light lidé a podniky

26. ledna 2015, 00:00 -
26. ledna 2015, 00:00

Novým členem představenstva a šéfem retailového bankovnictví České spořitelny je od Nového roku Tomáš Salomon. Do České spořitelny přichází po dvouletém působení v představenstvu Slovenské spořitelny, kde byl zodpovědný za oblast drobného bankovnictví.

Bankovní kariéru zahájil v roce 1997 v GE Capital Multiservis, kde se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem. V roce 2000 vedl jako člen představenstva retailové bankovnictví GE Capital Bank. V letech 2004 až 2007 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Poštovej banky na Slovensku. V období 2008 až 2012 se věnoval privátním investičním projektům a inicioval vznik platformy na realizaci mobilních plateb v ČR. Podílel se na založení společnosti Mopet CZ, kde působil jako člen představenstva a generální ředitel. V roce 2013 odešel pracovat do Slovenské spořitelny, kde byl později jmenován členem představenstva zodpovědným za retail.

Tomáš Salomon je absolventem Fakulty ekonomiky služeb a cestovního ruchu Vysoké školy ekonomické v Bratislavě.

V České spořitelně zároveň dochází ke změně vedení úseku operations, který měla na starost Daniela Pešková. Ta bude v divizi Tomáše Salomona nově řídit úsek distribuce. Operations po ní převezme Petr Beneš, který bude nadále zodpovědný i za svou původní oblast, tedy úsek IT a projekty. l P3 Ivana Ficzová • head of finance Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, jmenoval Ivanu Ficzovou do pozice head of finance pro Českou republiku. Bude zodpovědná za finanční řízení společnosti v ČR od správy účetnictví přes finanční plánování, kontroling až po reporting a podporu stávajících i budoucích projektů společnosti.

Ivana Ficzová je absolventkou Univerzity Mateje Bela v Banské Bystrici, v Cyprus International Institute of Management získala titul MBA. Do P3 přichází ze společnosti Star Group, kde pracovala jako finanční manažerka pro Českou republiku a Slovensko. Předtím působila ve firmách euroAWK či Myall Consulting.

Ivana Ficzová hovoří plynně anglicky, německy a dorozumí se maďarsky a rusky. Ve volném čase hraje golf, navštěvuje aerobní cvičení zvané H. E. A. T. a lekce jógy.

2

KINSTELLAR Martin Šeda • senior associate Mezinárodní advokátní kancelář Kinstellar posílila svůj tým v oblasti pracovního práva a ochrany osobních údajů. Jako senior associate přišel do Kinstellaru Martin Šeda, advokát, který dříve působil ve stejné pozici v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Hogan Lovells a který má více než desetiletou praxi.

Martin Šeda se profesně zaměřuje na oblast pracovního práva a ochrany osobních údajů a věnuje se také právu korporátnímu a komerčnímu. Má významné zkušenosti s řešením pracovněprávních záležitostí souvisejících s domácími i přeshraničními fúzemi a akvizicemi, restrukturalizacemi, změnami ve vrcholném managementu, rovným zacházením a s kolektivním vyjednáváním. Má praxi také v samostatném vedení a uzavírání transakcí.

3

KKCG Martin Škopek • group retail director Skupina KKCG posílila vrcholný management.

Do nově zřízené pozice group retail director nastoupil na počátku prosince 2014 Martin Škopek. Bude mít na starost oblast retailu v rámci celé skupiny KKCG a bude zapojen do vedení společností Sazka, CKF, OPAP SA a MND. Jeho zodpovědností bude především definování retailové strategie a jejích cílů, vedení retailových projektů, zajištění rozvoje retailových aktivit se zaměřením na růst a zvyšování obratu včetně návrhů řešení provozních, obchodně-marketingových i finančních plánů a restrukturalizací společností v oblasti retailu v rámci celé skupiny KKCG.

Martin Škopek patří k výrazným osobnostem českého bankovnictví. Podílel se na transformaci skupiny Erste v banku poskytující moderní retailové služby zákazníkům. V Erste Bank působil od roku 1999 do roku 2006 jako člen představenstva České spořitelny zodpovědný za retailovou klientelu. V letech 2010 až 2012 byl nejvýše postaveným Čechem v centrále Erste ve Vídni. Od roku byl 2012 výkonným viceprezidentem pro retailové a privátní služby v S. C. Banca Comerciala Romana patřící do skupiny Erste. Svoji kariéru zahájil v Komerční bance, kde pracoval v devadesátých letech v různých pozicích především v oblasti retailu.

Martin Škopek vystudoval VŠE v Praze, studoval také na The Jack T. Conn Graduate School of Community Banking, Oklahoma City University a na Thunderbird School of Global Management.

4

DVOŘÁK HAGER & PARTNERS Lukáš Zahrádka • vedoucí advokát Tým advokátní kanceláře Dvořák Hager & Partners v Praze posílil v prosinci Lukáš Zahrádka jako vedoucí advokát. Zahrádka doposud působil více než jedenáct let v advokátní kanceláři Weinhold Legal, kde poskytoval poradenství celé řadě významných mezinárodních i českých korporací.

Ve své praxi se zaměřuje zejména na fúze a akvizice, bankovní a finanční právo, právo nemovitostí a právo obchodních společností. Lukáš Zahrádka vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a je advokátem zapsaným v České advokátní komoře. Vedle advokátní praxe se věnuje rovněž publikační a přednáškové činnosti. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

5

MBANK Kristina Lenkova • marketingová ředitelka Na post marketingové ředitelky mBank pro Českou republiku a Slovensko byla jmenována Kristina Lenkova. V internetové mBank působí od listopadu 2013, dosud ve funkci business development expert.

V bankovním sektoru se Kristina Lenkova pohybuje již více než patnáct let a má praxi v různých sférách tohoto odvětví. Před nástupem do mBank dlouhodobě působila a získávala odborné zkušenosti v prestižních bankovních domech a finančních skupinách, jako jsou Citigroup, ČSOB a Komerční banka.

Dlouhá léta se věnovala segmentovému marketingu a vývoji produktů. V loňském roce se mimo jiné podílela také na rebrandingu mBank.

Kristina Lenkova vystudovala ekonomii na Univerzitě pro národohospodářskou a světovou ekonomiku v bulharské Sofi i a následně pod vedením profesora Jana Švejnara získala titul Ph. D. v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE) v Praze.

6

CBRE Mayumi Yokozekiová • členka týmu průmyslových nemovitostí CBRE, globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila rozšíření oddělení průmyslových nemovitostí. Novou posilou oddělení bude Mayumi Yokozekiová, která se zaměří na asijské klienty v regionu CEE.

Mayumi Yokozekiová přichází do CBRE z konkurenční společnosti, kde působila v oddělení industrial více než sedm let. Ve společnosti CBRE bude zodpovědná za poradenství japonským společnostem v oblasti průmyslových nemovitostí v regionu CEE. V roce 2010 získala ocenění European Performance Award společnosti ProLogis za výbornou koordinaci jednání s klienty v industriální oblasti.

Yokozekiová ovládá plynně angličtinu a japonštinu. Vystudovala Mukogawa Women’s University.

7

INTERSYSTEMS ČR Martin Zubek • senior business development manager CEE Podnik InterSystems, celosvětový poskytovatel softwarových technologií, oznámil personální změny ve vedení společnosti. Do pozice senior business development manager pro region střední a východní Evropy byl jmenován Martin Zubek, který od čtvrtého čtvrtletí loňského roku zodpovídá za vedení české pobočky a současně za rozvoj obchodních aktivit na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a Slovinsku. Martin Zubek působí ve společnosti InterSystems od roku 2001. Ve funkci business development managera byl dosud zodpovědný za prodej technologií společnosti InterSystems – databázové platformy Caché, integrační platformy Ensemble a platformy pro zdravotnickou informatiku HealthShare na českém, slovenském a polském trhu.

ČESKÁ SPOŘITELNA Tomáš Salomon člen představenstva

krátce

FEDERACE EVROPSKÝCH ÚČETNÍCH • Petr Kříž (52), partner oddělení auditorských služeb společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) v České republice, byl zvolen prezidentem Federace evropských účetních. Dosud působil jako vedoucí partner finančních služeb PwC v ČR. V letech 2001 až 2004 byl prezidentem Komory auditorů. Je členem správní rady UK a vědecké rady Fakulty financí a účetnictví VŠE. Dlouhodobě se věnuje především oblastem korporátního výkaznictví, finančních nástrojů, auditu finančních institucí a finančním trhům a jejich regulaci.

PR. KONEKTOR • Tomáš Vozáb povýšil do funkce account directora PR. Konektoru pro oblast FMCG a lifestylu s přesahem k celebrity PR. Doposud v agentuře působil jako senior PR consultant. V novém postu bude plně zodpovědný za řízení týmu a s tím souvisejícího portfolia klientů a PR služeb. Tomáš Vozáb přišel do agentury PR. Konektor v roce 2011 z pozice tiskového mluvčího České obchodní inspekce, kterou zastával téměř dva roky. Předtím působil několik let jako redaktor zpravodajství TV Prima.

TAMEH HOLDING • Společný energetický podnik s názvem TAMEH Holding, vytvořený v srpnu 2014 skupinou ArcelorMittal a polskou skupinou Tauron, zahájil v prosinci 2014 svoji činnost. Společnost ArcelorMittal Energy Ostrava se tak přejmenovává na TAMEH Czech. Energetický podnik v Ostravě povede i nadále Petr Baranek. Generální ředitelkou a statutární zástupkyní společného podniku TAMEH Holding se stává Kristina Červenková, která dosud zastávala pozici manažera pro ekonomiku v ArcelorMittal Ostrava.

AMI COMMUNICATIONS • Account managerem tuzemské PR agentury AMI Communications se stal Andrej Bosanac. V agentuře pracuje od roku 2011 a má na starost převážně klienty v oblasti zdravotnictví, a to v oblastech jak korporátní a produktové komunikace, tak strategického poradenství. Vystudoval obor podniková ekonomie a management na VŠE. Po nástupu do AMI Communications v roce 2011 se nejdříve věnoval klientům z oblasti ITC. Ve volném čase nejraději sportuje – běhá a posiluje, také rád cestuje a vaří. NAROZENINY

26. LEDNA Hana Chrástecká partnerka pro Českou a Slovenskou republiku: Bancroft Group Viktor Kotlán (41) hlavní stratég finančních trhů: ČS Peter Mikula (48) předseda představenstva: Vinland Martin Procházka (47) generální ředitel: Spolchemie Roland Zsilinszky (44) managing partner: Roland Berger Strategy Consultants 27. LEDNA Václav Baňka (48) partner a prokurista: KPMG ČR Pavel Petrouš (51) finanční ředitel a prokurista: Baumax ČR Miroslav Řihák (52) předseda představenstva: Anect Ondřej Valenta (42) finanční ředitel: Sekyra Group 28. LEDNA David Chour (37) generální ředitel: Profireal Group Lenka Nováková obchodní ředitelka: G4S Cash Solutions Lubomír Stoklásek (65) generální ředitel: Agrostroj Pelhřimov 29. LEDNA Radek Doubek (37) generální ředitel: Alcatel-Lucent Czech Václav Novotný (43) generální ředitel: MSD Petr Otava (41) výkonný ředitel: Metalimex Hynek Sagan (43) ředitel a jednatel: Armex Oil 30. LEDNA Tomáš Fohler (41) šéf představenstva: Severní energetická Jan Holík (40) ředitel a předseda představenstva: Mibcon Lubomír Chvalovský (61) předseda představenstva: Intersnack Jorge C. Manuel (47) generální ředitel: Walmark 31. LEDNA Bedřich Grulich (51) ředitel pro strategii: DT – Výhybkárna a strojírna Jiří Husák (49) jednatel: Somfy Jiří Kunert (62) generální ředitel: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia Zdeněk Radil (40) ředitel: Pivovary Lobkowicz Group Gerald Rausnitz (62) jednatel: Meoptaoptika 1. ÚNORA Vladimír Koubek (60) ředitel: C. S. invest Group Jan Procházka (36) generální ředitel: EGAP Petra Šárová (47) místopředsedkyně představenstva: ČEZ Distribuce

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít