lidé a podniky

29. září 2015, 00:00 - redakce
29. září 2015, 00:00

MOPET CZ Radek Havlík ředitel Dceřinou společnost České spořitelny Mopet CZ, která pro banku vytváří nové platební služby pro pohodlnější nakupování, vede od srpna Radek Havlík (54). Ve funkci nahradil Filipa Zemana, který v České spořitelně vede digitální a přímý prodej.

Radek Havlík přišel do České spořitelny z firmy Valutomat, kde v pozici výkonného ředitele nastartoval službu internetové peer to peer směnárny.

Předtím Havlík pracoval ve společnosti Allegro Group CZ, vedl produktový tým portálu Aukro.cz či strategický projekt portálu Heureka. cz. V letech 2006 až 2011 se ve společnosti Microsoft věnoval partnerům z oblasti podnikových informačních systémů.

Radek Havlík je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje hlavně sportu, konkrétně jezdectví, golfu a lyžování. l

1

2GIS Jan Vališ * ředitel Tým společnosti 2GIS začátkem července posílil v roli ředitele Jan Vališ (41). Firma 2GIS rozvíjí informační systém s mapami, který aktuálně zahrnuje více než 280 měst v osmi zemích světa včetně metropole České republiky.

Vališ přichází z akciové společnosti Alukov, kde měl na starost přípravu strategie produktové propagace, obchodní strategii firmy pro vstup na nové trhy v rámci České republiky a Společenství nezávislých států (SNS) a zodpovídal za tvorbu a rozvoj dealerské sítě pro Rusko a SNS.

Jan Vališ získal magisterský titul na Záhřebské státní univerzitě v Chorvatsku, na Fakultě podnikové ekonomie. V roce 2009 dokončil postgraduální studium na Diplomatické akademii při Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů.

2

GRAYLING Michal Malysa * ředitel divize PR Novým šéfem divize public relations komunikační agentury Grayling v České republice se stal Michal Malysa. Jeho úkolem v roli head of PR bude vedení rozrůstajícího se týmu PR v Česku, který se kromě podpory místních klientů často zapojuje i do nadnárodních projektů zejména v regionu střední a východní Evropy. Mezi PR klienty Graylingu v Česku patří společnosti ABB, Visa Europe, IBM, Dassault Systémes, Kaspersky Lab, Jaguar Land Rover, Herbalife nebo OMV.

Michal Malysa pracuje v agentuře Grayling od roku 2012. Působil v pozicích PR konzultanta a senior PR konzultanta a soustředí se mimo jiné i na digitální komunikaci, sociální sítě či mediální trénink pro klienty firmy. Má také bohaté zkušenosti z médií. Několik let pracoval jako zahraniční reportér televize Nova, jako moderátor a publicista Radia Wave či zahraniční reportér Deníku.

3

MAZARS Lukáš Hruboň * manažer transakčního poradenství Auditorská a poradenská společnost Mazars rozšiřuje oddělení transakčního poradenství o manažera Lukáše Hruboně, který bude zodpovědný za řízení projektů finančních prověrek společností (tzv. due diligence).

Lukáš Hruboň má deset let zkušeností v oboru podnikových financí a během své dosavadní praxe se specializoval zejména na řízení projektů firemních prodejů a akvizic, zakázky v oblasti finanční due diligence, oceňování podniků a poradenství při financování.

Je absolventem doktorského studia na VŠE v Praze v oboru účetnictví a finančního řízení podniku.

4

CEMEX Karel Köszegi * jednatel Jednatelem společností Cemex Czech Republic a ecorec Česko se stal Karel Köszegi (37), ředitel strategického plánování. V Cemexu působí od roku 2010. Zodpovídá za plánování a forecasting, procurement, vyhodnocování a realizaci strategických investic v ČR a na Slovensku. V Cemexu mimo jiné projektově řídil akvizici a integraci podniku Holcim Česko.

Karel Köszegi dříve sbíral zkušenosti ve skupině ČEZ, kde jako expatriot působil v Bosně a Hercegovině, Rumunsku a Turecku. Je absolventem Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, titul MBA získal v oboru marketing a finance na DePaul University v Chicagu. K jeho zálibám patří cestování, golf a notafilie.

5

STRV Silvie Zeman * global HR director Silvie Zeman (29) se stala novou global HR directorkou českého vývojářského studia STRV, které působí hlavně na americkém trhu. Bude zodpovědná za tvorbu personální strategie pro českou a americkou pobočku, nastavení HR procesů a vybudování HR týmu.

Silvie Zeman vystudovala bakalářské studium v oboru andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě UK. Magisterské studium absolvovala na ČZU v Praze, na anglickém oboru economics and management.

Silvie Zeman má za sebou deset let zkušeností z různých oblastí HR v nadnárodních společnostech jako KB, LBBW, DHL ITS. Přichází z pozice senior HR business partnera americké společnosti Concur, která byla v druhé polovině loňského roku koupena firmou SAP. Silvie Zeman zde měla první dva roky na starost personální řízení pro pražskou pobočku a poslední rok se soustředila na strategický rozvoj pražského technologického centra, kde úzce spolupracovala s klíčovými business partnery v regionu EMEA a US.

6

ČSOB Jan Nývlt * vedoucí exportního financování Antonín Pospíšil * vedoucí syndikovaných úvěrů Jan Nývlt vede od 1. září v ČSOB útvar exportní a strukturované financování obchodu. Ve funkci vystřídal Dagmar Dvořákovou, která se bude nadále věnovat rozvoji obchodu v oblasti exportního financování. Útvar syndikace řídí nově Antonín Pospíšil.

Jan Nývlt měl v ČSOB posledních šest let na starost útvar syndikace. Před nástupem do ČSOB pracoval v pozici ředitele corporate finance pražské pobočky Investkredit Bank. Absolvoval VŠE v Praze, Fakultu podnikového managementu. Následně působil více než deset let v oblasti strukturovaného a syndikovaného financování, kde byl zodpovědný za řízení významných lokálních a mezinárodních transakcí včetně úvěrů pro korporátní společnosti. Jan Nývlt je ženatý, má tři děti a mezi jeho koníčky patří cestování, sport, četba a rocková hudba.

Antonín Pospíšil nastoupil do ČSOB v roce 2004 do nově zakládaného útvaru financování nemovitostí, kde posléze působil jako zástupce ředitelky a zároveň uplynulé čtyři roky řídil obchodní tým se zaměřením na podporu segmentu firemního bankovnictví.

Před příchodem do ČSOB více než pět let pracoval v právním oddělení a odboru strukturovaného financování Živnostenské banky.

Absolvoval Právnickou fakultu UK, Národohospodářskou fakultu VŠE a získal LL. M.

na Northwestern University v Chicagu. Mezi jeho záliby patří lyžování, americký fotbal a vysokohorská turistika.

7

EMC Ondřej Potužák * channel account manager Společnost EMC Czech Republic oznámila jmenování Ondřeje Potužáka (37) do funkce channel account managera. V EMC bude mít na starost vztahy s obchodními partnery a rozvoj partnerského segmentu v České republice. Než nastoupil do české pobočky společnosti EMC, pracoval Ondřej Potužák přes devět let pro společnost IBM v České republice. Zde tři roky zastával funkci storage sales specialist ve skupině Systems and Technology Group, kde se zaměřoval na prodej v segmentu mid-market a pracoval na rozvoji nového byznysu a distribuce a dále také na udržování vztahů s obchodními partnery. Předtím působil šest let v divizi IBM Global Financing jako business development manager pro oblast end of lease a broker sales. V této funkci dohlížel na polovinou regionu střední a východní Evropy (např. Česká republika, Slovensko, Chorvatsko, Slovinsko a Rumunsko). Dříve pracoval ve firmách T-Mobile, ZyXel a GTS v různých pozicích přímého i nepřímého prodeje. Svůj volný čas tráví jízdou na horském kole nebo silničním motocyklu a také horskou turistikou.

O autorovi| (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít