Lidé a podniky

29. února 2016, 00:00 -
29. února 2016, 00:00

1 CBRE Chris Sheils • vedoucí týmu Peter Wojtusiak • associate director Realitní společnost CBRE posiluje oddělení investment properties. Chris Sheils převezme od 1. dubna funkci vedoucího týmu investment properties a Peter Wojtusiak byl jmenován do pozice associate director investment properties.

Chris Sheils přichází do CBRE z firmy Colliers International, kde působil posledních pět let jako director of CEE investment services a byl zodpovědný za rozvoj investic v České republice. Podílel se na řadě investičních a pozemkových transakcí v objemu asi 500 milionů eur. Sheils má patnáctileté zkušenosti na evropských investičních trzích a je členem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors).

Nový associate director CBRE Peter Wojtusiak přichází z Chapman Taylor International Services, kde pracoval více než sedm let jako ředitel. Během své kariéry získal odbornou praxi v oblasti masterplanningu, retailových a kancelářských projektů a jeho zkušenosti a znalosti pokrývají celý životní cyklus vývoje projektu se specifickými odbornými znalostmi studií proveditelnosti a koncepčního designu, projektování a strategie a také design managementu. Wojtusiak studoval obor urban geography and architecture na dvou australských univerzitách a získal titul MBA na College of Estate Management v Readingu ve Velké Británii. Kromě své rodné angličtiny hovoří plynně česky a polsky.

2

STRV Filip Slováček • designer & art director Česká vývojářská firma STRV posiluje tým specialistů na design mobilních aplikací a webů, který se v únoru rozrostl na deset členů. Nejnovějším členem je Filip Slováček, který se již desátým rokem věnuje digitálnímu designu.

Filip Slováček (28) pracoval v letech 2010 až 2012 ve společnosti Symbio Digital, kde se staral o design webových stránek a mobilních aplikací pro klienty Ikea, Peugeot, T-Mobile, Pilsner Urquell nebo ČSOB. Následovalo půlroční působení v americké společnosti Fantasy Interactive, kde pracoval pro klienty Microsoft, Pfizer nebo Nickelodeon. Deset měsíců strávil v pražské agentuře Striker Digital. Již od ledna 2013 se věnuje také poskytování grafických a designérských služeb pod značkou slvczch.com. V STRV se bude starat o design zakázkových aplikací pro americké startupy. Firma STRV, která se v roce 2015 rozrostla na 129 zaměstnanců, plánuje v následujících měsících další personální růst, který podtrhne dubnové přestěhování do nových kanceláří v pražském Karlíně.

3

NESTLÉ Stéphane Bosshart • ředitel technické divize Novým ředitelem technické divize Nestlé je od února Stéphane Bosshart, dosavadní hlavní korporátní inženýr Nestlé Waters. Bude zodpovědný za výrobní závody v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a v Rakousku. Bosshart působí ve společnosti Nestlé již od roku 1987. Jeho kariéra čítá celou řadu inženýrských pozic ve Švýcarsku, Německu, USA, ale také v Indonésii či na Filipínách. Tři roky byl ředitelem závodu v Trinidadu a Tobagu. Stéphane Bosshart ve funkci nahrazuje Natašu Matyášovou, která se přesunula do švýcarské centrály Nestlé, kde bude zodpovědná za technické řízení celé oblasti výroby potravin.

4

SIEMENS ČR Uwe Tilzen • ředitel divize building technologies Vedení divize building technologies společnosti Siemens Česká republika převzal Rakušan Uwe Tilzen (50). Z pozice ředitele bude zastřešovat strategický rozvoj aktivit divize v rámci země.

Svou kariéru u společnosti Siemens započal Uwe Tilzen v 1987 v Rakousku, kde nastoupil jako sales manager elektromechanických produktů. V roce 1991 se stal ředitelem segmentu electromechanical products.

O sedm let později byl jmenován ředitelem pro fire safety & security systems pro oblast Vídeň. Od roku 2002 převzal v rámci firmy Siemens funkci ředitele obchodní jednotky security systems pro Rakousko, o pět let později přešel do stejné pozice pro Německo.

Koncem roku 2011 se stal globálním ředitelem pro segment fire safety & security life cycle solutions a od roku 2013 pak zastával pozici globálního ředitele pro portfolio & offerings business line solution.

Na vyšší odborné škole ve Vídni získal titul inženýr. Je ženatý a ve volném čase hraje golf, lyžuje a jezdí na kole.

5

CUSHMAN & WAKEFIELD Michaela Le Poidevin • manažerka týmu Do pražské kanceláře Cushman & Wakefield se po deseti letech vrací česká kolegyně Michaela Le Poidevin. Pro firmu Cushman & Wakefield v Praze začala pracovat v září 2004 jako oceňovatelka nemovitostí. V roce 2006 se přesunula do týmu v londýnské centrále. Nyní se vrátila jako seniorní oceňovatelka a manažerka týmu oceňování nemovitostních fondů.

Během své kariéry se Michaela Le Poidevin podílela na oceňování některých z nejexkluzivnějších komerčních nemovitostí v Londýně, například The Liberty Shopping Centre, nemovitosti na Oxford Street, Regent Street a Bond Street. Le Poidevin, původem Češka, získala v roce 2012 titul MSc na Kingston University. Zároveň je registrovanou oceňovatelkou RICS a členkou RICS. Ve volném čase se věnuje běhání a józe.

6

GENESIS CAPITAL Pavel Kvíčala • counsel pro private equity Ondřej Hýla • investment analyst Private equity fondy Genesis a společnost Genesis Capital posilují tým. Do funkce senior counsel pro private equity fondy Genesis nastoupil Pavel Kvíčala. Novým členem týmu Genesis Capital je Ondřej Hýla, který nyní působí jako investment analyst.

Pavel Kvíčala je členem poradenského týmu private equity fondů Genesis od 1. února 2016, spolupracuje s ním však intenzivně již od roku 2001. Byl partnerem mezinárodní právní firmy Norton Rose Fulbright a partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. Jeho zkušenosti zahrnují komplexní M&A transakce včetně private equity, strukturovaného a akvizičního financování a další domácí i mezinárodní právní poradenství v řadě průmyslových oborů včetně energetiky, telekomunikací, strojírenství a IT. Má zkušenosti z působení na českém a slovenském trhu, krátce pracoval také v Londýně.

Kvíčala vystudoval obor právo na Právnické fakultě UK. V roce 2002 se stal advokátem. Ovládá český a anglický jazyk, doplňkově německý a ruský jazyk.

Další posilou společnosti Genesis Capital je Ondřej Hýla v pozici investment analyst. Dříve působil ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants a v oddělení advisory services firmy Deloitte. Zkušenosti získával také na dlouhodobém projektu pro Škodu Auto v Mladé Boleslavi. Hýla vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Hovoří česky, anglicky, francouzsky a německy.

7

EKOSPOL Adam Pýcha • vedoucí oddělení online marketingu Developerská společnost Ekospol posiluje organizační strukturu marketingu. Novým zástupcem ředitele sektoru pro online je od 1. února Adam Pýcha (25), který se zároveň stal vedoucím oddělení online marketingu.

Obě pozice byly dlouhodobě neobsazené.

V nové funkci bude Pýcha zodpovídat za veškerou internetovou inzerci a obsah webových stránek i profilů na sociálních sítích.

Adam Pýcha vystudoval mezinárodní vztahy a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Spoluzakládal společnosti iParťák a Redakce a stál u zrodu portálů Copywriteři. cz a Wordpress.cz. Do Ekospolu nastoupil v říjnu 2015. Pravidelně přednáší o online marketingu a byznysu pro školy a firmy. Kromě toho se věnuje také tvůrčímu psaní. Má dvě kočky a manželku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít