Moduly míří do Meziříčí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Moduly míří do Meziříčí

, Petr Matějček,
Moduly míří do Meziříčí
Zdroj: Euro.cz

RWE Schott Solar

PRAHA (mat) – Největší výrobce solárních zařízení v Evropě, německá společnost RWE Schott Solar, má v úmyslu rozšířit výrobu v České republice. Ve Valašském Meziříčí by měly do roku 2005 vzniknout dvě linky, které budou produkovat solární moduly s kapacitou více než 40 megawattů. „Nyní v Česku začínáme s výstavbou haly. Už v dubnu 2005 chceme vyrábět,“ řekl týdeníku EURO mluvčí společnosti Lars Waldmann. Společnost investuje na Moravě více než 20 milionů eur a vytvoří 160 nových míst.
„Pokračujeme v expanzním kursu, výroba solárních modulů v České republice je pro nás nákladově efektivní,“ řekl Winfried Hoffmann, mluvčí managementu RWE Schott Solar. Jak dodal Alexander Berg, výkonný ředitel RWE Schott Solar, díky novému závodu by se podíl společnosti na světovém trhu solárních modulů mohl zvýšit ze šesti na osm procent.
„Pokud Parlament schválí nový zákon o obnovitelných energiích, můžeme u nás brzy očekávat velký nárůst zájmu o podobné technologie. Zákon totiž navrhuje, aby i soukromý uživatel, který si instaluje solární zařízení, mohl vzniklou energii prodávat do distribuční sítě, místo aby ji pouze skladoval či spotřebovával,“ doplnil Tomáš Hruda, ředitel odboru investičních projektů agentury CzechInvest.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze