monitor ozvěny

18. ledna 2016, 00:00 -
18. ledna 2016, 00:00

Co bereš, Sváťo? Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček musí denně spolykat velké dávky podpůrných prostředků.

Jinak prý nelze vysvětlit jeho široký záběr. Zvládá vedení resortu, nově se vrhl i na výzkum. A má výsledky. Bez cizí pomoci si všiml, že důchodci užívají léky častěji než mladí lidé a že doplatky je finančně zatěžují. Do měsíce má být k dispozici analýza tohoto úkazu. Až se prý ministr vypořádá s geronty, hodlá konečně zjistit, kde se v populaci berou malé děti.

Chceš banán, nebo ránu?

Tento týden uplyne 33 let od skonu Hama the Astrochimpa, prvního hominida ve vesmíru. Samotnému letu z roku 1961 předcházel tvrdý výcvik (banán, nebo elektrošok), ve kterém Ham ukázal záda dalším 39 šimpanzům. Po návratu na Zemi prožil opičák přiměřeně šťastný a spokojený život ve washingtonské zoo. Jinak touto dobou umírali samí padouši – Lenin, Caligula, kapitán Arkan či Salvador Dalí. Naopak v Mšeně u Mělníka se před 169 lety narodil zakladatel české archeologie J. L. Píč.

Manuál uvadajícího rockera

Počty fanoušků řídnou, na vašich koncertech převládá počet zvracejících šedesátníků nad spoře oděnými slečnami? Tleskají jen důchodci, které z kulturáku zapomněli odvézt po skončení prodejní akce? Nevadí, nahnat popularitu jde i jinak. Nechte se inspirovat rockerem Alešem Brichtou. Propagátor referenda o vystoupení Česka z Unie dorazil minulý týden do sněmovny. „Občani nejsou pitomci,“ řekl. Možná, ale matador z žižkovské restaurace Za Větrem se do toho požehnaného stavu zjevně propil.

Praha, Brno, Hostivice…

Různá prostředí přitahují různé lidské typy. Benátky romantiky, Berlín hipstery a Amsterodam huliče. Zvláštním druhem magnetismu vládne středočeské městečko Hostivice. David Rath v něm bydlí už léta a během procesu s exšéfem Nemocnice Na Homolce Vladimírem Dbalým vyšlo najevo, že tam přesídlili on. Pokud by se ukázalo, že tato přitažlivost funguje i na lékaře, kteří nepohrdnou obligátní flaškou či bonboniérou, stala by se Hostivice brzy velkoměstem.

259

Přerozdělování uprchlíků podle povinných kvót v rámci Unie absolutně nefunguje. Nizozemci, kteří teď půl roku EU šéfují, minulý týden v Praze přiznali, že se jich do konce loňského roku podařilo ze 160 tisíc přesunout všeho všudy 259. Část z nich se navíc už ani pořádně nevykoupe, protože jim hnusní Němci zakázali přístup do bazénu. Vyhlídky jsou to neradostné, beztrestně osahávat totiž nemůžou ani u kašny. A v Berlíně na náměstí nikdo neprodává ovce.

Voják Čunek chce i ženy

Nejoblíbenější politik mezi romskou menšinou a českými sekretářkami, vsetínský senátor Jiří Čunek, opět zahrál na vlasteneckou notu. Chce vrátit povinnou vojnu. Ale tentokrát skutečně pro všechny. Bez výjimek. Hezky podle izraelského vzoru i pro ženy. Mladé kluky by to prý odradilo od počítačových her a slečny by se zase Čunkovi líbily v sexy uniformách. A to je přece hlavní smysl armády, ne?

Prcek svědčí byznysu

Nejlepším prodejním artiklem kalifornského výrobce oblečení Barabas je v posledních týdnech typ košile, jejž má v oblibě mexický drogový boss Joaquín „Prcek“ Guzmán. Po dvoubarevné košili, kterou měl na sobě při rozhovoru s americkým hercem Seanem Pennem, se v pobočkách Barabasu doslova zaprášilo. Další novinka, kterou obchod chystá, patrně rozesmutní členy horské služby – zvýšená poptávka totiž nevyhnutelně vyšroubuje ceny oranžových kombinéz.

Osmička volí igelit

Radnice Prahy 8 podala trestní oznámení na své předchůdce. Minulé vedení se provinilo tím, že v „psích“ koších nahradilo papírové sáčky o korunu levnějšími igelitovými, ale dodavateli platilo furt stejně. Je to unikát. Naposledy psí trus přivedl před soud dědečka Chovance z jedné Haškovy povídky, který dotyčnou surovinu sbíral kvůli vydělávání kůže a na otázku dozorce potravinové inspekce, copak to veze, odvětil ve vší slušnosti: „Vezu, milý pane, ta zatracená hovna.“

„Pane Chapo, nebylo by cool zaeít paiovat i lásku?“

Touto otázkou „na tělo“ hodlala mexická herečka Kate del Castillo odzbrojit narkobarona Joaquína Guzmána. Patrně uspěla podobně jako ČT u Bašára Asada.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Nejvlasatější auto světa na sobě vozí 100 kg lidských vlasů…
Ekologův koutek: Volvo PV544 dostalo motor z tanku. A vypadá brutálně
BMW dá dvě turba na základní dieselový čtyřválec 18d a 20d. Pomůže to spotřebě
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber vypustí do ulic 24 tisíc aut bez řidiče
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Technologie
„Dobře vaří, ale jsou drazí.“ Mapy.cz přidávají hodnocení firem
Minecraft v roce 2018 dostane velkou aktualizaci Aquatic. Co přinese?
Seznam Email bude bezpečnější. Konečně přijde dvoufázové ověření
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít