lidé a podniky

03. listopadu 2014, 00:00 -
03. listopadu 2014, 00:00

EDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTING Pavel Horčička Finanční ředitel Společnost Edifice construction & consulting, zabývající se projektovým managementem, posiluje svůj střední management, v rámci kterého je nově v pozici finančního ředitele firmy zodpovědný za vedení a systematizaci procesů Pavel Horčička. Ve firmě pracuje devět let jako projektový manažer.

Pavel Horčička vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze, obor podnikání a řízení ve stavebnictví. Pracovní zkušenosti má ze společnosti Oskar (Český Mobil), kde působil jako pomocný správce databáze, podílel se na e­learningu, testoval programy a databáze a byl technickou podporou při školení k těmto produktům. V HVB Bank se věnoval vývoji personální databáze, jejímu testování a uvedení do provozu.

Jeho kariéra ve stavebnictví začala zhruba před deseti lety, kdy nastoupil do divize 4 společnosti Metrostav a připravoval zde projektové dokumentace pro výběrová řízení. Od roku 2005 působí ve společnosti Edifice construction & consulting.

Pavel Horčička hovoří anglicky. Mezi jeho koníčky patří lyžování, golf a slackline. Je ženatý a zatím bezdětný.

1

RAIFFEISEN - LEASING Zdeněk Fíla regionální obchodní ředitel Regionálním obchodním ředitelem společnosti Raiffeisen – Leasing pro severní Čechy byl jmenován Zdeněk Fíla. Do týmu působícího v Teplicích přichází také Jan Baláž, který bude zastávat pozici obchodního manažera a má za sebou 12letou praxi v leasingu.

Zdeněk Fíla (42) vystudoval Fakultu sociál ně ekonomickou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, titul inženýr získal v oboru ekonomie a management. Před nástupem do společnosti Raiffeisen – Leasing pracoval 17 let v ČSOB Leasingu jako akvizitor se zaměřením na malé a střední podniky i na korporátní zákazníky. Současně zastával pozici zástupce ředitele pobočky Teplice. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, sportu a cestování.

2

TÜV SÜD CZECH Štěpán Rabiňák specialista rozvoje obchodu Společnost TÜV Süd Czech posiluje svůj tým. Do pozice specialisty rozvoje obchodu nastupuje Štěpán Rabiňák. Bude zodpovědný za rozvoj strategických aktivit v oblasti automobilového průmyslu. Součástí jeho pracovní náplně bude získávání nových zákazníků a rozvoj nových obchodních příležitostí. V letech 2010 až 2013 působil Štěpán Rabiňák v agentuře pro podporu podnikání a investic CzechInvest, kde pracoval jako specialista rozvoje investic pro automobilový průmysl a zelenou mobilitu. Obchodní zkušenosti získal jako manažer obchodu u dovozce motocyklů značky Triumph DK auto­moto či u britské společnosti TraffiGlove, kde pracoval do května tohoto roku.

Mluví česky, německy a anglicky. Ve volném čase se věnuje sportování a historickým motocyklům.

3

P3 Jan Andrus acquisition & leasing manager Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, posiluje svůj český tým v souvislosti s expanzí společnosti. Přednedávnem koupila v Česku 11 logistických parků s 58 budovami a přilehlými pozemky s možností výstavby dalších 12,5 hektaru průmyslových nemovitostí. Do funkce nového acquisition & leasing managera nyní nastupuje Jan Andrus.

Jan Andrus (37) je zodpovědný za pronájmy stávajících nemovitostí v portfoliu společnosti a za nové akvizice v České republice.

Má více než 15leté zkušenosti z oblasti realit a developmentu. Od roku 2003 do roku 2005 zastával pozici property managera ve společnosti PPF majetková. V letech 2005 až 2007 působil jako jednatel a facility manager společnosti Codeco Facility. Před svým nástupem do P3 pracoval od roku 2007 jako leasing a facility manager společnosti Reflecta Facility a současně byl jejím jednatelem.

Hovoří anglicky, ve svém volném čase se věnuje rodině, rád sportuje a cestuje.

4

PWC ČR Martin Hrdý senior manažer Martin Hrdý byl s platností od října 2014 povýšen do funkce senior manažera v oddělení auditorských služeb poradenské společnosti PwC Česká republika. Dlouhodobě se věnuje zejména pojišťovnám a společnostem ze souvisejících odvětví. Specializuje se jak na auditorské, tak i na poradenské služby.

Martin Hrdý (36) pracuje v PwC od roku 2004. Předtím působil mimo jiné na Ministerstvu financí ČR. Vystudoval ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociál ních věd UK v Praze, kde v průběhu doktorského studia rovněž několik let přednášel. Je členem Mezinárodní asociace certifikovaných účetních (ACCA) a auditorem registrovaným v Komoře auditorů České republiky.

Martin Hrdý je ženatý a má dvouletou dceru. Volný čas tráví s rodinou, nejčastěji cestováním nebo při sportu (cyklistika, plavání nebo badminton). Je také milovníkem dobrého jídla a pití.

5

SKRZ. CZ David Beška obchodní ředitel David Beška (38) je novou posilou českého vyhledávače slev Skrz.cz. Jeho hlavním úkolem je rozvoj nových obchodních aktivit, především přímé spolupráce s e­shopy a obchodními řetězci. V novém působišti se zaměří zejména na problematiku akčních letáků a jejich přechodu z tištěné do digitální distribuce.

David Beška působil přes šest let jako ředitel online divize vydavatelství Sanoma Media. Další zkušenosti získal jako senior konzultant pro oblast social media marketing. Je členem skupiny poradců Mozky internetu. Mezi jeho zájmy patří jízda na horském kole, jízda na skútru, horská turistika a lyžování.

6

FOUR SEASONS HOTEL PRAGUE Stephane Gras hotelový manažer Andreas Schuster obchodní a marketingový ředitel Four Seasons Hotel Prague nedávno jmenoval Stephana Grase hotelovým manažerem. V této roli bude podporovat generálního ředitele a dohlížet na každodenní provoz hotelu. Před nástupem do Four Seasons v Praze působil od roku 2011 jako hotelový manažer ve Four Seasons Baku.

Stephane Gras se narodil ve Francii a získal vysokoškolské vzdělání na Ecole hôteliere de Lausanne ve Švýcarsku. Ke společnosti Four Seasons Hotels and Resorts se připojil v roce 1999 a působil v Texasu, Kalifornii, na Havaji, v New Yorku, Káhiře a Praze, kde v roce 2007 pracoval jako ředitel úseku stravování. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, s manželkou sdílí velký zájem o umění. Mluví francouzsky a anglicky.

Four Seasons Hotel Prague dále jmenoval Andrease Schustera do pozice obchodního a marketingového ředitele. S více než deseti lety zkušeností na hotelovém trhu přináší rozsáhlé znalosti v oblasti mezinárodního obchodu. Andreas Schuster se zajímá o objevování nových zemí a jejich kultur, žil v Mnichově, Pekingu, Šanghaji, Istanbulu, New Yorku a Budapešti. Narodil se v Rakousku, vystudoval Vysokou školu Hagen v Německu.

Hovoří německy a anglicky a ovládá základy italštiny, čínštiny a turečtiny.

7

IBA Martin Šolc viceprezident Martin Šolc, zakládající partner české advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB), dosáhl významného mezinárodního úspěchu.

V Tokiu byl jako historicky první zástupce zemí střední a východní Evropy zvolen viceprezidentem Mezinárodní advokátní komory, největší světové organizace v oboru advokacie. International Bar Association (IBA) je profesní organizací, která sdružuje přes 200 národních advokátních komor, včetně České advokátní komory, a více než 50 tisíc dalších individuálních členů.

Martin Šolc bude v letech 2015 až 2017 zastávat v IBA druhou nejvýznamnější pozici, kterou převezme po dosavadním viceprezidentovi, americkém advokátovi Davidu W. Rivkinovi. O novém vedení organizace rozhodly na výroční konferenci v Tokiu hlasy advokátních komor i jednotlivých členů.

Martin Šolc plánuje z pozice viceprezidenta IBA pokračovat v diskusi, kterou organizace v posledních letech vede o způsobu svého fungování, například o zvýšení dostupnosti konferencí a seminářů pro širší okruh posluchačů prostřednictvím online přístupů.

IBA by podle Martina Šolce měla do budoucna kromě plnění standardní role globálního hlasu advokátní profese posílit i své regionální aktivity.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes…
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Technologie
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v přeplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít