light lidé a podniky

20. dubna 2015, 00:00 -
20. dubna 2015, 00:00

Porsche Česká republika Tomáš Velek ředitel divize Audi Novým ředitelem divize Audi společnosti Porsche Česká republika je od 15. dubna 2015 Tomáš Velek. Ve vedení vystřídal Thomase Ottera, který se vrací do společnosti Porsche Holding, kde převezme nové manažerské úkoly. Firmě Porsche Česká republika bude k dispozici ještě do konce května. Nový ředitel divize Audi Tomáš Velek má s prémiovým segmentem vozů rozsáhlé zkušenosti. Několik let vedl české a slovenské zastoupení značky Lexus a zároveň v těchto zemích působil jako ředitel externích vztahů značek Lexus i Toyota. Velmi dobře zná také značku Audi, pro kterou osm let pracoval jako marketingový manažer a zástupce vedoucího značky před svým angažmá v Lexusu. Tomáš Velek je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, své vědomosti rozvinul mimo jiné i na IMD Business School v Lausanne. K jeho zálibám patří sport, zejména tenis a lyžování. l

1 PRUŠÁK GROUP Veronika Hladíková • recruitment consultantka Personálněporadenská společnost Prušák Group, která působí v oblasti vyhledávání specialistů ve středním a top managementu, rozšířila svůj tým construction & real estate o Veroniku Hladíkovou. Nová recruitment consultantka se zaměří na obsazování pozic na trhu nemovitostí a stavebnictví a bude spolupracovat s klienty, jimiž jsou převážně developerské společnosti a komerční realitní konzultační společnosti. Veronika Hladíková vystudovala mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické. Přes pět let působila v globální organizaci AIESEC, kde byla prezidentkou pražské pobočky, vedla obchodní jednání s lokálními i zahraničními partnery a zprostředkovávala mezinárodní stáže a projekty pro české talenty. Později se také podílela na zakládání pobočky na Barbadosu, kde získala ojedinělou zahraniční zkušenost. Mluví plynule anglicky a ovládá francouzský jazyk na komunikativní úrovni.

2 MAINSTREAM TECHNOLOGIES Jaroslav Maurenc • manažer divize Společnost Mainstream Technologies, poskytovatel profesionálních ICT řešení, oznámila rozšíření týmu divize managed services & support. Jejím manažerem se nově stává Jaroslav Maurenc. Prostřednictvím dedikovaného týmu managed services & support nabízí Mainstream Technologies svým zákazníkům technický servis, proaktivní dohled a odbornou podporu v nepřetržitém režimu, a to jak pro on-premise, tak pro cloudové technologie. Jaroslav Maurenc přichází ze společnosti Microsoft, kde devět let pracoval v různých oblastech, od předprodejní podpory pro významné zákazníky po premier support. Poslední tři roky působil v oddělení premier support jako service delivery manager. Zaměřoval se zde na podporu vybraných zákazníků a koordinaci činností vedoucích k rychlému vyřešení jejich technických problémů. Maurenc se IT technologiím věnuje po celý svůj dosavadní profesní život. Absolvoval ČVUT v Praze se specializací na projektování počítačů a sítí. Před nástupem do Microsoftu strávil jedenáct let jako systémový inženýr, projektový manažer a manažer oddělení podpory u významných partnerů Microsoftu. Je držitelem mnoha certifikátů Microsoft (MCSE, MCSA, MCP), HP/Compaq (MASE, ASE) i otevřených standardů ITIL a TOGAF.

3 EKOSPOL Roman Havlíček • ředitel sektoru výstavby Ve společnosti Ekospol, která se zabývá bytovou výstavbou v České republice, došlo na začátku dubna k personální změně v sektoru výstavby. Jeho ředitelem byl jmenován Roman Havlíček (30). Havlíček je absolventem oboru konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Do Ekospolu nastoupil v březnu 2011 jako technický dozor investora, poté působil v pozici vedoucího manažera projektu a zástupce ředitele sektoru výstavby. Roman Havlíček je bývalý vynikající český reprezentant v bojovém umění taekwondo, v němž vybojoval již na juniorském mistrovství světa v roce 2002 třetí. místo a je mnohonásobným medailistou i z mistrovství Evropy (2002 – 2. místo; 2012 a 2013 – 3. místo). Byl členem seniorského týmu, který čtyřikrát po sobě získal titul nejúspěšnějšího týmu mistrovství světa. Ve svém volném čase se věnuje sportu a cestování.

4 SAMAK TAX Ondřej Havle • vedoucí partner Lenka Rigo • daňová poradkyně Advokátní kancelář Švehlík & Mikuláš rozšiřuje portfolio služeb o oblast komplexního daňového poradenství, a to prostřednictvím nově založené společnosti Samak Tax. V jejím čele je zkušený daňový poradce a zároveň partner kanceláře Ondřej Havle. V týmu bude spolupracovat s Lenkou Rigo, která se v oblasti daní pohybuje téměř osm let. Založení společnosti Samak Tax je důležitým krokem v procesu transformace původně samostatné advokátní kanceláře Švehlík & Mikuláš na poradenskou skupinu Samak, poskytující pod jednou značkou v rámci sesterských společností komplexní portfolio právních, daňových a účetních poradenských služeb. V oblasti daňového a účetního poradenství působí Ondřej Havle již více než patnáct let. Svou profesní kariéru začal ve vedoucí pozici v daňové správě se zaměřením na kontrolní činnost v oblasti daní. Od roku 2005 pracoval ve společnosti PricewaterhouseCoopers, a to se zaměřením na problematiku daně z příjmů, zpracování návrhů daňově optimálních řešení různých transakcí v rámci nadnárodních společností a posuzování aspektů mezinárodní migrace pracovníků z pohledu personálního zdanění i sociálního a zdravotního pojištění. Poté působil sedm let v mezinárodní poradenské kanceláři Schaff er & Partner v roli partnera zodpovědného za poskytování komplexních daňových služeb českým i zahraničním klientům. Před příchodem do skupiny Samak spolupracoval Ondřej Havle se společností Vilímková Dudák & Partners jako zakládající partner daňového oddělení.

5 MAKRO Michael Malý • head of GBN delivery Michael Malý (41) nastoupil do společnosti Makro do funkce head of GBN delivery. Jeho úkolem bude vybudovat službu přímé distribuce kancelářského zboží a potravin pro kanceláře. Michael Malý má více než dvacet let zkušeností s potřebami a službami pro kanceláře. Začínal u firmy Papirius, kde pracoval mimo jiné jako ředitel distribuce nebo vedoucí maďarské pobočky. Do Makra přichází z firmy Offi ce Depot, ve které se podílel na rozvoji obchodních příležitostí a IT řešení. Ve volném čase se věnuje sportu, hře na klavír nebo spottingu (letecké fotografi i). Má rád klasickou hudbu a moderní architekturu. Je ženatý a má dvě děti.

6 KPMG ČR Jan Krob • director Poradenská společnost KPMG Česká republika jmenovala Jana Kroba directorem poradenství v oblasti IT (management consulting). Krob bude nově zodpovídat za poradenské služby zaměřené na řízení IT, kybernetickou bezpečnost, digitální strategie, IT architekturu, mobilitu, finance v IT a projektové řízení v oblasti IT. Jan Krob vystudoval informatiku na Matematickofyzikální fakultě Univerzity Karlovy. V KPMG Česká republika působí od roku 2007, poslední dva roky ve funkci senior managera. Před svým nástupem do KPMG pracoval například ve společnosti Corpus Solutions, kde vedl poradenskou divizi. Je členem mezinárodní profesní asociace ISACA CRC, která se zaměřuje na oblast auditu, řízení, kontroly a bezpečnosti informačních systémů. Je vášnivým cestovatelem a vysokohorským turistou. Během svých cest se podíval do nejvyšších pohoří Asie, Afriky, Jižní Ameriky a dohromady navštívil již 48 zemí světa.

7 PANATTONI EUROPE Vladimír Toman • manažer Novým projektovým manažerem Panattoni Europe bude Vladimír Toman. Do Panattoni Europe přichází ze společnosti Tesco Stores, kde sedm let řídil výstavbu nových hypermarketů a supermarketů a rekonstrukce těch stávajících. Zodpovídal například za výstavbu prvního hypermarketu Tesco s nulovou uhlíkovou stopou v kontinentální Evropě (v Jaroměři) nebo měl na starost spojení MY Tesco Národní s novou budovou Quadrio. Dříve působil jako projektant průmyslových staveb pro střední Evropu, Blízký východ a Afriku ve společnosti Bovis Lend Lease a projekční činnost měl na starost také ve firmách Ruukki CZ a Lindab. Toman vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor pozemní stavby.

NAROZENINY 20. DUbNA Zdeněk Havelka (37) výkonný ředitel: CPI Property Group Hana Matějovská ??inanční ředitelka: SAP ČR 21. DUbNA Vincent Barbier (49) country manager: Dalkia ČR; člen představenstva: Veolia ČR Gabriela Deus místopředsedkyně představenstva: Ditherm Martin Hrdina (40) CFO a člen dozorčí rady: C. S. Cargo Holding 22. DUbNA Václav Hrach (41) CFO a jednatel: Net4Gas Martin Němeček (48) předseda představenstva: Realitní společnost České spořitelny 23. DUbNA Michael Fabián (44) country manager a jednatel: American Express Albert Giliaev (50) předseda představenstva: Červa export import; předseda dozorčí rady: Rusko-česká smíšená obchodní komora Pavel Horský (42) člen představenstva: Energetický a průmyslový holding Michal Nebeský (48) country of??icer: Citibank Europe; prezident: AmCham Pavel Ovsík (60) předseda představenstva: Unileasing Albert Reculeau (62) předseda představenstva: Investiční kapitálová společnost KB Radovan Vrátný (48) jednatel: Parliamo 24. DUbNA Tomáš Babáček (37) senior advokát, associate partner: Ambruz & Dark Deloitte Legal Petr Macura (51) obchodní ředitel a místopředseda představenstva: CS Steel Vít Návrat (49) ředitel pro střední a východní Evropu a jednatel: DHL Express (Czech Republic) Martin Škopek (48) group retail director a člen představenstva: KKCG 25. DUbNA Jiří Feist (54) ředitel pro strategii a rozvoj a člen představenstva: EP Energy Pavel Slabý (60) generální ředitel a jednatel: JCDecaux, Městský mobiliář 26. DUbNA Ivan Drbohlav (60) generální ředitel a předseda představenstva: Mount??ield Pavel Řehák (40) předseda představenstva: Vigo Investments

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Cnews FM: Sžili jsme se s Firefoxem Quantum, nebo jsme ho vyhodili z okna? [podcast]
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít