Lví hody - Euro.cz

Přihlášení

Lví hody

, Pavel Hanslíček,
Lví hody
Zdroj: Euro.cz

ING ČR

PRAHA (hns) – České pobočce nizozemské finanční skupiny ING s majestátním lvem ve znaku se v prvním pololetí dařilo. Absolutně nejlepšího výsledku dosáhla ING pojišťovna – její celkový zisk vzrostl meziročně o 19 procent na 443 milionů korun. Dobře si vedla zejména v segmentu zaměstnaneckých výhod, kde získala téměř 25 tisíc nových kontraktů. Také banka zvýšila zisk o 91 procent na 143 milionů korun a bilanční sumy o 17 procent na 46,28 miliardy korun.
Pouze ING Penzijní fond vykazuje v meziročním pololetním srovnání pokles zisku, to však zapříčinily dosud nerealizované kapitálové zisky z finančních investic. Tady se očekává kompenzace v druhém pololetí. ING PF však patřil k nejrychleji rostoucím českým penzijním fondům, když k 30. červnu stoupl počet jeho účastníků meziročně o 161 procent na téměř 334 tisíc.
Celkový zisk bank, pojišťoven a penzijních fondů působících pod značkou ING v České republice a ve Slovenské republice se ke konci prvního pololetí letošního roku zvýšil o 22 procent v meziročním srovnání.

Diskuze