lidé a podniky

16. dubna 2016, 00:00 -
16. dubna 2016, 00:00

1 SKYPICKER Juraj Strieženec finanční ředitel Katerina Gábová personální ředitelka Skypicker se i nadále rozrůstá. Naposledy rozšířili jeho řady nový finanční ředitel Juraj Strieženec a personální ředitelka Kateřina Gábová. Jejich společným úkolem je pomoci firmě udržet rostoucí vývoj tržeb a s tím související nárůst počtu zaměstnanců. Juraj Strieženec přišel do Skypickeru z technologické firmy Y Soft. Předtím pracoval více než pět let jako auditor v pražské a brněnské pobočce poradenské společnosti EY. Studoval na brněnské Masarykově univerzitě a na École supérieure de commerce ve francouzském Saint-Étienne.

Strieženec převzal žezlo finančního oddělení po Lucii Brešové, která povýšila do pozice výkonné ředitelky, příchod Gábové znamená vznik zcela nového místa, které bude zastřešovat veškeré HR aktivity napříč jednotlivými odděleními.

Kateřina Gábová pracovala před příchodem do Skypickeru v pozici HR manažerky pro střední a východní Evropu ve vývojářské firmě Red Hat. Několik let strávila také ve společnosti Honeywell v různých pozicích v rámci HR oddělení. Vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně.

Skypicker v loňském roce dosáhl obratu více než 2,2 miliardy korun. Čistý zisk společnosti činil 40 milionů korun. Oproti roku 2014 tak zvýšil své tržby o 1500 procent. Celosvětově prodal přes 1,7 milionu letenek, a stal se tak třetím největším tuzemským prodejcem.

2

HYPOTEČNÍ BANKA Tomáš Magyar vrchní ředitel pro oblast rizika a finance Novým vrchním ředitelem pro oblast rizika a finance a členem představenstva Hypoteční banky se 1. dubna 2016 stal Tomáš Magyar. Do vedení Hypoteční banky přichází po dvanáctiletém působení v její mateřské společnosti, Československé obchodní bance (ČSOB). V této pozici vystřídal Petra Hlaváče, který v rámci finanční skupiny přešel do Českomoravské stavební spořitelny.

Tomáš Magyar (34) zahájil svou kariéru v ČSOB v roce 2004 v pozici seniorního analytika pro oblast credit scoringu. V roce 2007 se stal vedoucím odboru Credit risk modelling, kde byl zodpovědný za správu a řízení týmu odborníků na úvěrové riziko. V této pozici se rovněž účastnil navrhování rámce pro řízení modelu kreditního rizika pro skupinu KBC. O dva roky později byl jmenován ředitelem odboru Credits Transactional Modelling & Business Intelligence, kde zajišťoval vedení kvantitativního řízení úvěrového rizika jednotek ČSOB Group. Od roku 2014 působil v čele odboru Řízení výkonnosti, Finančního controllingu a Vztahů s investory, kde řídil několik oddělení zajišťujících finanční controlling pro celou skupinu ČSOB. Tomáš Magyar vystudoval Univerzitu Karlovu, Matematicko-fyzikální fakultu, obor pravděpodobnost a matematická statistika.

Mezi jeho koníčky patří tenis a procházky po lese se psem.

3

EXPENSE REDUCTION ANALYSTS Vladimír Šlachta partner Posilou týmu české pobočky sítě Expense Reduction Analysts se od dubna stává Vladimír Šlachta (46). Jako poradce se bude specializovat na oblast informačních technologií.

Šlachta je odborníkem nejenom v oboru IT, ale také zkušeným obchodním manažerem. Naposledy pracoval jako ředitel programu transformace v Provident Financial.

Předtím působil ve vietnamské pobočce skupiny PPF. V minulosti mimo jiné řídil prodej aplikací pro střední a východní Evropu ve společnosti Oracle, byl výkonným ředitelem Českého Telecomu pro segment malých a středních firem či obchodním ředitelem ve společnosti Dell Computer.

Má za sebou téměř deset let zkušeností z vlastního podnikání ve velkoobchodu s potřebami pro automobily a elektronikou či jako obchodník s termínovanými kontrakty.

Šlachta je absolventem Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské Českého vysokého učení technického. Kromě angličtiny a slovenštiny se domluví i vietnamsky, rusky či německy.

Jeho největším koníčkem jsou jeho tři synové, ve volném čase létá na rogalu a je vášnivým chovatelem slepic a včel.

4

ČESKÝ AEROHOLDING Radek Hovorka místopředseda představenstva Novým místopředsedou představenstva Českého Aeroholdingu se od 1. dubna 2016 stal Radek Hovorka. Bude zodpovědný za oblast financí a účetnictví, daní, controllingu a informačních technologií.

Radek Hovorka vystudoval účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelem diplomu Asociace certifi kovaných účetních (ACCA) v oblasti mezinárodního finančního reportingu.

Zkušenosti z oblasti ekonomie, financí a auditu získal díky svému dlouholetému působení v mezinárodních firmách, jako jsou IBM nebo PricewaterhouseCoopers Audit. Do společnosti Český Aeroholding přichází Radek Hovorka z IBM Česká republika, kde posledních pět let působil jako finanční ředitel a jednatel. V IBM zároveň od roku 2012 zastával pozici finančního ředitele pro region zahrnující Česko, Slovensko a Maďarsko.

Radek Hovorka nahradí ve funkci dosavadní místopředsedkyni představenstva Českého Aeroholdingu Zuzanu Prokopcovou, která odchází na mateřskou dovolenou.

5

JLL Anthony Mathieu vedoucí oddělení rezidenčních nemovitostí Novým vedoucím oddělení rezidenčních nemovitostí společnosti JLL se stal Anthony Mathieu. Ten má více než deset let zkušeností na českém rezidenčním trhu, kdy působil jako ředitel společnosti Sogeprom Česká republika či jako zakladatel a výkonný ředitel privátní realitní firmy.

Iva Nováková, současná vedoucí tohoto oddělení, odchází po pěti letech působení v této pozici na mateřskou dovolenou.

Anthony Mathieu vystudoval Katolickou univerzitu v Lille ve Francii, kde získal francouzský ekvivalent titulu MBA v oboru management. Mluví plynně francouzsky, anglicky a česky.

6

WHIRLPOOL ČR A SR Mark Siva generální ředitel Do pozice generálního ředitele společnosti Whirlpool pro Česko a Slovensko nastoupil Mark Siva, který je tak zodpovědný za rozvoj všech značek portfolia na obou trzích a také za dovršení procesu integrace související s loňskou akvizicí společnosti Indesit.

V pozici generálního ředitele Whirlpool Česko a Slovensko střídá Mark Siva dosavadního ředitele Radka Novotného.

Mark Siva je britské národnosti a do Čech přichází z italské centrály společnosti. V byznysu s domácími spotřebiči se pohybuje téměř 15 let, během nichž pracoval pro různé společnosti v daném segmentu a působil na několika trzích. V průběhu posledních osmi let ve Whirlpoolu byl odpovědný za kategorii mikrovlnných trub pro region EMEA a následně byl zodpovědný za kategorii vaření, poté působil jako generální ředitel irské pobočky Whirlpoolu a od roku 2012 až doposud zodpovídal na globální úrovni za spolupráci s klíčovým partnerem IKEA.

Sedmatřicetiletý Mark Siva vystudoval marketing a obchod na Swansea University a EM Lyon Business School a University of Mannheim. Hovoří anglicky, francouzsky a německy. Je ženatý a má dceru.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Volby prezidenta druhé kolo: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
Jak vysoké může být sociální pojištění za rok 2017?
Co dělat při ztrátě kartičky zdravotní pojišťovny?
Kdy budou jarní prázdniny ve vašem okrese?
Auta
Policie stále nemá dost, kupuje další Superby 4×4 DSG.…
Dacia Logan jako prémiové auto? Podívejte se, jak by mohla vypadat
Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR
Galerie: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Nechcete čekat na Škodu Kodiaq RS? Čip od BSR zvedne výkon na 260 koní
Technologie
Unikly parametry chystaných nových procesorů Coffee Lake. Na pultech možná už v únoru
Vyšel Firefox 58. Je zase rychlejší a nabízí více možností při pořizování snímků webů
Microsoft chystá nástroj na prohlížení a odstranění diagnostických dat ve Windows 10
Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší
T-Mobile spouští hybridní satelitní televizi. Nabízí méně stanic a stejně potřebuje internet
Hry pro příležitostné hráče