lidé a podniky

18. ledna 2016, 00:00 -
18. ledna 2016, 00:00

M2C Martin Turek ředitel divize facility managementu Poskytovatel integrovaného facility managementu, společnost M2C, si našla do nového roku posilu v podobě ředitele divize facility, kterým se stal Martin Turek.

Martin Turek svou kariéru započal ve stavebních a developerských společnostech, později se specializoval více na oblast facility managementu. Disponuje odbornými znalostmi a silnými manažerskými dovednostmi. Za svůj kariérní život prošel pozicemi od prodejce developerských projektů či vedoucího záručních závazků až po top manažerské pozice jako výkonný ředitel firmy Skanska pro Slovensko či ředitel a člen představenstva společnosti Tompex.

Martin Turek má velmi pozitivní vztah k technologickým novinkám a je vnímán jako odborník na implementaci softwarových systémů v rámci správy a údržby objektů. Ve volném čase se věnuje především sportu, například cyklistice či tenisu. l 1

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Ondřej Majer • partner Veronika Ryšávková • marketingová ředitelka Od ledna 2016 se 24. partnerem advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners stává Ondřej Majer (37). V nové funkci se bude věnovat zejména fúzím a akvizicím, právu obchodních společností či odběratelsko-dodavatelským smlouvám, zároveň se zapojí do části managementu, která má na starost rozvoj bratislavské kanceláře. Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners má také novou marketingovou ředitelku, kterou se stala Veronika Ryšávková.

Ondřej Majer se specializuje na obchodní a smluvní právo, hospodářskou soutěž, právo Evropské unie, fúze a akvizice, právo nemovitostí a právo duševního vlastnictví.

Více než 14 let působil v advokátní kanceláři Peterka & Partners, v letech 2008 až 2011 jako člen vedení bratislavské pobočky, od roku 2011 jako partner a od roku 2013 jako člen vedení pražské kanceláře. Majer vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze a absolvoval rovněž studijní pobyt na Université des Sciences Sociales v Toulouse, kde získal Diplom evropských studií (Diplôme d’études de l’Union européenne). Je členem České i Slovenské advokátní komory. Kromě češtiny a slovenštiny ovládá angličtinu a francouzštinu. Novou marketingovou ředitelkou AK Havel, Holásek & Partners je Veronika Ryšávková.

V kanceláři doposud zastávala pozici PR manažerky a ředitelky vzdělávací Akademie Havel, Holásek & Partners. Ve firmě bude i nadále zodpovídat za budování vztahů s veřejností a utváření mediálního obrazu společnosti, zároveň však zastřeší veškeré marketingové aktivity, včetně strategického řízení a dlouhodobého budování značky v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Veronika Ryšávková se bude současně dál podílet na rozvoji Akademie Havel, Holásek & Partners a bude rovněž zodpovědná za interní komunikaci. Před nástupem do společnosti Havel, Holásek & Partners v dubnu 2014 pracovala Ryšávková na Ministerstvu spravedlnosti ČR, nejprve jako ředitelka tiskového odboru a tisková mluvčí, později jako vrchní ředitelka sekce kabinetu ministra. Měla též na starost mediální politiku Legislativní rady vlády. Předtím působila v mezinárodní PR agentuře v Londýně jako poradkyně pro oblast střední Evropy a tamtéž se jako mediální specialistka podílela na lidskoprávním projektu OSN. V letech 2002 až 2009 pracovala jako novinářka v několika celostátních médiích, nejdéle v Týdnu a České televizi.

Veronika Ryšávková vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze, žurnalistiku a bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a marketing na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Právo i masmédia studovala též ve Velké Británii, a to na Perth College a London City University v Londýně. Hovoří plynně anglicky.

2

108 AGENCY Lenka Mátlová • ředitelka pobočky Realitně-poradenská společnost 108 Agency posiluje své stávající aktivity na Moravě a otevírá novou pobočku v Brně. Povede ji Lenka Mátlová, která nově rozšiřuje český tým společnosti.

Lenka Mátlová (35) se jako vedoucí nové pobočky 108 Agency v Brně zpočátku zaměří na posílení služeb společnosti na brněnském trhu s komerčními nemovitosti, především na trhu kancelářských prostor. Do budoucna pak bude dále rozvíjet a rozšiřovat působnost společnosti v rámci Moravy.

Mátlová se na trhu s nemovitostmi pohybuje více než deset let. Dlouhodobě působila v developerské skupině Ablon Group, do jejíhož portfolia patřily komerční projekty jako Meteor Centre Office Park nebo Palmovka Business Centre a ve které měla na starost obchodní vedení české pobočky. Po akvizici skupiny Ablon Group investiční společností Czech Property Investments byla zodpovědná za inkorporaci českého portfolia skupiny Ablon Group do struktury nové společnosti.

Lenka Mátlová je absolventkou Právnické fakulty Karlovy Univerzity v Praze a rovněž získala vysokoškolský diplom z University of Seattle v Praze, kde studovala obor globální management. Hovoří plynně anglicky a volný čas ráda věnuje windsurfingu, cestování a fotografování.

3

GRAYLING Jana Pečenková • senior PR consultant Novou posilou týmu firmy Grayling je od ledna Jana Pečenková v pozici senior PR consultant. Pečenková se v oboru PR pohybuje již sedmým rokem. Nejprve zastávala pozici PR manažerky pro Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a poslední tři roky pracovala jako account manager v Ogilvy Public Relations, kde měla na starost klienty z oblasti korporátního i produktového PR. V Graylingu povede tým, v jehož portfoliu jsou Jaguar Land Rover, PPL, Dassault Systemes, IBM nebo Kaspersky Lab.

4

GOOGLE Jan Poštulka • industry manager export Do pozice industry manager export pro český a slovenský trh společnosti Google nastoupil Jan Poštulka, který se zaměří na podporu exportních firem. Do Googlu přichází z firmy Omnicom Media Group, kde deset let působil v pozicích head of performance (resolution) a v posledních letech i jako head digital strategist pro celou skupinu. V rámci Omnicomu se zabýval také dalšími aktivitami, jako jsou mediální inovace, digitální osvěta a organizování konferencí OMG Future. Před necelými devíti lety založil (pod agenturou PHD) server MediaGuru.cz, web o marketingu a médiích v ČR. Poštulka vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde se zabýval sociálními důsledky informačních a komunikačních technologií.

5

ČEZ Roman Gazdík • tiskový mluvčí Od 1. ledna 2016 posílil komunikační tým energetické Skupiny ČEZ Roman Gazdík. Do energetické společnosti působící ve střední a jihovýchodní Evropě přechází po čtyřech letech práce v ekonomické redakci zpravodajství České televize. Předtím působil v agentuře Reuters, v zahraniční redakci portálu Aktuálně.cz a věnoval se také filmové kritice. Roman Gazdík bude zastávat pozici mluvčího a bude se věnovat mediální komunikaci v rámci celé Skupiny ČEZ.

6

WEINHOLD LEGAL Barbora Kudrhalt Suchá • advokátka Weinhold Legal posiluje svůj pracovněprávní a litigační tým, nastupuje do něj advokátka Barbora Kudrhalt Suchá. Suchá přichází z pražské kanceláře Randl Partners. Zaměří se na právní služby v oblasti pracovního práva, ať už se jedná o přípravu smluvní dokumentace mezi korporacemi a jejich vedoucími manažery a dalšími zaměstnanci, nebo o poradenství při jednáních se zaměstnanci a odbory či o zastupování korporátních klientů v pracovněprávních sporech.

Barbora Kudrhalt Suchá absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Vedle rodné češtiny hovoří anglicky a německy. Je zapsána na seznamu advokátů vedeném Českou advokátní komorou.

7

ASPEN. PR Vlasta Holéciová • konzultantka Agentura Aspen. PR od ledna 2016 posiluje svůj expertní konzultantský tým o Vlastu Holéciovou. Holéciová doposud působila jako šéfredaktorka podnikatelského měsíčníku Komora.cz a manažerského čtvrtletníku Be the Best, v minulosti také vedla propagaci Egypta v České republice.

Po více než desetiletých zkušenostech v oboru médií a firemních médií přechází do segmentu PR. V agentuře Aspen. PR bude zodpovědná především za media relations a poradenství pro korporátní klientelu. Aspen.

PR se aktuálně soustředí na segmenty IT & telco, e-commerce, lidské zdroje, farmacii, bankovnictví, household, retail, lifestyle, FMCG, gastronomii a cestovní ruch.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít