lidé a podniky

23. února 2015, 00:00 -
23. února 2015, 00:00

Azlan Petr Hanovec ředitel S platností od 1. února 2015 byl do funkce ředitele Azlanu, VAD divize společnosti Tech Data, jmenován Petr Hanovec, který doposud v rámci Azlanu zodpovídal za HP business unit. Řízení divize přebírá od Tomáše Cíglera, který je současně generálním ředitelem české pobočky Tech Data.

Petr Hanovec má dlouholeté zkušenosti z oblasti podnikových IT a mimo jiné v letech 2003 až 2009 řídil divizi server a storage ve společnosti HP. Nový ředitel Azlanu se bude zaměřovat na strategické rozvojové aktivity firmy zejména v souvislosti s plánovaným uvedením cloudové platformy Tech Data Stream One na český trh, bude posilovat pozici podniku v souladu s celoevropskými distribučními programy jednotlivých výrobců a dále rozšiřovat nabídku produktů a služeb.

1 EMC CR Jiří Lepka • channel sales manager Společnost EMC Czech Republic oznámila jmenování Jiřího Lepky (40) do funkce channel sales managera pro Českou republiku a Slovensko. Oba trhy budou profitovat ze společného manažerského řízení i v oblasti partnerské sítě. Mezi hlavní cíle Jiřího Lepky bude patřit další rozvoj partnerské obchodní sítě a podpora partnerů v České republice a na Slovensku. Dále se chce zaměřit na řízení přechodu a adaptaci na Business Partner Program 2015 a budování obchodních a partnerských strategií. Cílem je kontinuální zvyšování podílů EMC na trhu jak v oblasti ukládání, zálohování a archivace dat, tak také v oblastech softwaru a řešení spojených s cloudem a analýzou big dat.

V IT sektoru se Jiří Lepka aktivně pohybuje již od roku 2000. Pracoval pro globální společnosti, jako je Fujitsu Siemens Computers nebo Hewlett-Packard, a zkušenosti získal i z lokálního prostředí u distribuční společnosti eD’ system Czech. Vystudoval obor business administration na Vyšší odborné škole Goodwill. Hovoří anglicky, německy a polsky a svůj volný čas tráví v kokpitu letadla.

2 RAKOVSKÝ & PARTNERS Jana Šustová • advokátka Boris Achmedov • advokát Advokátní kancelář Rakovský & Partners, působící na českém trhu úspěšně od roku 2003, rozšířila od ledna 2015 svůj tým o dvě nové tváře. Novými posilami jsou advokáti Boris Achmedov a Jana Šustová.

Jana Šustová přichází z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný, kde se zaměřovala na oblast sporné agendy, rozhodčího řízení a korporátního práva. Od ledna 2015 posílila transakční a korporátní tým advokátní kanceláře Rakovský & Partners. Vzhledem k jejím zkušenostem například ve sporech týkajících se investiční výstavby bude rovněž činná v oblasti soudního řízení.

Absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Jana Šustová ve svém volném čase ráda čte, cestuje, poznává nová místa a tráví čas s přáteli. Vedle praxe advokátky rovněž vyučuje občanské právo procesní na Právnické fakultě UK a publikuje v odborném tisku.

Boris Achmedov působil sedm let jako asistent soudce závazkového senátu u Nejvyššího soudu ČR a má mnohaleté zkušenosti se závazkovým právem a procesní agendou. Jeho další významnou specializací jsou oblasti práva autorského a práva informačních technologií.

Achmedov je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity Brně. Ve svém volném čase nejraději sportuje a cestuje.

3 RENOMIA Lucie Kvapilová • ředitelka pobočky Lucie Kvapilová se stala novou ředitelkou regionální pobočky akciové společnosti Renomia v Českých Budějovicích. Je zodpovědná za řízení, chod a celkový rozvoj této pojišťovací makléřské společnosti.

Lucie Kvapilová ve své nové roli zúročí zkušenosti z předchozího působení a zaměří se na podporu kolegů a rozvoj vztahů s pojistiteli, klienty a dalšími obchodními partnery. V oblasti pojišťovnictví se pohybuje od roku 2005. Před nástupem do Renomie pracovala pro akciovou společnost Respect a AON CEE, kde se věnovala péči o klienty a obchodní činnosti.

Kvapilová je vdaná a má dvě děti. Svůj volný čas věnuje především rodině a studiu na České zemědělské univerzitě. Mezi její záliby patří stolní tenis, četba, vlastní literární tvorba a sledování filmů.

4 lINET GROUP David Vrba • viceprezident pro obchod a marketing Výrobce zdravotnických lůžek Linet Group obsadil do nově vytvořené pozice globálního viceprezidenta pro obchod a marketing Davida Vrbu, který přichází ze společnosti 3M. V nové funkci bude zodpovědný zejména za řízení globálních obchodních a marketingových strategií skupiny.

Ve společnosti 3M vedl David Vrba obchodní a marketingové aktivity v rámci regionu střední a východní Evropy. Předtím zastával více než pět let pozici generálního ředitele 3M Česko. V oblasti zdravotnictví vystřídal i několik dalších mezinárodních manažerských pozic, například v regionu západní Evropy, na Blízkém východě a v Asii.

5 AMI COMMUNICATIONS Hana Kovaříková • account director Tuzemská PR agentura AMI Communications jmenovala Hanu Kovaříkovou do funkce account directora. Nově povede tým z oblasti ICT, který se stará o klienty jako Vodafone, HTC či Dell.

Hana Kovaříková má bohaté zkušenosti z PR i mediální oblasti. Před nástupem do AMI pracovala v agentuře AC&C Public Relations a v minulosti též působila jako redaktorka televize Nova.

V AMI měla v pozici manažerky na starost nejdříve klienty z rychloobrátkového segmentu.

Posléze se začala věnovat klientům z oblasti informačních technologií, jejichž vedení nyní převzala.

Hana Kovaříková vystudovala mediální a komunikační studia na Univerzitě Karlově a angličtinu a němčinu pro hospodářskou a obchodní sféru na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Ve svém volném čase se nejraději věnuje cestování a fotografování.

6 VIRTUSE ENERGY Jaroslav Codl • ředitel prodeje Jaroslav Codl se stal ředitelem prodeje elektřiny a plynu ve firmě Virtuse Energy, která je největším tuzemským obchodníkem s emisními povolenkami. Bude mít za úkol budovat strukturu a procesy pro dodávku elektřiny a plynu koncovým zákazníkům z kategorie středních a větších firem.

Na trhu s elektřinou se Jaroslav Codl pohybuje od roku 2007. Před příchodem do Virtuse Energy strávil tři roky ve společnosti Czech Coal, kde se podílel na akvizicích, podpoře pro střední a velké zákazníky a realizoval projekt prodeje zemního plynu.

7 ROBERTNEMEC.COM Pavel Šíma • CBDO Account manager Pavel Šíma se stal chief business development offi cerem (CBDO), a dostal se tak do vedení digitální agentury RobertNemec.com. V nové funkci bude zodpovědný za rozvoj produktů, obchodu a marketingu a spolu s dalšími členy vedení bude rozhodovat o strategickém směřování firmy. Nový CBDO bude mít na starost tým vedoucích oddělení, kteří budou připravovat inovace pro klienty. Zároveň bude řídit account managery agentury.

V agentuře RobertNemec.com působí Pavel Šíma přes tři roky. Začínal jako marketing specialist, poté se jako account manager staral o klienty jako Vykupto.cz, Saxo Bank, Socialbakers, Masarykova univerzita, London Theatre Direct, Česká mincovna, Barceló Palace Hotels nebo Evropská databanka.

Vystudoval Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity se zaměřením na politický marketing. Na Americké univerzitě v Bejrútu studoval arabštinu. V roce 2011 získal druhé místo v České ceně za PR.

8 CHSH KAlIŠ & PARTNERS David Šimek • vedoucí Advokátní kancelář CHSH Kališ & Partners, člen nadnárodní skupiny CHSH, posiluje svůj tým o Davida Šimka, který povede nově otevřené zastoupení firmy v Ruské federaci.

David Šimek dříve působil jako partner, vedoucí právník a generální ředitel moskevské pobočky jiné významné české advokátní kanceláře činné na ruském trhu. Jeho specializací je zejména zastupování českých exportérů na území bývalých zemí Sovětského svazu a pomoc podnikatelům z této oblasti při realizaci jejich zájmů ve střední a východní Evropě. David Šimek je členem České advokátní komory a Komory pro hospodářské styky se SNS. Hovoří plynně rusky, anglicky a německy.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, absolvoval také studijní programy na Univerzitě Bayreuth v Německu a na Státní univerzitě v ruské Voroněži.

O autorovi| PŘIPRAVILA - redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy budou Vánoce a vánoční prázdniny?
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít