Mikroskopy na vzestupu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Mikroskopy na vzestupu

, ing. Marcela Alföldi Šperkerová,
Mikroskopy na vzestupu
Zdroj: Euro.cz

FEI Company ing.

Brněnský výrobce elektronových mikroskopů patřící do rodiny americké FEI Company loni utržil 1,9 miliardy korun a vydělal přitom 84 milionů hrubého. „Letos chceme zvýšit tržby na tři miliardy korun a přijmout dalších čtyřicet zaměstnanců,“ uvedl ředitel FEI Czech Republic Jiří Očadlík. Firma přispěla k růstu jednoho z nejdynamičtějších oborů průmyslu – výroby elektrických a optických přístrojů a zařízení.
Česká pobočka FEI zaměstnává celkem 250 lidí, z toho třetinu tvoří vývojáři. Jejich průměrný plat loni dosáhl 45 500 korun, dělníci si přijdou na necelých 25 tisíc. Brno je již od dob Tesly tradičním centrem produkce elektronových přístrojů. „Využíváme unikátní znalosti českých odborníků, a proto nebudeme přecházet do lokalit s levnější pracovní silou, ani do míst s propracovaným systémem investičních pobídek,“ zdůraznil Očadlík.
Firma sídlí v brněnském technologickém parku a je jedním ze tří vývojových center Američanů – další jsou v Hillsboro v USA a v nizozemském Eindhovenu. FEI Company, jež je listovaná na trhu NASDAQ, loňský rok zakončila s rekordním obratem 479 milionů dolarů při zisku 20 milionů.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze