light lidé a podniky

22. září 2014, 00:00 -
22. září 2014, 00:00

SODEXO BENEFITY Miroslav Sedlák prezident Společnost Sodexo mění svoji strukturu. Miroslav Sedlák (51) řídí od září z pozice prezidenta Sodexo Benefity pro severní, střední a východní Evropu celkem devět zemí regionu. Mezi nimi i nově vznikající trhy (emerging markets), jako je například Rusko. Zároveň se stává jedním z 11 členů nejvyššího vedení Sodexo Benefity (Benefits and Rewards Services Executive Committee), a je tak nejvýše postaveným Čechem v celosvětové struktuře společnosti.

Miroslav Sedlák působí v Sodexo od roku 1999, nejprve jako obchodní ředitel a od roku 2000 jako generální ředitel. V roce 2010 se stal viceprezidentem Sodexo Benefity pro Evropu a měl na starost vybrané země střední a jižní Evropy.

Vystudoval Mendelovu univerzitu v Brně, je ženatý a ve volném čase se věnuje létání na ultralightech, jezdí na kole a cestuje. l

1

WEBER SHANDWICK Daniela Paličková • senior consultant Adéla Chvalovská • account manager Mezinárodní PR agentura Weber Shandwick přivítala ve svých řadách dvě nové tváře.

Do pozice senior consultantky nastoupila Daniela Paličková. Specializuje se na korporátní komunikaci především profesních asociací, brand PR, interní komunikaci a CSR.

Dříve působila ve společnosti Coca-Cola jako tisková mluvčí a PR manažerka pro Česko a Slovensko. V oblasti PR se pohybuje téměř deset let. Prošla řadou pozic v PR agenturách u nás a v Německu.

Adéla Chvalovská obsadila pozici account managerky a má na starost komunikaci klientů z oblasti zdravotnictví a spotřebitelských značek. Do agentury Weber Shandwick přichází po ročním pobytu v Austrálii. V předchozích letech získávala zkušenosti s medializací klientů především z oblasti FMCG, lifestyle a zdravotnictví v jedné z předních českých PR agentur. V oboru public relations působí čtyři roky.

2

IMMOFINANZ GROUP Karel Bor • country manager ČR a SR Karel Bor byl jmenován country managerem pro správu aktiv z portfolia kancelářských a logistických nemovitostí v České republice a na Slovensku skupiny Immofinanz Group.

Karel Bor vystudoval ekonomii, obdržel titul MBA v Glasgow a od té doby získal mnohé zkušenosti v odvětví nemovitostí, mj. v oddělení pronájmu kancelářských prostor. V posledních letech pracoval jako vedoucí oddělení společnosti Knight Frank v Praze a jako obchodní ředitel rakouské developerské firmy UBM, kde se zabýval především pronájmem, správou aktiv a rozvojem podnikání v Česku.

Ve společnosti Immofinanz Group pracuje od roku 2009, nejprve jako vedoucí správy aktiv v EHL, později jako senior asset manager v Immofinanz.

3

PARTNERS FINANCIAL SERVICES Gabriela Beránková Kudrnová • členka představenstva V pondělí 1. září 2014 došlo ke změnám ve vedení akciové společnosti Partners Financial Services. Michal Špaňár, dosavadní výkonný ředitel, do jehož kompetence spadala centrála společnosti, se rozhodl z osobních důvodů svou pozici opustit. Centrálu Partners bude nově řídit představenstvo v čele s předsedou Petrem Borkovcem, který zároveň zastává funkci generálního ředitele. Pozice výkonného ředitele byla zrušena.

Na uvolněné místo v představenstvu nastupuje současná ředitelka HR a vzdělávání Gabriela Beránková Kudrnová.

Gabriela Kudrnová působí ve společnosti Partners od roku 2013 jako ředitelka lidských zdrojů a vzdělávání. Ve světě financí se pohybuje od roku 2004, z asistentských pozic se vypracovala až na řídící funkci. Hovoří plynně anglicky a německy a mezi její záliby patří cestování, tanec a zpěv, kterému se věnuje profesionálně.

4

CREDITON Pavel Strnádek • obchodní ředitel Pavel Strnádek (41) rozšířil v srpnu tým společnosti CreditOn. Jako obchodní ředitel pro Českou a Slovenskou republiku bude mít na starost především rozvoj offline prodejních kanálů, jako je telefonní prodej nebo obchodní síť.

Strnádek přichází z nebankovní společnosti Profi Credit, kde pracoval osm let jako mezinárodní obchodní ředitel pro Česko, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Rumunsko a Rusko, a také jako člen představenstva Profi Credit Polsko. Bohaté zkušenosti má i z bankovního sektoru, šest let působil v Citibank.

Pavel Strnádek vystudoval Univerzitu Pardubice a Miami-Dade Community College v USA. Zajímá ho vše kolem IT technologií, rád relaxuje u dobré hudby a dobrého jídla, ve volném čase si zahraje squash nebo mariáš a je fanouškem pardubického hokeje a florbalu.

5

AK ACHOUR & HÁJEK Lukáš Zahrádka • partner Lukáš Zahrádka byl jmenován novým partnerem advokátní kanceláře Achour & Hájek. Bude zodpovědný za vedení týmu bankovnictví, projektového financování a private equity a zároveň povede tým specializující se na fúze a akvizice. Dosud působil v pozici vedoucího advokáta české advokátní kanceláře Weinhold Legal.

Lukáš Zahrádka se specializuje na oblast fúzí a akvizic, bankovního a finančního práva a práva nemovitostí. Má rozsáhlé zkušenosti s komplexním právním poradenstvím českým i zahraničním investorům a private equity fondům v souvislosti s akvizicemi, financováním, výstavbou a zajištěním závazků. Má rovněž rozsáhlé zkušenosti v oblasti práva obchodních společností.

Vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, je členem České advokátní komory. Pravidelně přispívá do odborných periodik se zaměřením na právo a obchod a přednáší na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze.

6

RAIFFEISENBANK Marek Tichý • ředitel útvaru Marek Tichý nově řídí veškeré aktivity skupiny Raiffeisen v oblasti fúzí a akvizic na českém trhu z pozice ředitele útvaru corporate finance. Skupina Raiffeisen dosud vedla poradenství při fúzích a akvizicích prostřednictvím Raiffeisenbank a společnosti Raiffeisen Investment. Nyní jsou tyto činnosti zaštítěny výhradně Raiffeisenbank. Rozšířený tým zodpovědný za poradenství při fúzích a akvizicích bude působit pod vedením Marka Tichého. Marek Tichý (40) působí v Raiffeisenbank od roku 2004. Od roku 2006 řídí tým corporate finance, který v bance zodpovídá nejen za fúze a akvizice, ale také za emise dluhopisů.

Před nástupem do Raiffeisen pracoval v J&T Bank, kde byl zodpovědný za rozvoj obchodních a informačních systémů banky. Předtím působil v brokerských domech Rentia Capital a Brno Broker Group. Vystudoval Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Ve volném čase se Marek Tichý věnuje svým třem dětem, ze sportů upřednostňuje tenis, golf a v zimě lyžování.

7

VODAFONE Veronika Ivanović • viceprezidentka pro lidské zdroje Viceprezidentkou pro lidské zdroje společnosti Vodafone se 1. září stala Veronika Ivanović. V této výkonné pozici bude zodpovědná za strategii v oblasti lidských zdrojů, správy majetku a komunikace. Ve funkci nahrazuje Jitku Schmiedovou.

Veronika Ivanović přichází ze skupiny GE Capital, pro kterou posledních 15 let pracovala v ředitelských a viceprezidentských funkcích v Česku, Irsku, Německu a Polsku. Na HR postech společností kótovaných na burze se pohybovala celkem 18 let. Před nástupem do GE pracovala pro Philip Morris a Euro RSCG Life.

8

KPMG ČR Roman Maco • director marketingu a komunikace Roman Maco se stal directorem marketingu a komunikace ve společnosti KPMG na českém trhu. Odpovídá za realizaci marketingové strategie společnosti, zaměří se především na výkonnostní marketing, content marketing a brand. Do KPMG přináší své rozsáhlé zkušenosti s marketingovou komunikací, digitálním a B2B marketingem.

Roman Maco studoval na Podnikatelské fakultě VUT v Brně, je držitelem titulů MBA a MSc. z Nottingham Trent University. Má téměř 20 let zkušeností v oboru marketingu a reklamy. Do KPMG přichází ze společnosti Socialbakers, kde působil jako marketing director. Předtím zastával manažerské pozice ve významných společnostech v Česku i v zahraničí, zejména v sektoru financí a technologií – mimo jiné v GE Money Bank, České spořitelně či firmě 2N Telekomunikace. Roman Maco je ženatý, ve volném čase se věnuje cestování a sportu, především golfu a snowboardingu.

NAROZENINY 22. ZÁŘÍ Václav Hlaváček (62) člen představenstva: Agrární komora ČR; jednatel: ZVOS Hustopeče David Morris (47) generální ředitel a předseda představenstva: Tesco Stores ČR Štefan Szabó (51) generální ředitel a jednatel: CGI IT CR Zdeněk Štěpánek (53) místopředseda představenstva: Boneco; člen představenstva: Agrotrade 23. ZÁŘÍ Martin Brix (40) finanční ředitel a jednatel: LeasePlan ČR Dariusz Jacek Krawiec (47) předseda dozorčí rady: Unipetrol Anna Molnárová finanční ředitelka a členka představenstva: NH – Trans Leoš Novotný (53) předseda dozorčí rady: Wewe group, Leo Express Jiří Sláma (54) generální ředitel a jednatel: TOS Olomouc Alois Vyleta (46) generální ředitel a jednatel: CA Immo Real Estate Management CR; člen představenstva: Europort Airport Center Karel Zoubek (67) jednatel: Entre group; člen představenstva: Česká mincovna group 24. ZÁŘÍ Miroslav Křížek (61) jednatel: Tatra export Miroslav Šole (55) jednatel: Eurest; ředitel pro střední a východní Evropu: Compass Group Miroslav Tyburec (48) generální ředitel a jednatel: Oki Systems (Czech and Slovak) Václav Zahradníček (47) obchodní ředitel a jednatel: Bilfinger Industrial Services Czech 25. ZÁŘÍ Jiří Boček (57) ředitel: Budějovický Budvar 26. ZÁŘÍ Ladislav Krumpolec (53) člen představenstva: SaintGobain Construction Products CZ Jiří Palma (48) ředitel výrobního závodu Děčín a jednatel: Constellium Extrusions Děčín Petr Poláček (53) místopředseda představenstva: Geco CZ Jan Rulec (59) ředitel výroby: Tatra Trucks 27. ZÁŘÍ Jan Ečer (54) předseda představenstva: Ditherm Miroslav Friš (60) generální ředitel a předseda představenstva: Unistav 28. ZÁŘÍ Petr Kudela (54) místopředseda představenstva: Čedok Miloš Zeman (70) prezident České republiky

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít