Lidé a podniky

04. dubna 2016, 00:00 -
04. dubna 2016, 00:00

1 BONATRANS GROUP Rudolf Kodýtek • obchodní ředitel Novým obchodním ředitelem společnosti Bonatrans Group, evropského výrobce železničních dvojkolí, se stal Rudolf Kodýtek (50). Absolvent VUT Brno přichází do firmy s bohatými zkušenostmi s vedením mezinárodních obchodních týmů ve firmách Johnson & Johnson, Groupe SEB, Procter & Gamble, Gillete nebo PepsiCo. Dosavadní ředitel Jiří Kaleta, který řídil obchod od roku 2012, bude ve společnosti nadále působit jako manažer obchodního týmu pro střední a východní Evropu.

2

SIEMENS ČR Michael Axmann • finanční ředitel Michael Axmann (55) byl jmenován finančním ředitelem (chief financial officer) společnosti Siemens Česká republika. Stal se tak nástupcem Rudolfa Fischera. Ve své nové pozici je zodpovědný za strategické finanční řízení a posílení finančních procesů české pobočky Siemensu.

Michael Axmann má v rámci globálního koncernu Siemens dlouholeté zkušenosti s finančním řízením. Svou kariéru ve společnosti začal již v roce 1988, a to v divizi automobilové techniky v Regensburgu. V následujících devíti letech působil v různých vedoucích funkcích v oblasti finančního řízení Siemensu v Německu a v Jižní Koreji. V roce 1999 přesídlil do Kanady, kde převzal pozici finančního ředitele. V roce 2003 se vrátil zpět do Regensburgu, kde pracoval v divizi automotive. O čtyři roky později se stal finančním ředitelem regionální společnosti Siemens v Rusku. V roce 2008 převzal pozici finančního ředitele divize obnovitelných zdrojů v Erlangenu. Od roku 2012 byl ředitelem solárního obchodu v rámci Siemensu v Mnichově.

Axmann vystudoval ekonomii na FriedrichAlexander Universität v německém Erlangenu a Norimberku. Ve volném čase se věnuje sportu a je milovníkem hudby.

3

RAIFFEISENBANK Eva Chaloupková • sponsorship and CSR manager Od 1. března působí Eva Chaloupková v Raiffeisenbank ve funkci sponsorship and CSR manažerky. V nové roli bude zastřešovat veškeré aktivity banky na poli sponzoringu a společenské odpovědnosti. Její přechod do Raiffeisenbank proběhl v rámci prodeje retailové části české Citibank. V Citi vedla Eva Chaloupková čtyři roky oddělení komunikace pro ČR a SR. Byla zodpovědná za tvorbu a implementaci komunikační strategie Citibank Europe v souladu s mezinárodní strategií Citi.

Chaloupková má více než dvacetiletou praxi v oblasti PR a komunikace. Před příchodem do Citi zastávala funkci ředitelky komunikace ve farmaceutické společnosti Sanofi-aventis. Předtím vedla téměř pět let oddělení externí komunikace a byla tiskovou mluvčí skupiny GE Money v České republice a na Slovensku. Chaloupková má rovněž zkušenosti s prací v agenturách. V letech 1999 až 2003 řídila PR agenturu B. I. G. Public Relations. Kariéru zahájila v roce 1992 v agentuře Burson-Marsteller CS. Absolvovala VŠE v Praze a získala titul MBA.

4

SAP ČR Jitka Housková • integrated communications specialist Alexandr Pomazal • obchodní ředitel Společnost SAP posiluje svůj tým v oblastech komunikace a obchodu. Novou členkou komunikačního týmu se stala Jitka Housková, která nastoupila do pozice integrated communications specialist a v SAP má nově na starost PR v České republice včetně komunikační strategie a vztahů s médii i veřejností. Alexandr Pomazal je novým obchodním ředitelem pro general business a bude se starat o prodej všech řešení společnosti SAP pro stávající i nové zákazníky.

Jitka Housková přichází z anglo-české PR agentury Best Communications, kde se starala o klienty z oblastí IT, financí, lifestylu a letectví. Během studia magisterského oboru mediální studia na Karlově univerzitě získávala zkušenosti jako redaktorka internetových portálů.

Alexandr Pomazal má více než dvacetileté zkušenosti na obchodních manažerských postech, působil ve společnostech Oracle Czech, Algotech a Gemma Systems. Specializuje se na rozvoj obchodních strategií, team management a poradenství nejen v oblasti cloudu a IT řešení, ale také v oblasti inovativních řešení pro zákazníky. Alexandr Pomazal získal inženýrský titul na Fakultně strojního inženýrství na VUT v Brně.

5

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Jakub Kocmánek • advokát Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners získala do svých řad Jakuba Kocmánka, specialistu na právo hospodářské soutěže a správní právo, který má za sebou téměř devět let praxe v renomovaných mezinárodních kancelářích.

Jakub Kocmánek (30) začínal v roce 2006 v Linklaters, následně pokračoval v pražské kanceláři sítě Kinstellar, kterou vytvořily některé středoevropské pobočky Linklaters.

V roce 2010 nastoupil do Weil Gotshal & Manges, kde se stal advokátem. Ve své praxi se Jakub Kocmánek věnoval především právu hospodářské soutěže, správnímu právu, veřejným zakázkám a sporům. Zastupoval klienty zejména v řízeních před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a před civilními i správními soudy. Kocmánek získal v roce 2008 Certifi cate of Higher Education in Legal Studies na Právnické fakultě Cardiff University a v roce 2010 magisterský titul v oboru právo na Právnické fakultě UK v Praze. Hovoří plynně anglicky a má pasivní znalost němčiny.

6

VEMEX Štefan Koman • jednatel Do funkce jednatele společnosti Vemex nastoupil Štefan Koman. Ve funkci nahradil Dušana Randušku, který odstoupil z pozice jednatele k 15. lednu 2016.

Štefan Koman (58) vystudoval Státní univerzitu nafty a plynu v Moskvě, kde i následně absolvoval postgraduální studium. Od roku 1984 pracoval na generálním ředitelství koncernu Naftový a plynárenský průmysl Bratislava. Od roku 1992 působil Koman v různých funkcích v akciové společnosti Nafta. V letech 1996 až 2006 pracoval v Kazachstáně, kde zastupoval zájmy firmy Nafta ve vedení ropné těžební společnosti Anaco. Od roku 2008 pracuje ve funkci generálního ředitele Vemex Energo na Slovensku, která je stoprocentní dceřinou společností Vemexu.

7

FOXCONN GLOBAL SERVICES DIVISION Eduard Lopez • account operations manager Martin Ryšavý • business project manager Pardubická firma Foxconn Global Services Division (FGSD), pobočka Foxconn Global Service Solutions Divison pro region EMEA, součást společnosti Hon Hai Precision Industry (Foxconn) Group, jmenovala dva nové strategické manažery. Eduard Lopez nastupuje do pozice account operations manager a Martin Ryšavý do funkce business project manager. Oba rozšíří tým FGSD v Pardubicích a zapojí se do příprav základů pro nové projekty rozvoje společnosti.

Eduard Lopez (51) bude ve společnosti FGSD jako account operations manager zodpovídat za vztahy s klíčovými zákazníky. Přichází z firmy Celestica, v níž pracoval dvanáct let na různých postech, od manažera týmu soustředícího se na vztahy se zákazníky přes manažera správy dodavatelského řetězce po ředitele týmu starajícího se o zákazníky. Lopez strávil posledních sedm let v rumunském městě Oradea. Je certifi kovaným lektorem a koučem strategických obchodních dovedností.

Martin Ryšavý (41) je zkušeným profesionálem v oblasti prodeje a do FGSD přichází z farmaceutického odvětví jako business project manager a lídr týmu projektového řízení. Bude zodpovědný za koordinaci týmu a zvyšování celkové kvality procesů projektového řízení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
7 důvodu, proč nevolit Jiřího Drahoše
Příjmy v předčasném důchodu v roce 2018
Rizikoví šoféři mají pojištění dražší
Přiznat daň z nemovitostí za rok 2018 musíte do 31. ledna
Vytápění bytu: Teplárny udrží ceny tepla v roce 2018 na uzdě
Auta
Opel vynechá ženevský autosalon, stejně jako Mini. Přichází…
Časy na Nürburgringu nevypovídají o tom, jestli je auto zábavné, říká Hyundai
Na světě se v roce 2017 prodalo skoro 100 milionů aut. Které modely táhnou nejvíc?
Galerie: 16 aut, která novými nápady a technikou předběhla svou dobu
Land Rover představil speciální Defender. Má osmiválec, přes 400 koní a stojí 4,3 milionu
Technologie
Jak koupit Bitcoin a jak na něm vydělat: Stručný návod pro úplné začátečníky
Jak pracovat se Zoner Photo Studiem #2: vylepšete zimní oblohu na letní azůro
ProtonVPN přichází na Android. Služba je spolehlivá, bezpečná a zdarma
Exynos 7872: Samsung slibuje hromadu výkonu i ve střední třídě
Čipy NAND Flash pro SSD začaly zlevňovat. Ceny operačních pamětí bohužel porostou dál
Hry pro příležitostné hráče