LIDÉ A PODNIKY

16. listopadu 2015, 00:00 - redakce
16. listopadu 2015, 00:00

SIEMENS Tomáš Hüner ředitel divize Novým ředitelem divize Energy Management společnosti Siemens Česká republika se stal Tomáš Hüner. Vladimír Štěpán, který tuto funkci doposud vykonával, převezme v rámci koncernu Siemens nové mezinárodní zodpovědnosti, nadále bude ředitelem odštěpného závodu Siemens Industrial Turbomachinery v Brně i ředitelem divizí Power and Gas a Power Generation Services.

Tomáš Hüner se celou svou kariéru pohybuje v oblasti energetiky a průmyslu. Před nástupem do Siemensu působil jako předseda dozorčí rady a ředitel energetických zdrojů podniku Vršanská uhelná. V letech 2006 až 2014 pracoval jako předseda dozorčí rady ČEPS a současně, mezi roky 2011 a 2014, zastával pozici předsedy dozorčí rady firmy OTE. Zkušenosti má i ze státní správy, kde jako náměstek ministra průmyslu a obchodu vedl tvorbu legislativy a koncepcí v energetice a průmyslu (2006–2011). Předtím působil na různých manažerských postech v oblasti výroby a zahraničních akvizic ČEZ. V Severomoravské energetice v letech 1994 až 2003 vykonával funkci předsedy představenstva a generálního ředitele.

Hüner je absolventem Strojní fakulty VUT Brno. Mezi jeho zájmy patří vysokohorská turistika, lyžování, tenis a automobilový sport. Hovoří rusky, anglicky a bulharsky.

1

BIRD & BIRD Vojt ch Chloupek partner Vojtěch Chloupek byl jmenován partnerem advokátní kanceláře Bird & Bird. Stal se vedoucím skupiny práva duševního vlastnictví, technologií a komunikací pro Českou republiku a Slovensko.

V pražské kanceláři Bird & Bird působí Chloupek téměř od jejího otevření v roce 2009. Kromě zkušeností v oblasti práva technologií, telekomunikací a soutěžního práva se zaměřuje především na oblast práva duševního vlastnictví zahrnující zkušenosti nejen ve sporné agendě a vymáhání práv, ale také v otázkách transferu technologií, strategie a správy portfolií duševního vlastnictví, výzkumu a vývoje a M&A transakcí zahrnujících aspekty IP/IT práva.

Vojtěch Chloupek je absolventem Právnické fakulty UK v Praze. Kromě toho získal magisterský titul v oboru evropská a komparativní studia na Univerzitě v Oxfordu a vystudoval divadelní produkci na DAMU v Praze. Hovoří plynně česky a anglicky a konverzačně německy.

2

SCHÖNHERR Denisa Assefová advokátka Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr rozšiřuje svůj tým přijetím pěti nových právníků. Advokátka Denisa Assefová se stává novou tváří pro oblast práva duševního vlastnictví a informačních technologií.

Před příchodem do kanceláře Schönherr získávala Denisa Assefová zkušenosti v českých i mezinárodních právních kancelářích a působila též jako právník na Úřadě průmyslového vlastnictví. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a získala titul LL. M. na Právnické fakultě Univerzity v Oslu.

Souběžně posiluje Schönherr tým pro oblast bankovnictví & financí a tým korporátní.

Novými tvářemi jsou Jakub Karfilát (bankovnictví & finance), Marie Hasíková, Monika Stoláriková a Peter Molnár (korporátní právo / fúze & akvizice).

3

INGENICO ČR A SR Martina Kirchrathová generální ředitelka Společnost Ingenico Group jmenovala Martinu Kirchrathovou ředitelkou pro pobočku v České republice a na Slovensku. V pozici nahrazuje dočasně jmenovaného ředitele Françoise Voyrona, který bude nadále vykonávat svou hlavní funkci obchodního ředitele pro východní Evropu.

Martina Kirchrathová (35) má v roli ředitelky za cíl upevňování pozice značky Ingenico na českém a slovenském trhu a dohled nad zaváděním inovativních platebních řešení nejen v retailu, ale i v méně tradičních odvětvích, jako jsou veřejná správa, doprava a vending.

Kirchrathová vystudovala Univerzitu J. A. Komenského v Praze, kde získala titul BA v oboru andragogiky. Více než 13 let působila ve společnosti Český Telecom a jeho právních nástupcích, kde se věnovala vedení obchodního týmu pečujícího o korporátní klientelu. V posledních dvou letech měla na starost rozvoj nových obchodních příležitostí v oblasti platebních karet, respektive akceptační sítě ve funkci business development director u firmy MasterCard. MARBES CONSULTING Marian Kudela ředitel divize Vladimíra Kresanová vedoucí týmu konzultantů Tuzemská softwarová společnost Marbes Consulting, která se specializuje zejména na vývoj a dodávky programů pro veřejnou a státní správu, posiluje svůj manažerský tým.

Ředitelem divize Elogio, která zastřešuje elektronické vzdělávání, se stal Marian Kudela. Na starost má vedení týmů zajišťujících pro klienty vzdělávací a výukové programy, e­learning a externí strategické a projektové řízení, zejména v oblasti lidských zdrojů. Novou šéfkou týmu konzultantů pro klienty v oblasti zdravotnictví se stala Vladimíra Kresanová. Marian Kudela má za sebou více než dvacetiletou kariéru v IT a v oblasti vzdělávání.

Do Marbes Consulting přišel před dvěma lety z firmy Cortis Consulting, předtím působil mimo jiné jako vedoucí projektové kanceláře v ČSA. Kariéru zahájil jako ředitel vzdělávání v CCA Group.

Vladimíra Kresanová přišla do Marbes Consulting z Fakultní nemocnice v Brně, kde působila jako náměstkyně pro informatiku. Dříve pracovala na IT projektech v Jaderné elektrárně Dukovany, dále pracovala v řídicích pozicích ve státní správě a samosprávě a má za sebou mnohaletou kariéru v oblasti vrcholného managementu ve zdravotnictví.

5

CANON CZ Lucie Vurbsová B2B corporate & marketing communication professional Do společnosti Canon CZ nastoupila Lucie Vurbsová do pozice B2B corporate & marketing communication professional pro Českou republiku a Slovensko. Náplní její práce budou komunikační aktivity společnosti Canon CZ v oblasti B2B. Vurbsová nahradí Anetu Sitárovou, která v rámci českého Canonu od 1. července přešla do funkce trade marketing manager.

Lucie Vurbsová vystudovala sociální a mediální komunikaci. Poslední tři roky pracovala pro společnost Skylink, kde se starala hlavně o přípravu marketingové komunikace.

Vurbsová pochází z Prahy, baví ji direct marketing, PR s nápadem a sociální sítě. Ve volném čase ráda běhá a relaxuje u jógy, dobrého jídla nebo filmu.

6

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Daniela Kozáková counsel Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners jmenovala Danielu Kozákovou do pozice counsel. Kozáková bude v rámci kanceláře i nadále spoluodpovědná za poskytování služeb v oblasti nemovitostí a stavebního práva, zároveň zastřeší právní služby týkající se investic do umění a sběratelství. Této oblasti se věnuje již několik let, loni absolvovala kurz Finance and the Art Market v Sotheby’s Institutu v Londýně.

Daniela Kozáková do kanceláře Havel, Holásek & Partners nastoupila v roce 2008. Specializuje se na právo nemovitostí a stavební právo, právo obchodních společností, průmyslové nemovitosti a na poskytování právních služeb především zahraničním investorům. V oblasti akvizic a prodejů nemovitostí se v uplynulých letech účastnila řady transakcí, které se týkaly koupě a prodejů obchodních center, kancelářských budov, průmyslových a logistických areálů, včetně několika akvizic nemovitostních projektů ve finančních potížích. Kozáková je též spoluzodpovědná za poskytování právních služeb francouzsky hovořící klientele. Dříve pracovala několik let v nemovitostních týmech pražských poboček zahraničních advokátních kanceláří, nejdéle v Hogan Lovells.

7

SANOfirV ČR Mykola Melnyk výkonný manažer Novým výkonným manažerem skupiny Sanofirv ČR, jejíž součástí je také Zentiva, se od ledna 2016 stane současný ředitel divize volně prodejných léků Mykola Melnyk, který zároveň nadále povede svou stávající divizi. Sanofiroznámila novou organizaci svého mezinárodního působení, která na úrovni jednotlivých zemí již neobsahuje pozice generálních ředitelů. Dosavadní ředitel Sanoi v ČR a na Slovensku Ivo Žídek se proto rozhodl firmu na konci roku opustit. Pozici generálních ředitelů budou od ledna 2016 zastávat tzv.

výkonní manažeři.

Mykola Melnyk (36) působí ve skupině Sanofirv ČR a SR od září 2014 jako ředitel divize volně prodejných léků. Kariéru v Sanofirzačal v roce 2007 jako šéf marketingu ukrajinské pobočky. O dva roky později se stal ředitelem divize volně prodejných léků na Ukrajině a od roku 2012 byl obchodním ředitelem divize volně prodejných léků Sanofirpro Eurasii, Afriku, Střední východ a jihovýchodní Asii se sídlem v Paříži. Od roku 2013 byl navíc jako výkonný ředitel zodpovědný za produktové portfolio volně prodejných léků Sano?

v regionu střední a východní Evropy. Melnyk je ženatý a k jeho zálibám patří zejména cestování a hra na bicí.

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít