Martin Hrnčiřík člen představenstva

29. září 2014, 00:00 - redakce (spolecnost.euro@mf.cz)
29. září 2014, 00:00

KUPEG ÚVĚROVÁ POJIŠŤOVNA Novým členem představenstva akciové společnosti Kupeg úvěrová pojišťovna se od 15. září stal Martin Hrnčiřík (43). Ve společnosti má na starost oddělení financí, IT oddělení, zajištění a pojistnou matematiku.

Hrnčiřík přišel z pozice finančního ředitele pro střední a východní Evropu společnosti Electronic Arts, kde působil necelých šest let. Má zkušenosti s řízením podnikových rizik a obchodu z pohledu finanční výkonnosti. Zodpovídal za finanční řízení a controlling poboček v Německu, Rakousku, Rusku, Polsku, Maďarsku a v České a Slovenské republice. V minulosti Martin Hrnčiřík pracoval také v Allianz pojišťovně, kde řídil finanční úsek pojišťovny a penzijního fondu. Zároveň byl prokuristou Allianz pojišťovny a členem představenstva Allianz penzijního fondu. Jeho profesionální začátky po absolvování vysoké školy jsou spojeny s Českou pojišťovnou, kde začínal jako portfolio manažer.

Martin Hrnčiřík vystudoval VŠE v Praze, dorozumí se anglicky a německy, je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho záliby patří sport a cestování.

1 METLIFE POJIŠŤOVNA Klára Ondráčková • členka představenstva MetLife pojišťovna má od konce srpna novou členku představenstva Kláru Ondráčkovou (38), která v pojišťovně působí jako provozní ředitelka (head of operations). V rámci této pozice je zodpovědná za oblast klientského servisu a IT služeb.

Klára Ondráčková přišla do pojišťovny MetLife v červnu 2011 s bohatými zkušenostmi z finančního sektoru. Po vystudování Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně v roce 1999 nastoupila do společnosti GE Money Multiservis, kde přes dva roky působila jako team leader vymáhání pohledávek.

V únoru 2002 přešla do Allianz pojišťovny do pozice manažera správy havarijního pojištění a vymáhání pohledávek. Následně působila ve společnosti Santander Consumer Finance, kde strávila sedm let ve funkcích director of service centre division a jednatel společnosti Santander Consumer Leasing.

Klára Ondráčková má čtyřletou dceru, ve volném čase věnuje svůj čas literatuře a poznávání historických památek v České republice. Hovoří plynně anglicky.

2 GEFCO Bogdan Ionita • manažer logistiky Společnost Gefco Česká republika získala do svého týmu Bogdana Ionitu, který se bude z pozice manažera logistiky a pozemních přeprav zaměřovat na rozvoj sběrné služby.

Bogdan Ionita působí ve společnosti Gefco od roku 2006. Po celou dobu pracuje na rozvoji sběrné služby v zemích regionu střední a východní Evropy. Své zkušenosti nyní uplatní také v České republice. Chce se zaměřit na větší efektivnost služeb, zasadit se o zlepšení využívání systémů, metod a procesů, které Gefco díky svému spojení s dalšími pobočkami po celém světě i centrálou ve Francii vlastní.

Bogdan Ionita má osmileté zkušenosti z logistického trhu. Dříve působil jako country operation manager, mimo jiné v Rumunsku, předtím si vyzkoušel také specializaci na námořní a leteckou dopravu.

3 SOLVENT Jan Bureš • manažer e-shopu Manažerem e-shopu sLéky.cz a šéfem nákupu lékáren společnosti Teta drogerie se stal Jan Bureš. Mezi jeho hlavní úkoly patří vyjednávání nákupních podmínek, zajišťování marketingových aktivit na internetu, produkce nabídkových letáků a řízení logistiky výdejních míst.

Předchozích deset let pracoval Jan Bureš v různých funkcích ve společnosti Simon Pharma. Působil jako šéf dozorčí rady a obchodní ředitel online lékárny DocSimon.cz, kterou v březnu 2013 převzala Česká lékárna holding patřící do skupiny Penta.

Internetovou lékárnu sLéky.cz provozuje akciová společnost Salfa, která je vlastněná společností p. k. Solvent, distributorem drogistického sortimentu, provozovatelem drogerií Teta a poskytovatelem franšízy této drogistické značky. E-shop sLéky.cz má k dispozici 200 výdejních míst. Jan Bureš absolvoval magisterské studium na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Je také absolventem Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.

Mluví plynně anglicky a částečně i německy. Mezi jeho zájmy patří rodina, automobily, svět Apple, mikroekonomie a běhání.

4 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Jaroslav Tajbr • advokát Zuzana Záhumenská • advokátka Lucia Pap Pressburgerová • advokátka Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila své řady o tři advokáty z mezinárodní kanceláře DLA Piper.

Jaroslav Tajbr (35) se zaměří zejména na smluvní právo, regulaci hazardu, oblasti duševního vlastnictví a informačních technologií.

Pro pražskou pobočku společnosti DLA Piper pracoval pět let a předtím působil sedm let v mezinárodní advokátní kanceláři CMS Cameron McKenna. Jaroslav Tajbr má rozsáhlé zkušenosti s některými oblastmi regulace, jako jsou hry a sázky a ochrana osobních údajů. Podílel se na mnoha poradenských projektech v oblasti hospodářské soutěže a veřejných zakázek. Těmto oblastem se bude věnovat i nadále, v kanceláři Havel, Holásek & Partners se také zaměří na fúze a akvizice ve vybraných sektorech.

Tajbr vystudoval Právnickou fakultu UK a absolvoval studium mezinárodního obchodu na VŠE. Hovoří anglicky a ve svém volném čase se věnuje rekreačnímu sportu a literatuře. Zuzana Záhumenská se specializuje na obchodní právo a akvizice a prodeje společností se zaměřením na německy mluvící klientelu.

Ve společnosti DLA Piper působila šest let. Má zkušenosti s poradenstvím předním mezinárodním společnostem v souvislosti s jejich aktivitami v České republice, zejména s poradenstvím při zakládání a akvizicích společností, smluvní úpravě obchodních vztahů a poradenstvím v souvislosti se soudním i mimosoudním řešením obchodních sporů. Zaměřuje se také na právní poradenství v záležitostech souvisejících s převody zaměstnanců, ochranou osobních údajů, odměňováním, rovným zacházením se zaměstnanci a řešením sporů.

Zuzana Záhumenská vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze a na Právnické fakultě Technické univerzity v Drážďanech absolvovala nástavbový program zaměřený na německé právo pro zahraniční právníky. Hovoří slovensky, anglicky a německy. Ve volném čase se ráda věnuje rodině a cestování.

Lucia Pap Pressburgerová se specializuje na oblast bankovnictví, financí a kapitálových trhů a dále také na akvizice a prodeje společností. V kanceláři DLA Piper, kde působila pět let, se specializovala na korporátní právo, finanční právo a problematiku ochrany duševního vlastnictví. Předtím pracovala v mezinárodní advokátní kanceláři CMS Cameron McKenna. Vystudovala Právnickou fakultu UK a hovoří slovensky a anglicky. Ve volném čase se věnuje rodině, cestování a sportu.

5 DENTONS Jiří Tomola • partner Ladislav Smejkal • partner Pražská advokátní kancelář Dentons rozšiřuje tým o dva partnery a čtyři nové právníky. Jejich příchodem dojde ke zvýšení počtu právníků na 41. Dentons posiluje v oblastech bankovnictví a financování, restrukturalizací a insolvencí, pracovního práva a nově rozšiřuje služby také o trestní právo. Partneři Jiří Tomola a Ladislav Smejkal přicházejí z pražské kanceláře White & Case. Dentons se rozšíří také o čtyři právníky, advokáta Tomáše Osičku a právničku Beátu Sabolovou z advokátní kanceláře Švehlík & Mikuláš advokáti, o právníka Martina Froňka z pražské kanceláře White & Case a advokátku Andreu Hamorskou z pražské kanceláře Hogan Lovells.

Jiří Tomola byl v předchozích letech partnerem pražské kanceláře White & Case a zaměřuje se na právní poradenství v oblasti financování a dále insolvencí a finančních restrukturalizací a v souvisejících soudních sporech. Ladislav Smejkal byl ve firmě White & Case partnerem a vedoucím praxe pracovního práva v regionu střední a východní Evropy. Má rozsáhlé odborné znalosti v oblasti trestního práva s důrazem na kriminalitu bílých límečků, při zastupování poškozených a v oblasti trestní odpovědnosti právnických osob. Má rovněž rozsáhlé zkušenosti s vedením soudních sporů, a to i v oblasti pracovního práva. Je členem Evropské asociace pracovněprávních právníků, zakládajícím členem České asociace pracovněprávních právníků a v současné době také předsedá Výboru pro zákoník práce a sociální věci v Americké obchodní komoře v ČR.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Auta
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za…
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Galaxy S9 uvidíme už za sedm týdnů. Samsung jej přiveze na CES 2018
Herní počítač pod stromeček II: levná sestava do 20 tisíc [Vánoce 2017]
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít