Marie Zemanová

24. srpna 2015, 00:00 -
24. srpna 2015, 00:00

generální ředitelka a předsedkyně představenstva Penzijní společnost

Od srpna vede ČSOB Penzijní společnost (ČSOB PS) Marie Zemanová. Do firmy přišla z ČSOB, kde řídila útvar compliance. Předchozí ředitelka ČSOB Penzijní společnosti Marcela Suchánková se posunula již v květnu 2015 do funkce výkonné ředitelky HR ČSOB a dočasně byl řízením ČSOB PS pověřen finanční ředitel Roman Fink.

Marie Zemanová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po sedmileté praxi v Ernst & Young nastoupila v roce 2002 do vnitřního auditu ČSOB. Od roku 2011 řídila v ČSOB útvar compliance, který se zabývá zejména prevencí praní špinavých peněz a financování terorismu, ochranou klientů a investorů, ochranou osobních údajů a také etikou, prevencí a odhalováním podvodů.

Zemanová má tříletou dceru a kromě ní je jejím velkým koníčkem cestování do neprobádaných oblastí, potápění s dýchacím přístrojem a také fotografování podmořských živočichů.

1 AESKULAB HOLDING

Kamil Doležel • generální ředitel a předseda představenstva Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti AeskuLab Holding se 1. srpna stal Kamil Doležel (39). Jeho hlavním úkolem bude konsolidace a další rozvoj celé skupiny, která vznikla fúzemi několika společností a je poskytovatelem laboratorních vyšetření na území celé ČR. Nástup Kamila Doležela znamená předání vedení firmy do rukou nově sestaveného vrcholného managementu, který dosud řídil generální ředitel a předseda představenstva společnosti Alpha medical Slovenská republika Peter Lednický. Ten bude i nadále zastupovat zájmy vlastníka (Mid Europa Partners) a nově společně s Kamilem Doleželem řídit společnosti v obou zemích. Doležel má více než osmiletou praxi v oblasti vedení a řízení privátního zdravotního sektoru. Působil jako ředitel pro strategii, obchod a marketing ve společnosti Santé Group, dále jako jednatel slovenské pobočky a místopředseda představenstva akciové společnosti Benefity, kde se podílel na celkovém rozvoji a strategii. Současně řídil a konsolidoval speciální projekty ve veřejném zdravotnictví. Před příchodem do AeskuLabu pracoval jako generální ředitel ve firmě Senior Holding. Vystudoval univerzitu v Hradci Králové, Fakultu informační technologie se specializací na management pro rekreační sport a cestovní ruch.

2 PR. KONEKTOR

Radek Vítek • výkonný ředitel Radek Vítek přichází do pozice výkonného ředitele agentury PR. Konektor. V agentuře bude zodpovědný zejména za další rozvoj korporátní komunikace a klasických PR služeb. Dosavadní partneři se zaměří na rozvoj přesahu aktivit mimo klasické PR: Jaroslav Duroň na corporate social responsibility, Rostislav Starý na integraci online a offline komunikačních aktivit a digitální PR. Jaroslav Duroň zároveň zodpovídá za slovenskou pobočku PR. Konektoru. Radek Vítek působí v oblasti PR více než 20 let. Osm let byl ředitelem agentury Ogilvy Public Relations, předtím téměř deset let řídil GCI Praha (dnes H+K Strategies), českou pobočku mezinárodní PR sítě GCI Group. Profesní dráhu zahájil v roce 1992 v PR agentuře Pragma Communications. Poté byl zodpovědný za public affairs aktivity ve společnosti CEC Government Relations a vedl oddělení korporátní komunikace a public affairs v agentuře Interel PR & PA. Po celou svou kariéru se Radek Vítek věnuje především oblasti korporátní a produktové komunikace, change managementu, krizové komunikaci a public affairs.

3 ADASTRA

Alice Zápotocká • marketingová ředitelka Česká technologická konzultační společnost Adastra posiluje firemní marketing. Do pozice marketingové ředitelky pražské kanceláře nastoupila Alice Zápotocká. V Adastře se zaměří zejména na nastavení nových marketingových nástrojů, aby podpořila další růst firmy. Alice Zápotocká přichází z Microsoftu, z funkce enterprise marketing lead, ve které zodpovídala za marketingovou komunikaci s velkými a středními subjekty, a to jak v komerční sféře, tak i v oblasti veřejné správy a samosprávy. Bohaté zkušenosti nasbírala také v oblasti podnikových aplikací u firmy SAP ČR, kde působila téměř deset let.

4 O2

Jan Suchý • media manažer Novým media manažerem společnosti O2 se od srpna stává Jan Suchý. Doplní tým marketingové komunikace, který vede Ondřej Křivka. Jan Suchý bude mít na starost tvorbu a implementaci celkové mediální strategie napříč všemi komunikačními kanály. Suchý přichází do O2 ze soukromého sektoru. Poslední dva roky působil v digitální agentuře Magnas Performance v pozici media strategy director. Několik let pracoval v mediální agentuře OMD Czech, kde vedl týmy pro klienty Peugeot a PepsiCo. Jan Suchý vystudoval Českou zemědělskou univerzitu. Zajímá se o nové technologie, nová média nebo fotografování.

5 HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS

Matej Firický • partner Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners jmenovala partnerem Mateje Firického. Matej Firický, který působí na Slovensku, se věnuje zejména právnímu poradenství pro privátní klientelu a rodinné podniky, daňovému právu a právně-daňovému strukturování lokálních a mezinárodních transakcí, jakož i samotným akvizicím a prodejům společností zejména v odvětví bankovnictví, farmaceutického průmyslu a energetiky. Z pozice partnera bude Matej Firický též spoluzodpovědný za rozvoj bratislavské kanceláře. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners pracuje Firický od února 2013. Předtím působil šest let v mezinárodní advokátní kanceláři White & Case, kde poskytoval poradenství klientům v oblasti práva obchodních společností a daní, pracoval také v bratislavské pobočce mezinárodní auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers, kde se zabýval daňovým poradenstvím pro místní i zahraniční klienty.

Firický vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici (JUDr.) a Fakultu ekonomiky a managementu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitře (Ing.). Hovoří slovensky, česky a anglicky.

6 RAIFFEISEN – LEASING

Jaroslav Kumbera • ředitel autofinancování Ředitelem oddělení autofinancování společnosti Raiffeisen – Leasing byl jmenován Jaroslav Kumbera (37). Cílem Jaroslava Kumbery je posílit tržní podíl společnosti Raiffeisen – Leasing v oblasti autofinancování, zaměří se na prohloubení spolupráce s klienty, optimalizaci procesů a na rozvoj spolupráce s dealery a partnerskými sítěmi. Jaroslav Kumbera má dlouholeté zkušenosti s leasingovým trhem i se specifickým odvětvím autofinancování. Ve společnosti Raiffeisen – Leasing pracuje téměř osm let, nejdříve jako account manager, od roku 2009 pak jako produktový manažer se zodpovědností za rozvoj produktů zejména v oblasti financování aut. V květnu tohoto roku převzal zodpovědnost za celý obchodní tým, jehož zaměřením je financování osobních a užitkových vozů. Do skupiny Raiffeisen přišel z Leasingu České spořitelny, kde působil čtyři roky. Kumbera se narodil v Klatovech a studoval Matematicko-fyzikální fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Je svobodný a práci považuje za jeden ze svých koníčků. Mezi jeho další zájmy patří cestování, motorismus, jízda na koni a potápění.

7 CUSHMAN & WAKEFIELD

Magsud Rahmanov • hotelový analytik Magsud Rahmanov (21) je novým členem pražského hotelového týmu společnosti Cushman & Wakefield. V pozici hotelového analytika se bude zabývat poradenskou činností v oblasti oceňování ve střední a východní Evropě. Bude také spolupracovat na hotelových investicích v kontinentální Evropě. Před nástupem do společnosti Cushman & Wakefield působil Rahmanov ve společnosti International Project and Investment Development Corporation. Předtím absolvoval stáž v EMAA International. Rahmanov úspěšně vystudoval střední školu v Kansasu v USA. V červnu 2015 získal titul BBA na University of New York in Prague. Mluví sedmi jazyky včetně češtiny. Rád cestuje a hraje fotbal nebo šachy.

1 Kamil Doležel AeskuLab Holding

2 Radek Vítek PR. Konektor

3 Alice Zápotocká Adastra

4 Jan Suchý O2

5 Matej Firický Havel, Holásek & Partners

6 Jaroslav Kumbera Raiffeisen – Leasing

7 Magsud Rahmanov Cushman & Wakefield

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít