LIDÉ A PODNIKY

25. ledna 2016, 00:00 -
25. ledna 2016, 00:00

SAFFRON BEDS Michaela Štědrová výkonná ředitelka a jednatelka společnosti

Československá firma Saffron Beds, která vyrábí luxusní postele a matrace z přírodních materiálů, získala posilu do managementu. Výkonnou ředitelkou a jednatelkou společnosti se stala Michaela Štědrová. Bude mít zodpovědnost za celkovou strategii a řízení firmy, obchod a expanzi v České a Slovenské republice.

Michaela Štědrová má více než 15 let zkušeností s řízením společností a vedením lidí v bankovním, finančním a automobilovém sektoru. Před příchodem do Saffron Beds pracovala téměř tři roky jako ředitelka firmy Auto Podbabská. Před touto zkušeností působila 11 let v top managementu skupiny GE Money.

Společnost Saffron Beds posílila svoji pozici na trhu v létě 2015 díky vstupu silného investora. Ke konci loňského roku otevřela již druhou pobočku v Německu - v Hamburku. Aktuálně Saffron Beds působí v Praze, Brně, Bratislavě, Košicích, Moskvě, Helsinkách a Freisingu. V letošním roce plánuje expanzi do severských zemí. l

1

SABRIS ČR Branislav Komada * obchodní ředitel Společnost Sabris, středoevropský systémový integrátor a dlouhodobý obchodní a servisní partner společností SAP a OpenText, posiluje v oblasti sdílených služeb se zaměřením na služby AMS (application management services) a v outsourcingu služeb s přidanou hodnotou v různých odvětvích průmyslu. S ohledem na mezinárodní působení společnosti Sabris i narůstající globalizaci služeb došlo v říjnu tohoto roku k založení evropské akciové společnosti Sabris Holding, která bude prostřednictvím svých dceřiných společností v České republice, na Slovensku, v Rusku a nově vznikajícího centra sdílených služeb (SSC - shared services centrum) poskytovat služby v oblasti komplexní systémové integrace, vývoje aplikací, sdílených služeb a supportu. V souvislosti s budováním Sabris centra sdílených služeb dochází v české dceřiné společnosti Sabris CZ k organizačním změnám v oblasti řízení obchodních aktivit.

Daniel Frémund bude nově v roli head of sales SSC zodpovědný za strategii a prodej služeb poskytovaných centrem sdílených služeb jak na domácím, tak i zahraničním trhu.

Novým obchodním ředitelem společnosti Sabris pro Českou republiku se s platností od 1. listopadu 2015 stal zkušený obchodní manažer Branislav Komada.

2

HOCHTIEF CZ Adriana De Martini * vedoucí personálního řízení Do společnosti Hochtief CZ nastoupila jako vedoucí útvaru Personální řízení Adriana De Martini (34), která se zaměřuje zejména na rozvoj potenciálu a schopností zaměstnanců, získávání nových talentů a implementaci moderních personálních postupů. Její specializací je odvětví průmyslu a technologií. Klade důraz na efektivitu práce a dodržování etických principů. V pozici vedoucí útvaru Personální řízení nahradila Kateřinu Kopeckou, která odešla na mateřskou dovolenou.

Adriana De Martini vystudovala obory psychologie a andragogika - personální řízení na Univerzitě Karlově, část studia absolvovala na Ruprecht-Karls-Universität v Heidelbergu. Pět let pracovala v rakouské personálněporadenské společnosti Hill International, zkušenosti v oboru má ale více než desetileté. Mimo jiné z interní personalistiky či neziskové sféry, kde spolupracovala s Neurologickou klinikou 2. lékařské fakulty UK. De Martini je vdaná, bydlí v Praze a hovoří anglicky a německy. Mezi její zájmy patří potápění, jízda na horském kole, lezení a lyžování.

3

AK WOLF THEISS Libor Prokeš * counsel Petr Syrovátko * counsel Pavel Srb * seniorní advokát Wolf Theiss, právní firma působící ve střední a jihovýchodní Evropě, oznámila s účinností od 1. ledna 2016 povýšení tří advokátů působících v její pražské kanceláři: Libor Prokeš a Petr Syrovátko byli jmenováni do pozice counsel a Pavel Srb je nově seniorním advokátem. Jmenování všech tří advokátů reaguje na stále úspěšnější praxi pražské kanceláře v oblastech nemovitostního práva, korporátního práva, práva fúzí a akvizic a při vedení soudních sporů. Libor Prokeš má více než 17 let zkušeností v České republice. Mezi hlavní oblasti, kterými se zabývá, patří oblast fúzí a akvizic, nemovitostí a restrukturalizace společností. Má rovněž bohaté zkušenosti z oblasti průmyslových práv a ochrany duševního vlastnictví, soutěžního práva, IT práva a zastupování klientů před řádnými a rozhodčími soudy, včetně Ústavního soudu České republiky.

Před příchodem do firmy Wolf Theiss pracoval v německé právní společnosti Noerr, poté působil dva roky jako vedoucí právního oddělení společnosti BTL Group (výrobce zdravotnického vybavení). Prokeš je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (JUDr., Ph. D.).

Petr Syrovátko se specializuje zejména na vedení sporů a arbitráže a řadu let působí jako vedoucí právník zodpovědný za tuto agendu v pražské kanceláři Wolf Theiss. Rovněž se podílí na řadě fúzí a akvizic, zejména s jurisdikčním přesahem do německy hovořících zemí.

Společně s Liborem Prokešem i Pavlem Srbem se zaměřuje také na poskytování poradenství německy hovořícím klientům, kdy čerpá své zkušenosti z řady studijních pobytů v Německu. Syrovátko pracuje v advokacii od roku 2003 a je advokátem od roku 2008. Před příchodem do firmy Wolf Theiss působil v advokátní kanceláři BBH a rovněž jako podnikový právník v zahraniční bance. Absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze (JUDr., Ph. D.) a Universität Passau v Německu (LL. M.).

Pavel Srb působí v kanceláři Wolf Theiss již od roku 2008. Zaměřuje se především na poradenství v oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí a akvizičního financování. Má bohaté zkušenosti s poskytováním právních služeb v rámci komplexních vnitrostátních i přeshraničních transakcí v různých obchodních odvětvích. Kromě magisterského titulu z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně získal i titul LL. M. na Univerzitě v Kostnici.

4

UPC Vlasta Touš * senior brand manager Do pozice senior brand managera společnosti UPC nastoupil od ledna Vlasta Touš.

Na starost bude mít defi nici a podporu aktivit směrem ke značce UPC a jejím hodnotám.

Současně bude připravovat zadání pro reklamní a mediální agentury a úzce spolupracovat se všemi odděleními firmy, zejména s oddělením segmentového marketingu, sales a reportingem. Jeho hlavním úkolem bude posilování pozice UPC na trhu kabelové televize a rychlého internetu se zaměřením na rozvoj interaktivní televize Horizon a videotéky My Prime.

Vlasta Touš se pohybuje v reklamní branži 15 let. Profesní kariéru zahájil ve společnosti Euro RSCG, dále pracoval v různých pozicích v reklamních agenturách Lowe GGK, BBDO, Leo Burnett a Ogilvy Group. Do UPC přichází z pozice account directora agentury Wellen, kde se věnoval novému byznysu a pracoval pro klíčové klienty Vodafone nebo Nike. Touš má ekonomické vzdělání, zajímá se o film a hudbu. Ve volném čase se věnuje rodině a sportuje.

5

VODAFONE Jana Žůrková * viceprezidentka pro firemní zákazníky Novou viceprezidentkou pro firemní zákazníky Vodafonu se od února 2016 stane Jana Žůrková. Přichází z GE International, kde zastávala vedoucí pozice v ČR, Anglii a Německu. Žůrková vystudovala filologii na Masarykově univerzitě v Brně a ekonomii a management na Mendelově univerzitě v Brně. Absolvovala studijní stáž na University of Glasgow a manažerské kurzy Crotonville Leadership Training a West Point Leadership Development Course.

Svou profesní kariéru Jana Žůrková započala ve společnosti Accenture, kde se věnovala řízení projektů pro řadu předních evropských finančních institucí. Během následného působení ve finanční skupině GE Capital významně pomohla uvedení produktů na nové trhy a růstu komerčních portfolií v několika evropských zemích. Ve své poslední roli řídila expanzi centra sdílených služeb pro akvizici klientů v Severní a Jižní Americe. Žůrková hovoří anglicky a německy. Ve volném čase se věnuje lyžování, běhu, cyklistice a józe.

6

AHOLD Petr Pavlík * SVP Marketing, Format & Merchandising Petr Pavlík (45) se stane od června členem nejvyššího vedení společnosti Ahold v České republice v pozici SVP Marketing, Format & Merchandising. Již od začátku února se bude podílet na rozsáhlém nástupním programu a bude také zapojen do plánování veškerých obchodních aktivit. Od června pak převezme pozici od Sebastiaana de Jonga.

Před nástupem do Aholdu stál Petr Pavlík více než pět let v čele plzeňské likérky Stock Plzeň-Božkov jako generální ředitel. Současně vedl obchodní sdružení výrobců lihovin, které přispívalo k potírání černého trhu s lihovinami.

Předtím pracoval v londýnské centrále potravinářského a drogistického podniku Reckitt Benckiser s globální odpovědností a vedl jeho dceřiné firmy v Belgii a Lucembursku. Během prvních deseti let kariéry působil v různých marketingových a obchodních pozicích v nadnárodní společnosti Procter & Gamble. Petr Pavlík se ve volném čase věnuje rodině. Jeho největším koníčkem je lední a inline hokej, motorka a cyklistika.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít