Michal Nebeský

19. listopadu 2012, 00:00 - Naďa Kubalíková
19. listopadu 2012, 00:00

Citibank

Novým generálním ředitelem Citibank Europe pro Českou republiku byl jmenován Michal Nebeský (45). Naváže na svého předchůdce Shahmira Khaliqa, který pokračuje ve své kariéře v newyorské centrále Citibank.

Nebeský pracoval v Citibank již mezi lety 1991 a 2008, kdy působil v několika vysokých manažerských pozicích, od roku 2002 jako ředitel oddělení řízení úvěrových rizik v České republice.

Od roku 2006 se jeho zodpovědnost rozšířila o další země: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, státy bývalé Jugoslávie a Pobaltí.

Michal Nebeský nyní přišel do Citibank ze společnosti České dráhy, kde od roku 2008 zastával funkci finančního ředitele a člena představenstva. Je absolventem Vysoké školy ekonomické, oboru mezinárodní obchod a finance. Hovoří plynně anglicky a rusky a částečně španělsky. Je ženatý a má dvě děti.

1

MasterCard Europe Richard Walitza • ředitel Richard Walitza (43) se stal ředitelem rozvoje mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. V nově vzniklé pozici zodpovídá za oblast nových platebních technologií. Bude spolupracovat s bankami a mobilními operátory, ale také dopravci, obchodníky a dalšími společnostmi.

Walitza dosud pracoval v Telefónice Czech Republic, kde se věnoval oblasti nových platebních řešení a platebních technologií, především NFC, a vedl oddělení NFC & Financial Services. Svou kariéru v České republice začal v Českém Telecomu, kde měl na starost strategii a vývoj nových obchodních příležitostí pro oblast státní správy a bankovnictví. Před příchodem do České republiky žil Richard Walitza 15 let v Německu, kde v roce 1997 založil společnost Riwal Group Deutschland a věnoval se podnikání v oblasti zásilkového a internetového prodeje. Je ženatý a má dvě děti. Vystudoval zahraniční obchod na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.

2

LBBW Bank CZ Richard Beneš • ředitel Milan Hrubant • ředitel Kamil Kubálek • ředitel Richard Beneš (36) nastoupil do top managementu LBBW Bank CZ jako ředitel divize Market Management. Zaměří se zejména na řízení tržních segmentů pro retailové a privátní bankovnictví. Nahradil Dirka Reineckera, který se vrátil zpět do skupiny LBBW do Stuttgartu. Beneš přišel z Generali pojišťovny, kde zastával funkci ředitele pro spolupráci s externími finančními poradci. Své pracovní zkušenosti dále získal v UniCredit Bank ČR, České pojišťovně a Komerční bance. Je absolventem VŠE v Praze. Hovoří anglicky a německy a ve svém volném čase se kromě rodiny věnuje sportu, především košíkové, golfu a tenisu.

Milan Hrubant (40) nově vede oddělení segmentového a produktového řízení v rámci divize Market Management. Hlavním cílem jeho práce je zvýšit tržní podíl u klíčových klientských segmentů individuálního bankovnictví prostřednictvím efektivního produktového portfolia a prodejní podpory obchodních míst. Dříve pracoval ve Volksbank CZ, UniCredit Bank a Citibank. Nejvíce volného času tráví se svou rodinou a je fanouškem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

Kamil Kubálek (43) se stal ředitelem nově zřízeného Produktového kompetenčního centra, které zahrnuje Hypoteční centrum a Centrum určené pro klienty z řad svobodných povolání. Jeho specializací jsou kvalita klientského servisu, segmentová specifikace, nastavení spolupráce mezi obchodními a centrálními částmi banky. Do LBBW Bank CZ přišel z UniCredit Bank, pracovní zkušenosti získal také v HVB Bank, ve Fondu národního majetku či v Komerční bance. K jeho zálibám patří golf, potápění, literatura a umění.

3

Deloitte Legal Jan Spáčil • vedoucí partner Jan Spáčil, advokát a partner advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal, se stal novým vedoucím partnerem Deloitte Legal Central Europe (CE), sítě firem, které poskytují právní služby v rámci skupiny Deloitte. Spáčil se soustředí především na obchodní právo, odpovědnost managementu a firem a problematiku corporate governance. Je vedoucím Deloitte Corporate Governance Centra v ČR a též předsedou správní rady protikorupční neziskové organizace Transparency International ČR.

4

Pedersen & Partners Jitka Weber • regionální senior konzultantka Jitka Weber posílila firmu Pedersen & Partners v pozici regionální senior konzultantky pro Německo, Rakousko a Švýcarsko. Zaměří se speciálně na sektory zdravotní péče, biotechnologie a chemie. Před svým příchodem do Pedersen & Partners pracovala jako partnerka a vedoucí oddělení pro life science a zdravotní praxi v mezinárodní personální společnosti. Získala titul Ph. D. na Jihočeské univerzitě.

5

Masokombinát Plzeň Milan Žák • ředitel Martin Procházka • ředitel Generálním ředitelem společnosti Masokombinát Plzeň, která nově patří investiční skupině Penta, se stal Milan Žák. Dříve byl generálním ředitelem Povltavských mlékáren Sedlčany a od roku 2010 generálním ředitelem TPK Pribina – člena skupiny Soparind Bongrain Group France. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Finančním ředitelem masokombinátu je nově Martin Procházka. Za sebou má patnáct let ve finančních pozicích výrobních společností, z toho více než deset let jako finanční ředitel. Pracoval ve firmách působících ve FMCG, automobilovém průmyslu a má zkušenosti i z konzultační činnosti. Vystudoval ČVUT v Praze a má titul MBA z University of Pittsburgh v oboru podnikových financí a investičního managementu.

6

HB Reavis Group Lenka Šafaříková • manažerka Radek Adamec • manažer Do developerské skupiny HB Reavis Group nastoupila Lenka Šafaříková do pozice leasing managerky a Radek Adamec do pozice asset managera pro Česko a Polsko. Šafaříková (30) má dvanáct let zkušeností s prací v oblasti realit v České republice a ve Velké Británii. Před nástupem do HB Reavis působila v celosvětové realitní společnosti CBRE.

Radek Adamec (41) přichází do HB Reavis s předchozí tříletou zkušeností s asset managementem pro portfolio společnosti Orco a fondu Endurance v osmi evropských lokalitách. Dříve působil ve společnosti Skanska Commercial Development Europe, kde byl odpovědný za obchodní část projektu průmyslových nemovitostí.

O autorovi| PŘIPRAVILA • Naďa Kubalíková (kubalikova@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít