light lidé a podniky

15. září 2014, 00:00 -
15. září 2014, 00:00

HOME CREDIT Petr Kohout finanční ředitel S účinností od 1. října 2014 byl do pozice finančního ředitele skupiny Home Credit jmenován Petr Kohout (42). Převezme agendu od Pavla Horáka a bude přímo podřízen generálnímu řediteli skupiny Jiřímu Šmejcovi. Díky svým odborným znalostem z finančních služeb a praktické zkušenosti s řízením spotřebitelského úvěrování na rychle rostoucích trzích jihovýchodní Asie bude Petr Kohout významnou posilou řídícího týmu skupiny Home Credit.

Petr Kohout přichází z české společnosti ALD Automotive, dceřiné firmy Société Générale, kde od března 2012 zastával pozici generálního ředitele. Do pražské pobočky Société Générale nastoupil v roce 1996. Od té doby nashromáždil zkušenosti jak z odvětví spotřebitelského financování, tak z finančních služeb obecně. V letech 2000 až 2001 byl mimo jiné členem týmu zodpovědného za restrukturalizaci Škody Holding.

Pracoval v poradenské firmě PricewaterhouseCoopers, zastával pozici ředitele pro finance a operace ve společnosti spotřebitelského financování Essox v ČR a byl generálním ředitelem firmy SG Viet Finance, poskytující splátkový prodej ve Vietnamu. l 1

LENOVO Michal Lojek * smart phone manager Tým lokální pobočky společnosti Lenovo má novou posilu. Do pozice smart phone managera nastupuje Michal Lojek (44), který bude zodpovídat za posílení vnímání značky Lenovo v segmentu chytrých telefonů v České republice. Před nástupem do Lenova pracoval Michal Lojek jako ředitel divize mobilních telefonů Ericsson. V roce 1996 přivedl tuto značku na trh mobilních telefonů v České republice.

V roce 2003 dokázal oživit značku Sagem v Česku a zejména na Slovensku z pozice obchodního a marketingového ředitele pro ČR a SR. Od roku 2007 řídil divizi mobilních telefonů ve firmě Brightpoint, kde měl jako obchodní ředitel pro východní Evropu zodpovědnost za 16 trhů v regionu.

Michal Lojek vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, absolvoval MBA program. K jeho zálibám patří zejména ruská literatura a myslivost.

2

DLA PIPER PRAGUE Thu Nga Haškovcová * managing partner Petr Šabatka * partner DLA Piper oznamuje spojení s českou advokátní kanceláří Haškovcová & Co. s platností od 1. září 2014.

Pražská kancelář DLA Piper se rozroste o dva nové partnery a sedm právníků. Bývalá managing partnerka a zakladatelka společnosti Thu Nga Haškovcová (44), respektovaná advokátka s mnohaletými zkušenostmi, bude v DLA Piper zastávat pozici country managing partnerky pro Českou republiku. Druhý partner kanceláře Haškovcová & Co. Petr Šabatka (32) bude mít na starost oddělení litigation & regulatory.

Pražská kancelář DLA Piper poskytuje právní služby domácím i zahraničním subjektům v oblastech fúzí a akvizic, nemovitostí, korporátního práva, financování, pracovního práva, IP&IT a hospodářské soutěže. Díky sloučení bude firma nabízet také daňové poradenství.

Thu Nga Haškovcová (44) je zakládající partnerkou advokátní kanceláře Haškovcová & Co. Před založením své vlastní firmy působila jako partner v mezinárodní advokátní kanceláři Haarmann Hemmelrath v Praze a Singapuru. Mezi lety 2006 a 2010 působila jako co-managing partner v bpv Braun Haškovcová. Specializuje se zejména na oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí, projektového financování a korporátního obchodního práva.

Thu Nga Haškovcová získala titul Ph. D.

na Karlově univerzitě v Praze a titul MBA na London Business School. Hovoří vietnamsky, česky, anglicky, německy, rusky a francouzsky. Petr Šabatka odstartoval svou kariéru v pražské advokátní kanceláři Sodomka-SoučekJindra-Mokrý & Partners, odkud v roce 2007 přešel do bvp Braun Haškovcová. Roku 2012 byl jmenován partnerem společnosti Haškovcová & Co. Je členem České advokátní komory a zaměřuje se na právo nemovitostí, obchodní právo a zastupování před soudy.

Má zkušenosti také v oblasti bankovnictví a financí a v oblasti práva IT. Petr Šabatka vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a hovoří česky, anglicky a francouzsky. 3

EDENRED Pavel Kusý * ředitel pro marketing a produkty Pavel Kusý (39) je od září novou posilou vrcholného managementu společnosti Edenred, která celosvětově podniká v oblasti předplacených poukázkových systémů a v tuzemsku je známá zejména díky stravenkám Ticket Restaurant. Jako ředitel pro marketing a produkty bude zodpovědný za řízení produktového portfolia, jeho inovace a marketingové aktivity.

Pavel Kusý má více než desetileté zkušenosti z předchozích manažerských a ředitelských pozic v oblasti marketingu a strategického plánování. Působil v několika předních mezinárodních společnostech, jako jsou Coca-Cola, Citibank a Vodafone. Vedl transformační projekty a týmy zaměřené na vstup společností do nových segmentů trhu a uvádění nových produktů a služeb.

Pavel Kusý je absolventem VŠE v Praze v oboru mezinárodní obchod a obchodní operace. Studoval také na Copenhagen Business School. Hovoří anglicky a rusky. Ve volném čase se věnuje sportu a rodině.

4

MAINSTREAM TECHNOLOGIES Drahoslav Dvořák * vedoucí divize Kamil Juřík * hlavní architekt divize Společnost Mainstream Technologies, poskytovatel profesionálních ICT řešení a čerstvý držitel ocenění Microsoft Partner of the Year 2014, oznámila rozšíření svého týmu o dva zkušené specialisty. Základ nové divize enterprise applications & project management položí specialisté Drahoslav Dvořák a Kamil Juřík. Posláním této divize je podpora efektivního procesního řízení a rozvoj projektových kanceláří „as a service“.

Vedením nové divize byl pověřen Drahoslav Dvořák, odborník na projektové řízení.

Je absolventem inženýrského i doktorandského studia na Technické univerzitě v Liberci. Působí jako pedagog na Vysoké škole Škoda Auto. Ve volném čase se věnuje rodině, lednímu hokeji a turistice.

Hlavním architektem a technologickým vizionářem divize bude Kamil Juřík, specialista na dodávky řešení pro týmovou spolupráci a řízení procesů. Kamil Juřík působí od roku 2003 jako konzultant, analytik a systémový architekt v desítkách projektů zaměřených na implementaci platformy Microsoft Share Point a souvisejících technologií. Do společnosti Mainstream Technologies přichází po čtyřletém působení ve firmě WBI Systems.

Jeho koníčky jsou sci-fi, snooker a dobré jídlo.

JONES LANG LASALLE Marjan Gigov * konzultant Marjan Gigov nastoupil do oddělení maloobchodních nemovitostí Jones Lang LaSalle (JLL) jako konzultant. Bude zodpovědný za pronájem maloobchodních jednotek na hlavních nákupních třídách a v obchodních centrech v Praze a po celé České republice. Zároveň se aktivně účastní poradenské činnosti, jako je konzultace nových projektů, změna zaměření stávajících obchodních center, doporučení ohledně skladby nájemců a poradenství související se vstupem nových obchodních značek na český trh. Mezi jeho klienty patří Gino Rossi, Rifle jeans, Alza, Pure Jatomi a BodyBody.

Před nástupem do JLL pracoval jako sales and marketing director ve společnosti Orco Property Group ve Varšavě a jako senior sales manager téže společnosti v Praze. Byl zodpovědný za pronájem a prodej luxusních rezidenčních projektů firmy Orco a jejich marketing včetně kampaní v sociálních médiích. Předtím pracoval v realitní kanceláři Svoboda & Williams jako VIP account manager.

Marjan Gigov získal diplom v oblasti elektroinženýrství na ETC Skopje v Makedonii.

Mluví plynně makedonsky, česky, srbochorvatsky, bulharsky a anglicky. K jeho koníčkům patří interiérový design a fotografie.

6

NYDRLE Eduard Piňos * strategist Kreativní agenturu Nydrle posílil Eduard Piňos v pozici strategist. Na starost má strategie kampaní z pohledu dlouhodobých plánů značky a podílí se také na strategické přípravě pro tendry. Do agentury Nydrle ze skupiny Kindred Group přichází z firmy Leo Burnett, kde pracoval od roku 2012 a poslední dva roky řídil aktivity značky Samsung v sociálních médiích v Česku a na Slovensku.

Předtím působil v Telefónice O2, PR agentuře Bison & Rose a v Googlu.

Eduard Piňos je absolventem oboru nová média na Filozofické fakultě UK. Ve volném čase se věnuje cestování, sportu a filmům.

NAROZENINY

15. ZÁŘÍ Pavel Chlumský (48) ředitel transakčního bankovnictví: Česká spořitelna Monika Marečková managing partner a předsedkyně představenstva: RSM Tacoma 16. ZÁŘÍ Marek Ditz (42) vrchní ředitel pojištění, trhy, finance a člen představenstva: ČSOB Jan Laube (47) generální ředitel a jednatel: Ford Motor Company Vladimír Šolc (43) generální ředitel a předseda představenstva: Sberbank CZ Jaromír Zapletal (59) vedoucí závodu: Siemens Elektromotory 17. ZÁŘÍ Helena Bernardová ředitelka lidských zdrojů a členka dozorčí rady: Rodinný pivovar Bernard Eliška Bršťáková členka představenstva: Mlékárna Kunín Ivo Hanáček (51) místopředseda představenstva: Precheza; člen představenstva: Kemifloc Jiří Matula (57) předseda představenstva: UniCredit Leasing CZ Tomáš Morávek (58) předseda představenstva: ČSOB Factoring 18. ZÁŘÍ Dean Brabec (45) managing partner: Arthur D. Little; prezident: CFO Club Miroslav Nosál (49) CFA a člen představenstva: Pražská plynárenská Jiří Opletal (48) člen představenstva: Tonaso Holding; člen dozorčí rady: Český Aeroholding Jiří Šmehlík (44) předseda představenstva: Víno Bzenec Tomáš Toperczer (41) předseda představenstva: UniControls Libor Winkler (54) předseda představenstva: RSJ 19. ZÁŘÍ Dalibor Andree (47) generální ředitel a předseda představenstva: Tonak Roman Daneš (51) člen představenstva: OVB Allfinanz 20. ZÁŘÍ Július Kudla (60) generální ředitel: Euler Hermes Europe 21. ZÁŘÍ Milan Dostalík (42) generální ředitel a místopředseda představenstva: TON Milan Maděryč (59) jednatel: Impromat CZ Jaroslav Mlynář (60) generální ředitel a místopředseda představenstva: Česká pojišťovna Robert Pokorný (41) ředitel české pobočky: Oberbank

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké…
Tesla Roadster: Z 0 na 100 za 1,9 s a z 8000 dolarů na 0 za minutu (komentář)
Volvo oficiálně odstartovalo výrobu svého historicky prvního malého crossoveru
Mercedes-Benz třídy A dostane nový interiér. Změnilo se toho hodně
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být levnější, ale velmi přesný
Technologie
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
DVB-T2 bude od příštího týdne pro 94 % domácností. Přibude i nová stanice
Tip: Lidl prodává nejlevnější kabel Lightning MFI pro iPhone a iPad
VR brýle Windows Mixed Reality dostaly podporu SteamVR. Získají katalog až 2000 her
Hodinky Misfit Command jsou trochu chytré a vydrží nabité celý rok
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít