light lidé a podniky

15. prosince 2014, 00:00 - redakce
15. prosince 2014, 00:00

ING BANK Jaroslav Vittek generální ředitel Banka ING Bank v České republice má od 1. prosince nového generálního ředitele. Stal se jím Jaroslav Vittek (44), který v předchozích letech zastával stejnou pozici v ING Bank na Slovensku. V nové funkci bude zodpovědný za řízení a rozvoj korporátního i retailového bankovnictví. V čele české pobočky nahradí Jana Bartholomeuse, který ji vedl čtyři roky. Řízení slovenské ING Bank se ujme Marian Tatar.

Jaroslav Vittek pracuje v ING Bank více než 20 let. Za toto období prošel několika výkonnými a manažerskými pozicemi zaměřenými na řízení úvěrových rizik, vztahový management, úvěrové produkty, produkty platebního styku a řízení likvidity a správy a úschovy cenných papírů. V roce 2010 byl jmenován generálním ředitelem ING Bank na Slovensku s odpovědností za komerční a retailové bankovnictví.

ROBERTNEMEC. COM Kate ina R i ková finanční a provozní ředitelka RobertNemec.com je mezinárodní digitální agentura, která se zaměřuje na online marketing, přípravu marketingových strategií, SEO, multikanálový marketing, public relations, PPC a e­mailové kampaně. Kateřina Růžičková má v agentuře nově na starost řízení finančního a účetního oddělení a veškeré provozní záležitosti agenturních poboček v Praze, Brně a San Francisku. Bude působit jako přímý zástupce jednatele a zároveň jako prokuristka. Pozici přebírá po Jitce Horké, která po sedmi letech práce v agentuře RobertNemec.

com odešla studovat do Říma.

Kateřina Růžičková v minulosti působila jako senior auditor ve společnosti Deloitte, následně jako finanční ředitelka pro střední Evropu ve společnosti Active 24 a nakonec jako finanční manažerka ve společnosti IDS Scheer ČR. Je absolventkou Ekonomicko­správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně, studovala ve Stuttgartu a Londýně, hovoří anglicky a německy.

2

ALPIQ GENERATION

Viktor Kalina obchodní ředitel Viktor Kalina se stal novým obchodním ředitelem energetické společnosti Alpiq Generation (CZ). Ve firmě, která představuje největší švýcarskou investici v České republice a má obrat přes pět miliard korun ročně, je zodpovědný za obchod a strategii. Řídí tým obchodního oddělení v Kladně a ve Zlíně, kde společnost provozuje své energetické zdroje. Viktor Kalina přichází do firmy ze společnosti RWE Energo, kde působil jako jednatel a chief operation o? cer. Byl zodpovědný za plnění úkolů v oblasti provozu, obchodu, prodeje a jeho rozvoje, akvizice a plánování, dále také za úspěšnou fúzi společnosti.

Viktor Kalina je absolventem Fakulty strojní ČVUT v Praze a je profesionálem v oblasti energetické a regulační legislativy. Mezi jeho koníčky patří rodina, cyklistika a řízení motorové lodě.

3

ARCELORMITTAL OSTRAVA Shahab Husain člen představenstva Poté, co Dirk Stroo rezignoval na funkci člena představenstva společnosti ArcelorMittal Ostrava z důvodu přesunu do jiného podniku skupiny ArcelorMittal, byl náhradním členem představenstva do konání příštího zasedání valné hromady jmenován Shahab Husain.

Shahab Husain (40) pracuje v ostravské huti od 1. prosince 2009 v pozici ředitele pro obchod a marketing. Zároveň zastává funkci ředitele obchodních agentur skupiny Arcelor­ Mittal pro dlouhé výrobky v divizi Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Balkán.

Svou kariéru u společnosti ArcelorMittal zahájil Shahab Husain roku 2002 v Kazachstánu, kde měl na starost strategický marketing.

Poté pracoval v Rumunsku a následně zakotvil v ostravské huti. Shahab Husain je držitelem bakalářského titulu v oboru statistika a anglická literatura. Promoval na Univerzitě v Lucknow v Indii. Na univerzitě v indickém Dillí získal titul MBA v oboru mezinárodní obchod.

Dirk Stroo (51) zastával od 1. července 2012 do konce října 2014 pozici generálního ředitele společnosti ArcelorMittal Frýdek­Místek. Od její fúze s mateřskou společností Arcelor­ Mittal Ostrava pracuje v ArcelorMittalu v Polsku. Před nástupem do ArcelorMittalu v Česku působil ve společnosti ArcelorMittal Gent v Belgii jako vedoucí hospodářství surovin, dopravy a recyklace. Vystudoval Univerzitu v Gentu, obor stavební mechanika.

4

SAS Vít Hrade director of pre­sales and professional services Vít Hradečný z analytické společnosti SAS povýšil do pozice director of pre­sales and professional services a bude řídit podporu prodeje, konzultační služby a technickou podporu. Funkci převzal po Janu Koutovi, jenž přechází do regionální pozice business initiatives managera.

Vít Hradečný začal pracovat v SAS roku 2007 po šesti letech sbírání zkušeností v telekomunikační oblasti. Působil jako consulting manager a věnoval se především řízení projektů v oblasti customer intelligence se specializací na řešení pro podporu marketingové komunikace. Hradečný je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Je ženatý, má dvě dospělé děti a ve svém volném čase se rád věnuje hudbě, cyklistice a cestování.

5

CBRE ČR Mayumi Yokozekiová senior consultant William Shim senior consultant CBRE, největší globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, oznámila rozšíření oddělení průmyslových nemovitostí. Novou posilou industriálního týmu CBRE Česká republika bude Mayumi Yokozekiová, která se zaměří na asijské klienty v regionu střední a východní Evropy. K CBRE se v červnu připojil také William Shim, který pracuje především pro průmyslové klienty a sídlí ve Varšavě.

Mayumi Yokozekiová přichází do CBRE z konkurenční společnosti, kde působila v oddělení industrial více než sedm let. Ve firmě CBRE bude zodpovědná za poradenství japonským společnostem v oblasti průmyslových nemovitostí. Mayumi Yokozekiová v roce 2010 získala například ocenění společnosti ProLogis (European Performance Award) za výbornou koordinaci jednání s klienty v industriální oblasti. Mayumi ovládá plynně angličtinu a japonštinu. Vystudovala Mukogawa Women’s University.

William Shim pracuje v CBRE v pozici senior consultant (APAC/CEE) a je nedílnou součástí regionálních týmů. Zaměřuje se především na budování vztahů s korejskými nájemci. William je původem z New Yorku, hovoří plynně anglicky a korejsky. Pracoval například pro korejské společnosti FineAltech (dodavatel společnosti LG Electronics), NBA a New York Knicks v oblasti marketingu. Titul MBA získal na Varšavské univerzitě.

6

OGILVY ONE Danna Blumová vedoucí kreativního týmu Danna Blumová vede kreativní tým digitální agentury Ogilvy One. Je původem z Izraele a poslední dva roky působila jako freelancer pro agentury napříč Evropou. Její předešlou domovskou agenturou byl McCann Worldwide v Tel Avivu, kde pracovala v pozici kreativní ředitelky.

Danna Blumová je aktivní v oblasti reklamy a médií deset let a na svém kontě má řadu ocenění z národních i mezinárodních soutěží, jako je Cannes Lions, Clio Awards, Eurobest, Golden Drum nebo e. V Ogilvy One má Danna Blumová na starost digitální kampaně například pro T?Mobile, mezi další klienty patří L’Oréal nebo Nestlé. Jejím největším koníčkem je hudba, má velkou domácí kolekci vinylových desek a relaxuje jako rozhlasový DJ.

NAROZENINY 15. PROSINCE Paolo Iannone (54) obchodní ředitel a místopředseda představenstva: UniCredit Bank CR a SK Pavel Kotajný (58) jednatel: Koma Commercial Ján Lipták (40) ?inanční ředitel a prokurista: Schenker 16. PROSINCE Tomáš Dundr (42) jednatel: Schwan­Stabilo ČR Michael Fehn (56) jednatel: E. ON ČR Pavel Říha (48) ?inanční ředitel a člen představenstva: Léčebné lázně Mariánské Lázně 17. PROSINCE Jakub Dusílek (40) člen představenstva: UniCredit Bank CR a SK Miroslav Kalousek (54) první místopředseda a předseda klubu poslanců: TOP 09 Leoš Pýtr (59) správní ředitel a člen představenstva: Equa bank 18. PROSINCE Roman Bartuška (44) chief executive of?icer: M. B. A. Empire CZ Christian Kartnath (52) generální ředitel a jednatel: Kaufland management ČR Petr Mrkos (38) generální ředitel a člen představenstva: Pražské vodovody a kanalizace Jaroslav Opatřil (58) místopředseda představenstva: Znovín Znojmo 19. PROSINCE Vladimír Ambruz (60) managing partner, advokát a jednatel: Ambruz & Dark Deloitte Legal, advokátní kancelář Lubomír Fabík (50) generální ředitel a předseda představenstva: Alta Petr Klička (41) ředitel a jednatel: Stormware Jiří Šimáně (65) generální ředitel a předseda představenstva: Unimex Group David Špinar (37) head of performance: Google CR Jan Ulip (64) člen představenstva: Českomoravská záruční a rozvojová banka 20. PROSINCE Jaroslav Hanák (62) prezident a předseda představenstva: FTL – First Transport Lines; prezident: Svaz průmyslu a dopravy ČR Libor Krkoška (54) předseda dozorčí rady: AutoCont Holding 21. PROSINCE Vladimír Gazárek (45) jednatel: ACZI; prezident: Asociace inkasních agentur

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít