Mickelson porazil počasí - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Mickelson porazil počasí

, Antonín Ebr,
Mickelson porazil počasí
Zdroj: Euro.cz

Arnold Palmer se v pětasedmdesáti letech rozloučil s velkými turnaji

Hromy, blesky a prudký déšť chtěly zlomit nejlepší hráče světa při posledním major turnaji sezony US PGA Championships. Ti byli nakonec nuceni zahrát si v pondělí. Nejlépe ze startovního pole si s podmínkami a náročným hřištěm Baltusrol poradil Phil Mickelson, který získal druhý major titul v kariéře.
Drama se odehrávalo až do poslední jamky, v neděli však lítý boj přerušilo počasí. Druhý den Steve Elkington a Thomas Björn promarnili své šance na poslední jamce, když neproměnili birdie, a oči diváků se proto upíraly na Mickelsona. Ten skvěle přihrál, proměnil pat a získal major, Wanamakerovu trofej a 1,7 milionu dolarů.
Druhý skončil o úder Elkington stejně jako Björn. Alex Čejka začal dobře a zahrál v prvním kole par hřiště (70). Ve druhém se však zhoršil na 75 a o jeden úder neprošel cutem. Naopak světová jednička Tiger Woods nezvládl úvodní kolo a byl rád, že se vůbec probojoval do víkendových bojů. Lepšil se však úder od úderu a málem bojoval o titul. Nakonec z toho bylo dělené čtvrté místo.
Týden po PGA Championship se odehrál turnaj NEC Invitational a počtvrté ho vyhrál Tiger Woods. Na turnaj dostává pozvánku pouze nejlepších 50 golfistů světa a vítězové vybraných turnajů, ze kterých tentokráte chyběl jen zraněný Ernie Els. Woods sice postrádal jistotu při patování, což nakonec sám po turnaji přiznal, ale přesto nenašel přemožitele. Na své konto si připsal již 45. vítězství v kariéře.
Arnold Palmer vstoupil do světového golfu zároveň s televizními přenosy, a snad právě proto se stal nejpopulárnějším hráčem historie. Nyní se v pětasedmdesáti letech rozloučil s velkými turnaji. Palmer získal čtyři tituly na Masters, dvakrát vyhrál Open a jednou US Open, což ho řadí mezi nesmrtelné. Letošní seniorské US Open bylo podle agentur jeho posledním velkým turnajem. „Hraji špatně, a to již není zábava pro mě ani pro diváky. Je čas se rozloučit,“ podotkl Palmer poté, co neprošel cutem. I tak si od fanoušků vysloužil „standing ovation“. Nakonec, byl na něj zvyklý skoro celou kariéru…