šedina * finanční ředitel Společnost Safi na, evropský zpracovatel materiálů s obsahem drahých kovů, oznámila jmenování Michala Šediny (36) finančním ředitelem. Michal Šedina nastoupil do společnosti Safi na v roce 2004 jako analytik controllingu. Mezi jeho klíčové pracovní kompetence patřily finanční analýzy, investiční controlling, výkaznictví, rozpočetnictví a statistické výkazy.

Od 2008 vedl oddělení finančních služeb, kde měl na starost finanční řízení společnosti, plánování a správu projektů včetně dotačních, financování investic a řešení akvizic.

Součástí jeho pracovní náplně byla i zodpovědnost za střediska a procesy v oblasti dopravy, ostrahy a správy nemovitostí. Michal Šedina také řídil externí komunikaci společnosti v obchodních záležitostech.

Šedina vystudoval obor finance na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze, studium završil získáním titulu inženýr ekonomie. Před nástupem do Safi ny pracoval v daňové administrativě. Ve volném čase se zajímá o sport, historii a fotografování. Hovoří anglicky a německy.

7 DELOITTE Pavel Šiška * vedoucí partner Novým vedoucím partnerem zodpovědným za celé oddělení poradenských služeb společnosti Deloitte se s platností od prosince 2014 stal Pavel Šiška (45). V této pozici po více než deseti letech vystřídal Vladimíra Vaňka, který se bude nadále jako partner v Deloitte věnovat poradenství pro odvětví energetiky ve střední Evropě.

Pavel Šiška pracuje ve společnosti Deloitte od roku 2013, jako partner v oddělení poradenských služeb má na starost poskytování služeb klientům z řad finančních institucí v České republice. Má celou řadu znalostí a zkušeností z odvětví finančních služeb.

Před příchodem do Deloitte pracoval více než 12 let ve společnosti IBM, kterou opouštěl jako ředitel pro oblast finančních služeb v regionu střední Evropy. Ještě předtím pracoval v Commerzbank nebo BNP-Dresdner Bank CZ (dnes LBBW Bank CZ). Má za sebou také vlastní podnikatelské zkušenosti, kdy jako spolumajitel vedl poradenskou firmu. Je absolventem VUT Brno. Ve volném čase rád běhá v přírodě nebo se věnuje golfu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Vodafone reaguje na konkurenci. Za 599 Kč nabídne neomezený LTE internet na doma
Compact od Sharpu dostojí svému názvu. Navíc má nejrychlejší displej
Zotac uvádí krátkou GeForce GTX 1080 Ti s vodním chlazením, pro kompaktní highendová PC
OLED, QLED a Smart TV. Jaké jsou nejlepší televizory roku 2017?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít