Málem ministrem

27. října 2014, 00:00 - (red)
27. října 2014, 00:00

Náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht má sice pověst bojovníka s korupcí, ale zároveň patří k nejméně oblíbeným mužům na ministerstvu. A to dokonce natolik, že mu Andrej Babiš podle zdrojů Palubního deníku naplánoval kariéru nástupce Věry Jourové na ministerstvu pro místní rozvoj. Wagenknecht se prý cítí nepochopen a už příliš neopouští kancelář, ovšem nabídku velkého šéfa odmítl s tím, že nalezne náhradu. Jeho volba padla právě na novou ministryni Věru Šlechtovou. Byl to blesk z čistého nebe, nejen pro Babiše, který ji tehdy vůbec neznal, ale i pro Šlechtovou. To je také důvod, proč má na fotkách z prvního vystoupení na veřejnosti tak podivné vlasy. Jen pár hodin před schůzkou s ministrem financí si totiž musela nechat rozplést dredy. Škoda. Mohli jsme mít první nekonvenční ministryni.

NESMĚJTE SE RATHOVI Doktor Rath minulý týden marodil a nebyl k zastižení. Zato ve své Hostivici je viditelný až příliš. Nedávno ho na náměstí pozdravili dva žáci tamějšího gymnázia a pobaveně se ho zeptali, kde že má krabici s vínem. Rath studentský vtípek nesl tak těžce, že nelenil a zašel za ředitelkou gymnázia, jehož zřízení před třemi roky prolobboval. U své kamarádky nalezl pochopení. Kvartánům teď podle informací Palubního deníku hrozí za urážku otce­zakladatele dvojka z chování. LÉTAJÍCÍ ANDREJ Přežití Českých aerolinií je pro ministra fi­ nancí Andreje Babiše zjevně zásadní věcí.

Zejména poté, co si po nástupu do funkce počínal v této firmě a jejím mateřském Českém Aeroholdingu jako slon v porcelánu a vyvolal roztržku s Korean Air kvůli personálnímu obsazení statutárních orgánů.

A tak není divu, že podle zdrojů Palubního deníku dochází osobně na jeho porady a nešetří cennými radami vycházející z naprosté neznalosti oboru. O to je ale ve svém počínání razantnější a dožaduje se prý dalšího ze svých pověstných auditů. Ten by měl proběhnout tentokrát právě v ČSA a měl by prověřit, zda to tam nastupující akcionář Travel Service ze skupiny Unimex Jiřího Šimáně, náhodou drobet netuneluje. Šimáně přitom měl s Babišem tradičně velmi dobré vztahy. Leč trochu mu je pokazil šéf firmy Travel Service Roman Vik, který propustil ze služeb firmy Babišova syna, který v modrých barvách létal. Od té doby jsou vztahy na bodu mrazu.

POLICEJNÍ POTUPA Ministr obrany Martin Stropnický si vysloužil kritiku za svoji roli v seriálu Kriminálka Anděl, kde se značně nevybíravě vyjadřuje o českých vojácích z Afghánistánu. Jenže podle zdrojů Palubního deníku pobouřil vojáky něčím zcela jiným. A sice jmenováním Jana Berouna do čela obranného zpravodajství. Aby vojákům velel nejen civilista, ale navíc bývalý policajt, je pro ně potupou, jakou ještě nezažili.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž…
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Končí norská elektrická pohádka? Na těžké Tesly se má vztahovat daň téměř 200 tisíc
Technologie
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Netflix má již 104 milionů předplatitelů. Příští rok hodlá do obsahu nacpat 8 mld. dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít