LIRY PŘES OCEÁN - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

LIRY PŘES OCEÁN

, Kateřina Koubová,
LIRY PŘES OCEÁN
Zdroj: Euro.cz

UniCredito a Pioneer Group

Washington (FT) – Peněžní ústav UniCredito Italiano Group expanduje do Ameriky. Minulý týden investoval 1,2 miliardy dolarů do nákupu skupiny podílových fondů se sídlem v Bostonu – Pioneer Group. Americká společnost se spojí s divizí správy aktiv italské banky a vytvoří investiční společnost Pioneer Global Asset Management, která bude evropskou trojkou ve správě fondů s aktivy kolem 124 miliard eur a sídlo bude mít v Itálii. Nákup je první větší akvizicí italské banky ve Spojených státech.

UniCredito, druhá největší italská bankovní skupina, osmnáctá největší banka v Evropě a pátý největší evropský manažer fondů, změnila nedávno svou strategii. Nepodařilo se jí totiž uzavřít panevropskou alianci se španělskou bankou BBVA a získat kontrolu nad italskou Banca Nazionale del Lavoro. „Zaměřili jsme se nyní na posílení existujících aktivit, rozvoj internetových a dalších bankovních služeb, uvedl Alessandro Profumo, výkonný ředitel banky.

Pioneer je ve východní Evropě aktivní zejména v Polsku, kde byl dlouhá léta jediným činným investičním fondem. V České republice zahájila společnost činnost v roce 1995 založením otevřeného podílového fondu Pioneer Trust.