Mechanizaci vystřídají tryskáče - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Mechanizaci vystřídají tryskáče

, Hana Boříková,
Mechanizaci vystřídají tryskáče
Zdroj: Euro.cz

ČSA, ABS Jets

České aerolinie (ČSA) prodaly svůj hangár v areálu Letiště Praha Ruzyně – terminál Jih společnosti ABS Jets, která se specializuje na soukromé lety pro VIP klientelu. Obě strany odmítly sdělit finanční objem transakce, mluvčí ČSA Daniela Hupáková pouze uvedla, že finanční prostředky z odprodeje stavby pomohou mimo jiné překlenout složité období přelomu roku a zvýšit cash flow společnosti. Dodala, že částka je zhruba o patnáct procent vyšší, než byl znalecký odhad.
Aerolinky dosud využívaly budovu k údržbě vozidel a mechanizace, pro servis velkých letadel nedostačovala. ABS Jets potřebuje objekt kvůli vybudování autorizovaného servisního střediska pro luxusní privátní letadla brazilské společnosti Embraer, třetího největšího výrobce tryskových letadel na světě. Ruzyně se totiž díky licenci na servisní služby, kterou Embraer poskytl firmě ABS Jets ze skupiny J&T, stane sedmým letištěm kontinentu, na něž si budou moci „executive jets“ z dílny brazilského podniku zaletět pro kompletní údržbu a servis. Centrum nabídne majitelům soukromých tryskových letadel komplexní služby v případech technických problémů, především ale bude provádět pravidelné předepsané revize strojů, které může zajišťovat pouze firma s certifikátem.
Neradostná finanční bilance vede České aerolinie nejen ke zpeněžování majetku. Kromě plánovaného prodeje cargo terminálu a cateringového provozu aerolinky minulý měsíc oznámily, že odkládají na neurčito projekt výstavby opravárenského centra – Hangáru G za více než miliardu korun.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze