light pozvánky/společnost

04. srpna 2014, 00:00 -
04. srpna 2014, 00:00

OD 4. DO 9. SRPNA Křivořezání Již po devatenácté se na dolním nádvoří hradu Křivoklát sejde několik desítek řezbářů.

Letošním hlavním tématem jejich tvorby je postava mystického alchymisty na dvoře Rudolfa II. Edwarda Kelleyho. Setkání tvůrců doprovází stylový jarmark a rozmanité večerní programy. V sobotu v 9.14 hodin bude na Křivoklát vypraven zvláštní parní vlak tažený lokomotivou Štokr z nádraží Praha­Braník. 7. SRPNA

Dan Bárta & Robert Balzar Trio

Akustický koncert Dana Bárty a tria Roberta Balzara se uskuteční na nádvoří Louckého kláštera ve Znojmě. Návštěvníci se mohou těšit na jazzové úpravy hitů od AC/DC, The Police, Simply Red nebo Led Zeppelin. O stylový začátek večera se postará kapela Milokraj Marty Töpferové a Tomáše Lišky, jež vkusně mísí moravský a slovenský folklor s balkánskou a latinskoamerickou hudbou i jazzem.

OD 7. DO 9. SRPNA

Keltská noc v Krkonoších

V Harrachově na doskočišti mamutího můstku se koná 19. ročník festivalu Keltská noc.

Páteční hudební program začne již před polednem a bude patřit poprockovým a punkrockovým formacím, festivalovým stálicím Lety mimo, Vypsaná ? xa, Debbi či Divokej Bill. Sobotní line­up tvoří punkové kapely Totální nasazení, SPS, E!E či kapely Wohnout a Tři sestry.

DO 30. SRPNA

Musica Figurata

Pátý ročník festivalu duchovního umění v klášteře premonstrátů Želiv v srpnu vyvrcholí novodobými premiérami. V sobotu 9. srpna zazní v kostele Narození Panny Marie kantáty Samuela Capricorna K tobě vzdychám, nebe. Rodák z Žerčic u Mladé Boleslavi patřil v 17. století ke skladatelům evropského významu. Skladby nastudoval ansámbl Motus Harmonicus vedený Jakubem Michlem.

OD 11. DO 16. SRPNA

Festival Ibérica

Hlavními hvězdami nadcházejícího 11. ročníku festivalu španělské kultury, který se odehraje v Praze, Brně a Boskovicích, budou Jesús Carmona a Lucía Campillová. Na jejich vystoupení s názvem Ekilibrio Flamenco se mohou diváci těšit 15. srpna v pražském divadle ABC a o den později na závěrečném galakoncertu v Boskovicích. Zahraniční hosté se zapojí i jako lektoři do tvůrčích dílen, jichž letos festival nabízí přes dvě desítky. Lekce flamenka povede mimo jiné virtuózní granadský tanečník Iván Vargas. Jeho jmenovec, kolumbijský tanečník Alvaro Vargas, zase obstará kurz tanga. Návštěvníci budou mít příležitost naučit se temperamentní hře na cajón či flamenkovou kytaru, popřípadě uvařit pravou španělskou paellu. Bohatý doprovodný program okoření festivalové dění projekcemi španělské a iberoamerické kinematografie, výstavou fotografií, ochutnávkami španělských vín a delikates a večerními fiestami. Milovníky módy čeká flamenkový bazar či módní přehlídka.

DO 28. ZÁŘÍ

Born to Erika

To nejlepší z tvorby české sochařky a malířky Eriky Bornové představuje výstava v Zámeckém pivovaru při Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni. Expozice zachycující různé pozice ženy v současném světě nabízí soubor plastik ze sochařčina oblíbeného polystyrenu, kterému se systematicky věnuje od konce 90. let. Svým přitažlivým a současně provokativním dílem navazuje na tradici figurativního sochařství a zároveň citlivě vstřebává i vliv postmoderny a amerického pop­artu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in…
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Technologie
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít