light lidé a podniky

08. prosince 2014, 00:00 -
08. prosince 2014, 00:00

ALLIANZ POJIŠŤOVNA Aleš Jelínek člen představenstva Novým členem představenstva Allianz pojišťovny se s účinností od 19. listopadu stal Aleš Jelínek, který bude i nadále zastávat současnou pozici ředitele resortu COO (chief operations officer). Aleš Jelínek přišel do Allianz ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic, kde strávil více než šest let v různých manažerských pozicích. Předtím sbíral zkušenosti ve společnosti T-Mobile v České republice a ve Velké Británii, také ve firmě Eurotel. V Allianz pracuje Aleš Jelínek od května 2013, kdy nastoupil jako ředitel nově vzniklého Centra služeb zákazníkům. Od 1. listopadu 2014 vykonává funkci ředitele resortu COO. Aleš Jelínek má titul MBA z oboru marketingu, který vystudoval na University of New York / IUKB v Praze. Ve volném čase rád běhá v lese a věnuje se sportovní brokové střelbě. l

1 SQUIRE PATTON BOGGS Hana Gawlasová • partnerka Společnost Squire Patton Boggs posílila své týmy zaměřené na regulovaná průmyslová odvětví a pracovní právo o Hanu Gawlasovou, která se stala partnerkou pražské kanceláře. Přichází z firmy Kinstellar, kde byla partnerkou a vedoucí pracovních skupin pro telekomunikace, média, technologie a pracovní právo. Hana Gawlasová je uznávanou odbornicí v oblasti práva informačních technologií, ochrany osobních údajů a regulace telekomunikací. V oblasti pracovního práva se věnuje širokému spektru právních záležitostí včetně poradenství v regulačních záležitostech a v otázkách compliance, smluv, rozvazování pracovních poměrů, imigračních záležitostí a věcí týkajících se benefitů a mobility zaměstnanců. Hana Gawlasová poskytovala poradenství při globální akvizici mobilní divize společnosti Nokia, společnosti Microsoft a společnosti Astorg Partners při akvizici skupiny M7 provozující satelitní platformu Skylink. Rovněž poskytovala právní poradenství firmě BT v oblasti regulace telekomunikací a společnosti AT&T ohledně ochrany a přenosu osobních údajů. K jejím klientům patří Discovery Latin America či česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v souvislosti se záležitostmi týkajícími se licencování a reklamy. Jako specialistka na pracovní právo Hana Gawlasová

rozsáhle spolupracovala s firmou Inteva Products a se společností Toyota Motor Corporation. Mezi její další klienty patří např. společnosti Delphi Packard, Hyundai a Magna International.

2 DHL SUPPLY CHAIN Ivo Gruber • finanční ředitel Pavel Šubrt • obchodní ředitel Logistická společnost DHL Supply Chain jmenovala Iva Grubera do pozice finančního ředitele pro Česko a Maďarsko a Pavla Šubrta obchodním ředitelem pro Českou republiku a Maďarsko. Obě pobočky povede i nadále současný generální ředitel Filip Budík. Ivo Gruber i Pavel Šubrt doposud zastávali pozice finančního a obchodního ředitele v české pobočce DHL Supply Chain. K rozšíření kompetencí na obě země došlo v rámci změn, jež jsou součástí nové strategie společnosti Deutsche Post DHL (Strategie 2020). Na jejím základě dochází k rozdělení subregionu východní Evropy do dvou nových seskupení. První tvoří Slovensko, Polsko a Česko společně s Maďarskem, do druhého je zahrnuto Turecko a Rusko. Pavel Šubrt (43) pracuje v DHL od roku 2010, v posledních třech letech působil ve funkci obchodního ředitele české pobočky DHL Supply Chain. Ivo Gruber (37) je v DHL zaměstnán od roku 2007, v říjnu 2013 byl jmenován do funkce finančního ředitele a jednatele společnosti DHL Supply Chain v ČR.

krátce ZÁMEK ŽĎÁR • Novou ředitelkou marketingu a obchodu zámku Žďár nad Sázavou se stala Hana Chytrá. Zaměří se na marketingovou strategii a propagaci zámku včetně právě vznikajícího Muzea nové generace s expozicí cisterciácké kultury. Hana Chytrá působila jako archeolog a odborník na památkovou péči v Národním památkovém ústavu, zkušenosti má i s vedením online marketingových kampaní ze společnosti Deal LX. Pracovala též jako editorka a redaktorka online magazínu Topzine.cz mediální skupiny Czech Net Media. Před nástupem do současné

pozice vedla marketing a komunikaci společnosti Xerox. OREA HOTELS • Hotelový řetězec pod novým vedením generální ředitelky Vladany Horákové mění své logo a název. Změnou projde firemní logotyp, který ve spojení tří prstenců vyjadřuje krédo řetězce – pevné spojení klíčových pilířů úspěchu: hosté, zaměstnanci a investoři. Název společnosti se mění na Orea Hotels & Resorts. Firma nastoupila cestu změn vedoucí k orientaci na zákazníka, vzdělávání zaměstnanců a nové investiční příležitosti.

AT&T • Antonio Amendola byl jmenován do pozice executive director of international external affairs společnosti AT&T. V rámci svého působení v Bruselu bude zastupovat zájmy společnosti před evropskými vládními úředníky, institucemi EU, klíčovými průmyslovými asociacemi a skupinami občanské společnosti v EU v rámci významných evropských a mezinárodních záležitostí v oblasti telekomunikací, médií, technologií a digitálních médií. Přichází z italské vlády, kde působil jako poradce ministra pro hospodářský rozvoj.

Předtím pracoval v italském komunikačním úřadu Agcom. YOUNG & RUBICAM • Tereza Svěráková byla přijata do pozice výkonné kreativní ředitelky v agentuře Young & Rubicam. Přichází z pozice vedoucí kreativního týmu agentury Leagas Delaney, kde pracovala posledních osm let a měla na starost především kampaně pro Škodu Auto. Kariéra Terezy Svěrákové začala před 20 lety v agentuře McCann Erickson. Pracovala i pro několik dalších mezinárodních agentur a působila jako kreativní ředitelka společnosti DDB. 3 AUTO VETERAN COMPANY Ivo Smutný • ředitel V pražských Jinočanech sídlí nově založená společnost Auto Veteran Company, která v České republice nabízí unikátní služby. Její hlavní činností je zprostředkování nákupu a prodeje veteránů včetně veškerého poradenství zájemcům o investiční nákup historického automobilu. Společnost nabízí také car storage ve speciálně zařízených klimatizovaných prostorách. Auto Vetaran Company vede její zakladatel Ivo Smutný, který patří do úzké skupiny odborníků ve světě obchodu s klasickými automobily. Díky mnohaletým zkušenostem a celosvětovým kontaktům má na svém kontě již stovky uskutečněných obchodů. Více než deset let se pravidelně účastní všech důležitých mezinárodních aukcí, výstav a klubových setkání veteránů. Vášní Iva Smutného je doprava, zejména automobilová a letecká. V 90. letech začal podnikat v oblasti 4WD automobilů, v roce 2001 se stal profesionálním pilotem ve společnosti ČSA a posléze ve firmě Travel Service, kde létal s letouny třídy business jets. Jako příznivec zejména francouzských automobilů předválečné éry se v posledních letech úspěšně snaží o rozšíření značky Hispano-Suiza v Čechách.

4 SLEVOMAT Martin Snížek • vedoucí produktu a vývoje Michal Bilka • vedoucí týmu Společnost Slevomat rozšiřuje své manažerské pozice. Do užšího vedení nastupuje Martin Snížek (29), který se stal šéfem produktu a vývoje, a Michal Bilka (33), jenž nastoupil do Slevomatu, aby vybudoval tým mobilních vývojářů. Martin Snížek působí v oblasti online marketingu a analytiky webu. Ve Slevomatu má na starost tým produktu, webového a mobilního vývoje a bude zodpovědný za inovace a produktový rozvoj. Dříve působil v agenturách Symbio či H1.cz, kde zastával konzultační a analytické pozice. Pracoval rovněž v online marketingu Direct pojišťovny a poté založil agenturu Optimics specializovanou na analytiku webu. Michal Bilka je ve Slevomatu zodpovědný za vybudování týmu mobilních vývojářů. S vedením týmu má bohaté zkušenosti. Před nástupem do slevového portálu praco

val v pražské reklamní agentuře Comunica, kde měl na starost provozní řízení agentury a vedl kreativní tým. Dříve pracoval ve vydavatelství Mafra, kde působil jako manažer pro strategický rozvoj. Mezi jeho povinnosti patřil vývoj mobilních aplikací, digitálního portálu pro novinové tituly MF Dnes a LN či strategie pro využití sociálních sítí. Zkušenosti z online prostředí nasbíral v internetové agentuře Symbio Digital, kde zpracovával kampaně pro velké tuzemské firmy.

5 YESETER Petr Karlach • výkonný ředitel Výkonným ředitelem společnosti Yeseter, která se specializuje na řízení vztahů se zákazníky, sledování jejich názorů, nálad a analýzu chování, se stal Petr Karlach. Zkušený odborník na oblast podnikové informatiky bude zodpovědný za řízení chodu společnosti. Petr Zavoral, který tuto pozici dosud zastával, se zaměří na rozvoj obchodní strategie. Petr Karlach vystudoval VŠE Praha, obor ekonomika a řízení průmyslu. Profesní dráhu odstartoval v Tesle Karlín jako analytik-programátor. V průběhu své bohaté pracovní kariéry působil mimo jiné jako technický ředitel společností PragoData, Progress Software a Intentia CZ, byl obchodním ředitelem ve fi LCS International a Galeos či ředitelem společnosti ICT PragoData. Poslední tři roky se jako nezávislý konzultant věnoval poradenské činnosti v oblasti IT, obchodu a řízení vztahů se zákazníky. Kromě angličtiny a němčiny hovoří také rusky a čínsky. Mezi jeho koníčky patří fotografie, aikido a cestování.

6 AK LP LEGAL Kateřina Podholová • advokátka Česká advokátní kancelář LP Legal rozšířila svůj tým o Kateřinu Podholovou. Její specializací je zejména korporátní právo a právo duševního vlastnictví, dále se zaměřuje také na právo smluvní a závazkové, zabývá se i majetkovým a dědickým právem. Kateřina Podholová dříve působila v notářské kanceláři JUDr. Martina Foukala, prezidenta Notářské komory České republiky. Své první zkušenosti získávala ještě na vysoké škole rovněž ve společnosti LP Legal (dříve Lydon Wells Legal). Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy a zároveň Pražské konzervatoře.

NAROZENINY 8. PROSINCE Libor Janák (48) jednatel: Lipack Pavel Kavánek (66) předseda dozorčí rady: ČSOB; prezident: Česká bankovní asociace Jaromír Pečonka (39) finanční ředitel a člen představenstva: CEZ Poland 9. PROSINCE Jan Červinka (46) generální ředitel: Adastra Group; jednatel: Adastra Business Consulting Daniel Tamchyna (44) generální ředitel a předseda představenstva: Spolek pro chemickou a hutní výrobu Adam Walach (51) člen představenstva: Walmark Valdemar Walach (51) předseda představenstva: Walmark 10. PROSINCE Karel Schwarzenberg (77) předseda: TOP 09 11. PROSINCE Aleš Hrbek (44) ředitel a předseda představenstva: Ergon; místopředseda představenstva: Asociace poskytovatelů zakázkových zdravotnických prostředků Miloslav Vrlík (68) člen představenstva: G4S Secure Solutions (CZ) 12. PROSINCE Daniel Heler (54) člen představenstva: Česká spořitelna Václav Kadlec (36) generální ředitel a předseda představenstva: Albatros Media Jiří Urban (65) předseda představenstva: Nová Mosilana 13. PROSINCE Pavel Čejka (50) náměstek generálního ředitele, správní ředitel a člen představenstva: Komerční banka Mario Drosc (46) generální ředitel a předseda představenstva: Raiffeisenbank Jaromír Hájek (51) jednatel: LeasePlan ČR Josef Hušek (67) ředitel a předseda správní rady: Inekon Group 14. PROSINCE Jiří Kopenec (50) předseda představenstva: Agra Group, Czech Beverage Industry Company Peter Korbačka (44) předseda představenstva: J&T Real Estate CZ Marta M. Kowalska-Marrodán řídící partnerka a jednatelka: Egon Zehnder CR Radek Musil (51) director, head of Prague office: Vienna Capital Partners; jednatel: Exim Solutions Pavel Vajčner (58) generální ředitel a předseda představenstva: Znovín Znojmo

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít