Lidé a podniky

18. listopadu 2014, 00:00 -
18. listopadu 2014, 00:00

VAFO PRAHA Martin Šámal ředitel marketingu společnosti Vafo Praha, výrobce krmiv značky Brit, rozšiřuje Martin Šámal v roli marketingového ředitele. Střídá dosavadní vedoucí marketingu Karolínu Čápovou, která se bude specializovat na rozvoj obchodu společnosti. Úkolem Martina Šámala bude udržení pozice podniku na domácí půdě a růst na exportních trzích.

Martin Šámal přichází s 11 letými profesními zkušenostmi z oblasti marketingu. Po absolvování ČZU (PEF) začínal v české firmě LG Trade. Do kontaktu s petfood byznysem se poprvé dostal ve společnosti Masterfoods (později Mars). Zde měl na starost část portfolia pro psy.

Později působil také jako senior brand manager ve společnosti Tchibo, pro kterou pomáhal budovat marketingovou a komunikační strategii v regionu střední a východní Evropy. Do firmy Vafo Praha přichází Martin Šámal z pozice head of marketing portálu Seznam.cz. Pod jeho taktovkou vzniklo v Seznamu za minulé čtyři roky v rámci kampaní více než 20 televizních reklam.

1

CMS PRAGUE Lukáš Valúšek • právník Petr Korál • právník Andrea Červenková • právník Jakub Šindelář • právník Advokátní kancelář CMS Prague rozšířila svůj tým o čtyři právníky, celkový počet právních poradců kanceláře se tak zvýšil na 31.

Lukáš Valúšek (33) se stal členem týmu pro oblast bankovnictví a financí a do CMS přichází z Hogan Lovells. Před zaměstnáním v advokátních kancelářích působil přes sedm let jako podnikový právník českých bank. Několik let také zastával pozici vedoucího právního a compliance oddělení v pražské centrále Crédit Agricole Corporate and Investment Bank.

Nemovitostní tým CMS byl posílen o Petra Korála (30), který před příchodem do CMS působil v advokátních kancelářích Havel, Holásek & Partners a Weil Gotshal Manges. Poskytoval právní poradenství českým i mezinárodním společnostem zejména v souvislosti s projekty v oblasti výstavby a pronájmu komerčních nemovitostí, rezidenčních projektů a také při zastupování těchto společností ve sporech souvisejících s výstavbou.

Andrea Červenková (27) se stala členkou týmu pro oblast obchodního práva, regulatoriky a řešení právních sporů. Do CMS přichází z Hogan Lovells, kde pracovala jako advokátní koncipientka. Dříve působila v pozici podnikového právníka ve společnosti ArcelorMittal Tubular Products Ostrava.

Jakub Šindelář (24), který pracoval v CMS již dva roky při studiu, se do kanceláře vrací jako advokátní koncipient po úspěšném ukončení studia na Právnické fakultě UK. Stal se členem CMS týmu pro oblast bankovnictví a financí.

2

CUSHMAN & WAKEFIELD Radka Cilečková • manažerka Quadria Martin Lukavec • technický manažer Ilona Ročková • týmová asistentka Společnost Cushman & Wakefield sestavila nový tým v souvislosti se získáním zakázky v obchodním centru Quadrio v Praze.

Radka Cilečková nastupuje do pozice manažerky Quadria. V uplynulých letech pracovala jako manažerka ve firmě AB Facility a v České spořitelně. Do společnosti Cushman & Wakefield se vrací po třech letech, mezi lety 2009 až 2011 působila v oddělení pronájmu maloobchodních ploch. Mezi její záliby patří historie, literatura a rekreační sporty.

Martin Lukavec (34) bude zastávat funkci technického manažera centra Quadrio. Ve firmě Cushman & Wakefield pracuje od roku 2011, doposud jako správce objektu Rádia Svobodná Evropa. Předtím dlouhodobě působil v zahraničí v oblasti stavebnictví a developmentu.

Pracoval jako projektový manažer ve stavební firmě Boon Edam v Irsku a jako manažer přípravy staveb pro developerskou společnost FS Developments v Dublinu. Martin Lukavec má rád literaturu, hudbu a cyklistiku.

Týmovou asistentkou se stává Ilona Ročková, která dříve pracovala v oblasti médií jako administrativní koordinátorka pro společnosti KPS Media a EU Sport. Mezi její zájmy patří četba, historie, umění a film.

3

SIEMENS ČR Wolfgang Weissler • ředitel průmyslových divizí Vladimír Štěpán • ředitel energetických divizí V souvislosti s novou organizační strukturou koncernu Siemens došlo ke změnám ve vedení obchodních divizí na tuzemském trhu.

Novým ředitelem průmyslových divizí digital factory a process industries and drives společnosti Siemens ČR se stal Wolfgang Weissler. Do Siemensu nastoupil již v roce 1986, bezprostředně po ukončení studií oboru elektroinženýrství na Univerzitě v Erlangenu.

Začínal v bývalé společnosti E-MA jako technik se zodpovědností za uvádění pohonů různých výkonů do provozu a jejich servis.

Od 90. let do roku 2011 zastával různé manažerské pozice v centrále v Norimberku, ale rovněž ve Spojených státech a v Austrálii.

V roce 2011 se Wolfgang Weissler vrátil do Norimberku a ujal se vedení rozvoje obchodu v oblasti velkých pohonů pro Indii, Afriku a Blízký i Střední východ. Tato pozice mu v září 2012 otevřela cestu k delegování do Indie, kde pracoval jako viceprezident divize drive technologies.

Za řízení energetických divizí power and gas, energy management a power generation services je v Siemensu nově zodpovědný Vladimír Štěpán. Ve společnosti pracuje od roku 2000. Od počátku působil v energetickém sektoru, od roku 2007 pracoval jako obchodní ředitel brněnského výrobce průmyslových parních turbín SIT. Předtím mimo jiné zastával ve společnosti Siemens pozici ředitele úseku power generation. V roce 2009 nastoupil do funkce ředitele podniku Siemens Industrial Turbomachinery. Kromě zodpovědnosti za řízení obchodních aktivit bude Vladimír Štěpán i nadále zastávat roli ředitele tohoto brněnského závodu na výrobu průmyslových parních turbín.

4

WILSON & PARTNERS Lucie Kyselovská • koncipientka Eliška Loubková • koncipientka Společnost Wilson & Partners posílila pražskou kancelář o dvě nové koncipientky. Lucie Kyselovská, která nastoupila do oddělení nemovitostí, dříve pracovala ve stejné pozici v advokátní kanceláři v Brně. SpecializuŘady je se na oblast práva nemovitostí a je členkou několika týmů, které se zabývají obecnými právními otázkami, realitními akvizicemi a nájmy. Před absolvováním práv na Masarykově univerzitě v Brně úspěšně absolvovala kurzy zaměřené na mezinárodní obchodní právo na Universidad de Santiago de Compostela ve Španělsku. Lucie Kyselovská hovoří plynně česky, anglicky a španělsky.

Eliška Loubková se v AK Wilson & Partners připojila rovněž k realitnímu týmu. Před nástupem do společnosti sbírala více než rok zkušenosti v české právní firmě zabývající se právem nemovitostí a korporátní agendou.

Před ukončením studia práv na Karlově univerzitě v Praze vystudovala bakalářský kurz účetnictví a finančního řízení na VŠE v Praze. Nyní dokončuje magisterské studium v oboru daní. Eliška Loubková mluví plynně česky, anglicky, francouzsky a italsky.

5

DACHSER BŘECLAV Tadeáš Kos • jednatel Tadeáš Kos (33) byl jmenován jednatelem firmy Dachser Břeclav. Bude zodpovědný za další rozvoj břeclavské pobočky, která je v rámci globální sítě Dachser specializovaná na kontraktní logistiku.

Tadeáš Kos vystudoval obchodní akademii v Hodoníně a v současné době dálkově studuje na Masarykově univerzitě v Brně obor ekonomie a management. Po ukončení středoškolského studia absolvoval dvouletou praxi v rodinném podniku jako provozní a následně zahájil svou kariéru v logistice jako dispečer společnosti Toptrans Brno. V letech 2004 až 2006 získal praxi v Manchesteru ve Velké Británii, kde téměř dva roky působil jako F&B manager pro společnosti Alias a Abode. V roce 2006 nastoupil do společnosti Dachser jako EH & S a quality coordinator, o rok později začal pracovat jako logistics coordinator. Během svého působení v pozici logistického manažera byl součástí úspěšného realizačního týmu několika velkých projektů a díky tomu byl v roce 2011 jmenován vedoucím pobočky Dachser Břeclav. V pozici jednatele se bude nyní kromě operativního řízení pobočky podílet i na jejím strategickém řízení.

Tadeáš Kos je svobodný. Volný čas věnuje svým koníčkům, má rád cestování, adrenalinové sporty a dobré víno. Mluví plynně anglicky.

6

PENTA INVESTMENTS Jan Kalaš • sales manager Do developerského týmu investiční skupiny Penta Investments nastoupil jako sales manager Jan Kalaš (37), který bude mít v rámci developerských aktivit Penty na starost rezidenční projekt Waltrovka v pražských Jinonicích.

Jan Kalaš má za sebou více než deset let praxe ve vedoucích pozicích v developerských společnostech. Dosud působil jako prodejní a marketingový manažer ve firmě Star Group, kde pracoval od roku 2008 a měl na starost rezidenční i administrativní projekty. Předtím zastával manažerské pozice ve společnosti Central Group, v níž v průběhu let postupně vedl tým konzultantů, byl vedoucím skupiny klientských vztahů a řídil mimopražské aktivity společnosti v Česku a na zahraničních trzích.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít