light

12. ledna 2015, 00:00 - redakce
12. ledna 2015, 00:00

lidé a podniky ŠKODA TRANSPORTATION Tomáš Ignačák generální ředitel

Po čtyřech letech skončil ve vedení společnosti Škoda Transportation dosavadní generální ředitel Josef Bernard(49). Ten i nadále zůstane v jejích orgánech, stává se členem dozorčí rady a v rámci skupiny se bude věnovat samostatným projektům. Na postu generálního ředitele ho nahradí dlouholetý manažer podniku Tomáš Ignačák(45). Profesní kariéra Tomáše Ignačáka začala roku 1993 v šumperské společnosti Pars nova (původně Pars DMN Šumperk), kde se stal v roce 2000 generálním ředitelem a předsedou představenstva. Od roku 2012 je jedním z akcionářů Škody Transportation. Ve stejném roce se stal viceprezidentem pro obchod. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně. Postgraduální studium zaměřené na mezinárodní marketing a management absolvoval na Univerzitě Mikuláše Koperníka v polské Toruni. Titul MBA získal na The Nottingham Trent University při BBS VUT Brno. Škoda Transportation je českým podnikem, mezi jehož hlavní výrobky patří nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, metro, příměstské vlakové jednotky, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Do skupiny Škoda Transportation mimo jiné patří společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka, Pars nova nebo výrobce výkonové elektroniky Poll.

1 SQUIRE PATTON BOGGS Michaela Lodlová seniorní advokátka Novou posilou pražské kanceláře Squire Patton Boggs je Michaela Lodlová, která nastoupila do pozice seniorní advokátky v oblasti práva regulovaných odvětví. Dříve pracovala pro firmy Covington & Burling a Howrey v Bruselu a Kinstellar v Praze. Michaela Lodlová poskytuje poradenství v oblasti regulačního a soutěžního práva v síťových odvětvích. Zastupovala klienty v řízeních před Evropskou komisí, národními regulačními úřady, stejně jako při přezkoumávání jejich rozhodnutí soudy. Dále se věnuje oblasti práva duševního vlastnictví, informačních technologií a nových médií, zejména právu autorskému, problematice licencí, ochranných známek, kybernetické bezpečnosti a ochraně osobních údajů. Kromě svých rozsáhlých zkušeností v sektorech telekomunikací a technologií poskytuje poradenství také v oblasti energetiky a energetické politiky EU včetně problematiky veřejné podpory.

2 EKOSPOL Tomáš Betlach personální ředitel Ondřej Chalupa vedoucí oddělení Roman Havlíček zástupce ředitele Gabriela Plchotová asistentka generálního ředitele Ve společnosti Ekospol zabývající se tuzemským rezidenčním developmentem došlo s účinností od 1. ledna 2015 ke čtyřem personálním změnám. Novým ředitelem personálního sektoru byl jmenován Tomáš Betlach, novým zástupcem ředitele sektoru výstavby Roman Havlíček a vedoucím oddělení výběrových řízení Ondřej Chalupa. Do pozice asistentky generálního ředitele byla jmenována Gabriela Plchotová.

Tomáš Betlach (34)vystudoval Pedagogickou fakultu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Po studiích působil jako pedagog a výchovný poradce. V Ekospolu pracuje od prosince roku 2008, kdy nastoupil do pozice personalisty. Ve volném čase se věnuje rodině, četbě a squashi. Roman Havlíček (30)vystudoval obor konstrukce pozemních staveb na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Před rokem 2011 pracoval jako jednatel českobudějovických stavebních společností. Do Ekospolu nastoupil v březnu 2011 jako technický dozor investora, poté působil v pozici vedoucího manažera projektu. Roman Havlíček je českým reprezentantem v bojovém umění taekwondo, ve volném čase se dále věnuje běhu a jízdě na kole. Ondřej Chalupa (25)vystudoval obor konstrukce pozemních staveb na ČVUT v Praze. Během studií působil jako stavbyvedoucí na malých stavbách. Do společnosti Ekospol nastoupil v listopadu 2013. Mezi jeho záliby patří tenis, squash, běh a jízda na motorce. Gabriela Plchotová (25)vystudovala mezinárodní obchod na VŠE v Praze a obor produkce na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studií pracovala jako PR manažerka hudební skupiny FiHa a jako asistentka režie v České televizi. Do společnosti Ekospol nastoupila v říjnu 2014. Ve volném čase se věnuje cestování, lyžování a pole dance.

3 ČSOB Tomáš Kořínek člen představenstva Novým členem představenstva ČSOB zodpovědným za řízení rizik se stal od 1. ledna 2015 Tomáš Kořínek (47). Změna je v souladu s politikou řízení rizik v rámci skupiny KBC a regulatorními požadavky, včetně požadavku na oddělení výkonu této funkce od bankovních obchodů či řízení financí. Kořínek působí v ČSOB od roku 2009 a v současné době je výkonným ředitelem útvaru řízení rizik skupiny. Vystudoval obor ekonomie a management na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Poté působil v seniorních manažerských funkcích ve významných finančních institucích na českém trhu. Před nástupem do ČSOB byl členem představenstva zodpovědným za risk management, finance a operations ve Volksbank.

4 AXIS cOMMUNIcATIONS Tomáš Chumchal key account manager Tomáš Chumchal nastupuje do společnosti Axis Communications jako key account manager pro Českou republiku a Slovensko. Stává se jedenáctým členem týmu regionální kanceláře společnosti v Praze. Bude zodpovědný za rozvoj obchodních aktivit s klíčovými partnery, systémovými integrátory v ČR a SR na trhu s inteligentními kamerovými systémy. Chumchal přichází ze společnosti Securitas ČR, kde působil nejdříve jako interní auditor a poté jako business development manager s odpovědností za projekty s využitím bezpečnostních technologií včetně kamerových systémů. Inženýrský titul získal na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, kde studoval na Fakultě bezpečnostního inženýrství obor technická bezpečnost osob a majetku. Je svobodný, ve volném čase se rád věnuje cestování a horské turistice. 5 O2 Tomáš Kouřil člen představenstva Novým členem představenstva společnosti O2 je od ledna 2015 ředitel finanční divize Tomáš Kouřil. V představenstvu nahradil bývalého generálního ředitele a dosavadního předsedu představenstva Luise Malvida, který firmu vedl posledních pět let a ke konci roku ve funkci plánovaně skončil. Na místo nového generálního ředitele nastoupil Tomáš Budník, který je zároveň místopředsedou představenstva. Nového předsedu představenstvo O2 zvolí pravděpodobně v lednu. Tomáš Kouřil působí v O2 v různých řídících funkcích od roku 2003. V roce 2006 byl zodpovědný za přípravu nabídky pro získání mobilní licence a následně za zahájení aktivit mobilního operátora O2 na Slovensku. Od roku 2009 působil jako ředitel pro komerční finance. V roce 2012 se stal ředitelem pro finance a vztahy s investory a od letošního července je ředitelem divize finance. Před svým příchodem do O2 pracoval pro poradenskou společnost Deloitte.

6 PREFA ALUMINIUMPRODUKTE Jiří Fiala obchodní ředitel Novým obchodním ředitelem společnosti Prefa Aluminiumprodukte, výrobce hliníkových střešních krytin a fasádních prvků, se od 1. ledna 2015 stal Jiří Fiala (58). Nahradil Jakuba Nepraše, který po více než deseti letech úspěšného působení v podniku odchází do důchodu. Jiří Fiala má za sebou dlouholeté zkušenosti z oboru střešních krytin i z oblasti řízení společnosti. V posledních 20 letech působil převážně v oblasti technického poradenství a prodeje materiálů pro stavebně klempířské práce. Řadu let byl jednatelem firmy Rheinzink ČR a má bohaté zkušenosti v odbytu titanzinkových, nerezových a hliníkových klempířských materiálů. Ve společnosti Prefa Aluminumprodukte působí Jiří Fiala od roku 2012 a doposud zastával pozici technického specialisty a poradce pro projektanty. Nově bude zodpovědný za řízení prodeje společnosti na českém trhu. Je ženatý a má dvě děti.

7 ČEZ Bohdan Zronek ředitel JE Temelín Bohdan Zronek nastoupil od Nového roku do funkce ředitele Jaderné elektrárny Temelín, v postu nahradil Miloše Štěpanovského. Ten se vrací do vedení Jaderné elektrárny Dukovany, kde pracoval před sedmi lety. Dosavadní ředitel elektrárny Dukovany Jaroslav Jakub bude ve firmě ČEZ působit jako projektový manažer. Bohdan Zronek (43)dosud řídil bezpečnost všech elektráren společnosti ČEZ. Po ukončení studia elektroenergetiky na ČVUT začínal v JE Temelín jako operátor turbíny. Postupně prošel všemi pozicemi ve velíně a od roku 2010 vedl provoz Temelína. Ve funkci ředitele se chce věnovat především modernizaci turbíny ve druhém výrobním bloku, dokončení většiny projektů vyplývajících ze zátěžových testů EU po havárii ve Fukušimě a také přípravě na obnovení licence bloků po 20 letech provozu.

NAROZENINY 12. LEDNA Miloslav Filip(67)generální ředitel a jednatel: Fagor Electro Jan Hrozek (58)generální ředitel a předseda představenstva: Českomoravský cement Radim Jančura(43)ředitel a předseda správní rady: Student Agency Holding Constantin Kinský(54)předseda představenstva: Kinský Žďár 13. LEDNA Massimo Bechi (55)managing director a jednatel: Eni ČR Claude R. Cornaz(54) předseda představenstva: Vetropack Moravia Glass Hana Machačová náměstkyně generálního ředitele: Kooperativa pojišťovna, Vienna Insurance Group Rastislav Renko (57)obchodní ředitel: Tonak 14. LEDNA Miroslav Kaštánek(51)předseda představenstva: Peal Winfried Krause (53)ekonomický ředitel a člen představenstva: Škoda Auto Radoslav Tesař(57)partner a jednatel: M. C. Triton 15. LEDNA Klaus Huttelmaier(60)jednatel: Robert Bosch odbytová Kateřina Jirásková finanční ředitelka a předsedkyně představenstva: PPF Jiří Šmíd(46)finanční ředitel a prokurista: AVE CZ odpadové hospodářství Ion Florin Trendairescu (52)managing director a jednatel: Unilever ČR 16.LEDNA Adam Brož(39)výrobně-technický ředitel: Budvar Daniel Buryš (45)finanční ředitel: Kofola Vladimír Krajíček (56)generální ředitel a předseda představenstva: ERV Evropská pojišťovna Roman Pospíšil(54)předseda představenstva: Pioneer investiční společnost 17. LEDNA Oyvind Oanes (43)předseda představenstva: Zuno bank Pavel Pustějovský(43)předseda představenstva: Energetika Chropyně; výrobní ředitel: Deza Jozef Sinčák (45)předseda představenstva: České aerolinie 18. LEDNA Martin Burda (41)člen dozorčí rady: Pivovary Lobkowicz Zdeněk Duba(60)předseda představenstva: Dalkia ČR Jan Sýkora (43)člen představenstva: Wood & Company investiční společnost

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít