mBank ČR

30. března 2015, 00:00 - redakce
30. března 2015, 00:00

Paweł Kucharski generální ředitel Novým generálním ředitelem mBank pro Českou republiku byl jmenován Paweł Kucharski. Dosud v bance působil jako výkonný ředitel pro obchod, marketing a produkt pro Českou republiku a Slovensko a tyto oblasti v nové funkci povede i nadále. Zázemí mBank zná Paweł Kucharski velmi dobře, svoji profesní kariéru zde zahájil již v roce 2000 a postupně prošel různými manažerskými pozicemi v rámci obchodního úseku banky. Byl jedním z patnácti zaměstnanců, kteří se rozhodli uspět s modelem internetové banky na polském trhu. V Polsku se mBank postupně stala jednou z nejúspěšnějších bank.

Paweł Kucharski vystudoval ekonomii na Univerzitě v Lodži, kde později získal také titul Executive MBA (University of Maryland, University of Lodz). Je ženatý, má dvě děti a jeho největším koníčkem je alternativní hudba.

1 PWC LEGAL Bořivoj Líbal • řídící partner Bořivoj Líbal posiluje tým advokátní kanceláře PwC Legal jako řídící partner. Specializuje se na korporátní právo, zahraniční a domácí akvizice společností. Kromě toho se věnuje také oblasti řízení firem a smluvnímu právu. Svou kariéru započal v advokátní kanceláři Norton Rose, dále pak působil v CMS Cameron McKenna. Od roku 2011 pracoval v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners, kde mimo jiné vedl řadu významných českých i mezinárodních transakcí v sektoru M&A. Úkolem Bořivoje Líbala v PwC Legal bude vybudovat silnou a stabilní advokátní praxi, která bude sloužit nejen jako platná podpora ostatním společnostem ze skupiny PwC, ale současně bude úspěšně konkurovat ostatním mezinárodním kancelářím v České republice.

Bořivoj Líbal vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Rok strávil studiem na Právnické fakultě University of Lisbon v Portugalsku, kde se kromě práva věnoval i portugalštině. Mezi jeho úspěšné aktivity patří publikační činnost.

2 DUKLA STROJÍRNY Adolf Tichý • obchodní ředitel Společnost Dukla strojírny, tradiční český výrobce kotlů, kotelen a spaloven městských odpadů, jmenovala na místo obchodního ředitele Adolfa Tichého. Adolf Tichý (40) bude mít zodpovědnost za implementaci a rozvoj obchodní a prodejní strategie společnosti, realizaci obchodní politiky a vytváření a udržování obchodních vztahů s partnery.

Tichý má téměř dvacetiletou praxi v řídících funkcích v energetických, potravinářských či papírenských společnostech. Před nástupem do Dukly strojíren (dříve Dukla – Strojírny Kolín) působil jako manažer údržby českých elektráren společnosti ČEZ Energetické služby, kde měl na starost řízení oddělení údržby a správy strojového parku. Kariéru odstartoval v polovině 90. let v technickém oddělení firmy Coca-Cola Beverages, kde řídil realizaci investičních projektů. Počátkem nového tisíciletí nastoupil do vedení technického úseku společnosti Frantschach Pulp & Paper. V letech 2005 až 2012 zastával výkonnou pozici ve vedení firmy Charmont. Od roku 2012 byl Adolf Tichý zodpovědný za vedení obchodního oddělení společnosti MPS Holding a podílel se na projektech výstavby Elektráren Prunéřov či na dodávkách specifických technologických celků. Kromě toho vedl oddělení nákupu a věnoval se obchodní strategii podniku.

Adolf Tichý vystudoval strojírenství na střední škole strojní v Praze. Hovoří anglicky a ve volném čase se rád věnuje sportu.

3 COMUNICA Linda Mauerová • PR account managerka Do kreativní agentury Comunica nastoupila Linda Mauerová (34), která bude v pozici PR account managerky zodpovědná za zajištění kompletních komunikačních aktivit svěřených klientů.

Mauerová přichází z Ogilvy Public Relations, kde se v uplynulých třech letech věnovala především klientům z oblasti technologií a průmyslu, mezi nimi byla například firma Zetor Tractors. Podílela se zde také na projektu Fitmin Pestaurace, originálním konceptu první české mobilní restaurace pro psy, oceněném Českou cenou za PR v roce 2014. Celkově se oblasti komunikace, především mediální, věnuje více než sedm let, přičemž svou profesní dráhu v tomto oboru zahajovala právě v Comunice.

Linda Mauerová volný čas ráda tráví v hledišti menších divadel, u dobrého červeného vína nebo na lekcích hathajógy.

4 EXPOBANK CZ Irena Jandíková • ředitelka oddělení treasury sales Irena Jandíková byla jmenována ředitelkou oddělení treasury sales v Expobank CZ.

V této funkci bude zodpovědná za řízení týmu odborníků zabývajících se uzavíráním transakcí devizového či kapitálového trhu a analýzou možných tržních rizik.

Irena Jandíková se ve finanční a bankovní sféře pohybuje od roku 1998. Pracovala jako investiční poradkyně ve firmě Baader Securities, kde měla na starost vytváření portfolií pro privátní klienty a investiční poradenství. V bance Bawag Bank CZ byla v pozici customer dealer se zodpovědností za obchodování s cennými papíry, klientské treasury operace, zavádění nových produktů v oblasti investičních nástrojů a za spolupráci s investičními společnostmi. Tři roky také působila jako finanční manažerka ve společnosti Astute finance. V roce 2007 se po mateřské dovolené vrátila do LBBW Bank CZ (nyní Expobank CZ), kde nejprve působila jako projektová manažerka při zavádění směrnic o trzích finančních instrumentů a později v pozici senior corporate dealer v oddělení treasury sales.

Irena Jandíková studovala na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Volný čas tráví se svými dětmi, ráda cestuje a lyžuje.

5 OSPAP SR Daniel Gašparovič • country manager Po lednovém návratu společnosti Ospap na slovenský trh byl novým country managerem divize paper jmenován Daniel Gašparovič.

Jeho předposledním působištěm byla Bratislavská papierenská spoločnosť, kterou v letech 2012 až 2013 odkoupil Europapier Slovensko od skupiny Paperlinx.

Daniel Gašparovič (44) vystudoval Strojní fakultu SVŠT v Bratislavě, obor konstrukce strojů. Svoji profesní dráhu započal ve VSŽ Košice, kde působil v různých manažerských pozicích. Následujících šestnáct let pracoval ve společnosti Bratislavská papierenská spoločnosť. Prvních osm let byl zodpovědný za pobočku v Prešově. V letech 2006 až 2012 z pozice key account managera commercial printing pečoval o největší slovenské a mezinárodní klienty. Od ledna 2015 je znovu součástí týmu společnosti Ospap, a to ve funkci country managera pro Slovensko s odpovědností za divizi paper.

6 KONEKTOR SOCIAL Rudolf Kvíz • account director Digitální agentura Konektor Social rozšiřuje svoje řady. Do pozice account directora nastoupil Rudolf Kvíz, který bude zodpovědný za vedení týmu social media konzultantů, za strategické vedení kampaní a rozvoj sofistikovaného výkonnostního marketingu.

Rudolf Kvíz přišel ze společnosti Socialbakers, kde dva a půl roku působil jako senior product marketing manager. Byl zodpovědný za klíčový produkt společnosti sloužící k analýze a měření sociálních médií. Kromě tvorby a implementace marketingové strategie se rovněž podílel na tvorbě obsahu a jeho využití v B2B kampaních. Před příchodem do Socialbakers působil Kvíz dva roky ve společnosti Ogilvy PR. V pozici konzultanta zodpovídal za rozvoj agenturní strategie v oblasti sociálních médií jakožto nového možného kanálu pro PR komunikaci. Práce v oblasti sociálních sítí byla rovněž jeho hlavním úkolem v GE Money Bank, kde působil před nástupem do Ogilvy PR.

Rudolf Kvíz je spoluautorem několika bílých knih na téma měření sociálních sítí a komunikace na nich. V minulosti vedl řadu odborných webinářů pro marketéry předních světových značek.

7 CITRIX SYSTEMS Dirk Pfefferle • ředitel obchodu ve střední a východní Evropě Společnost Citrix Systems jmenovala nového oblastního viceprezidenta pro střední a východní Evropu. Dirk Pfeff erle je od začátku roku 2015 zodpovědný za obchod společnosti v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Rusku, Polsku, České republice a na Slovensku. Jeho úlohou je zrychlit nárůst tržeb a posílit vedoucí pozici Citrixu v regionu. Dva donedávna samostatně fungující regiony střední a východní Evropy byly začátkem tohoto roku spojeny do jedné obchodní oblasti.

Dirk Pfeff erle má více než dvacet let zkušeností v IT průmyslu. Během nich zastával několik manažerských pozic. Naposledy působil jako ředitel divize enterprise sales a člen výkonného týmu společností EMC Německo. Předtím byl spoluředitelem a oblastním viceprezidentem pro střední a východní Evropu ve společnosti Verizon Germany. Pfeff erle vystudoval ekonomii se zaměřením na informační systémy a je členem několika výborů a komisí v rámci odvětví IT.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít