lidé a podniky

27. října 2014, 00:00 -
27. října 2014, 00:00

RAIFFEISEN INVESTIČNÍ SPOLEČNOST Jaromír Sladkovský generální ředitel Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Raiffeisen investiční společnosti se stal Jaromír Sladkovský (44), který ve funkci nahradil Josefa Beneše.

Jaromír Sladkovský působí v různých manažerských pozicích v Raiffeisenbank od roku 2006, zodpovídal mimo jiné za rozvoj prémiového bankovnictví pro affluentní klienty či za přípravu nových strategických iniciativ banky. Před nástupem do Raiffeisenbank pracoval v ČSOB či poradenské společnosti Arthur Andersen. Vystudoval ČVUT a titul MBA získal na Insead ve francouzském Fontainebleau.

Jaromír Sladkovský je ženatý a má tři syny. Je pravidelným účastníkem dálkových lyžařských běhů, mezi jeho další koníčky patří běh, cestování a hra na kytaru. l

TAB BOARD CZ Štěpánka Duffková • regionální ředitelka Společnost TAB Board CZ oznámila jmenování nové regionální ředitelky ve Středočeském kraji, kterou se stala Štěpánka Duffková. Její zodpovědností bude řídit podnikatelské boardy ve středních Čechách. V současné době již fungují boardy v Praze, do konce roku se plánuje rozšíření do dalších regionů.

Štěpánka Duffková má za sebou bohatou kariéru v oblasti lidských zdrojů. Pracovala 20 let ve vrcholném managementu v mezinárodních společnostech v segmentu retailu, služeb a v bankovní i nebankovní sféře. Je odborníkem v oblasti efektivní komunikace a leadershipu, strategického řízení firem, výkonnostního koučinku a řízení lidských zdrojů. Štěpánka Duffková pracovala například ve společnostech Provident Financial, GE Money Bank, Delvita, Carrefour či Sodexo. Mezi její koníčky patří vaření a cyklistika.

MMD Martin Hempl • country manager František Koutník • channel manager Společnost MMD – Monitors & Displays Czech Republic, která v Česku a na Slovensku zastupuje prodej monitorů Philips, ohlásila personální změny v klíčových postech. S platností od října se country managerem pro Českou a Slovenskou republiku stal Martin Hempl (39), který dosud v MMD působil jako channel manager pro VIP zákazníky. Nahradil Janu Robešovou, která odchází na mateřskou dovolenou.

Novým channel managerem v MMD se stal František Koutník (32), který doposud působil ve společnosti Verbatim. Tam se dva roky staral o retailové zákazníky na českém a slovenském trhu. Předtím pracoval necelé tři roky ve společnosti eD’ system Czech. Má rád sport, především fotbal, a cestování.

EY ČR Petr Kříž • ředitel fúzí a akvizic Kateřina Kovářová • výkonná ředitelka marketingu Petr Kříž povede divizi fúzí a akvizic společnosti EY v České republice. Absolvoval Fakultu podnikohospodářskou VŠE v Praze.

Po škole začal pracovat v auditorské profesi a získal kvalifikaci mezinárodního účetního (ACCA). Následně se soustředil výhradně na transakční poradenství, nejprve pro nadnárodní korporace, ale dnes stále častěji i pro české podnikatele.

Petr Kříž má dvě děti a ve volném čase se věnuje lyžování, cyklistice a trekkingu.

Novou výkonnou ředitelkou pro oblast marketingu společnosti EY ve střední a jihovýchodní Evropě se stala Kateřina Kovářová. V nové roli se vedle plánování a řízení marketingové strategie zaměří také na PR, interní komunikaci a propagaci značky EY.

Kovářová v EY působí od roku 2007, v minulosti zastávala řadu lokálních i regionálních pozic, zastřešovala mimo jiné i český a regionální marketing pro daňové oddělení a oddělení transakčního poradenství. Dříve pracovala ve společnosti White & Case. Je absolventkou Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Mezi její koníčky patří běh, sportovní lezení a lyžování. 4

RENOMIA Zdeňka Kováříková • vedoucí regionální pobočky Zdeňka Kováříková, ředitelka pobočky firmy Renomia v Českých Budějovicích, byla pověřena vedením pobočky této pojišťovací makléřské společnosti v Plzni. Je zodpovědná za její řízení a celkový rozvoj. Vystudovala Fakultu ekonomickou Západočeské univerzity v Plzni. Pojišťovnictví se věnuje od roku 1997, první zkušenosti získala v IPB Pojišťovně. V roce 2003 nastoupila do společnosti Renomia, kde se nejprve věnovala péči o klienty a obchodní činnosti. Vedoucí pobočky v Českých Budějovicích je od roku 2012.

Zdeňka Kováříková svůj volný čas věnuje především rodině a v současnosti i studiu na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity. Mezi její záliby patří cestování, potápění, cyklistika a četba.

UPC Vladimíra Chlandová • ředitelka HR Peter Novák • ředitel prodeje Ředitelkou oddělení HR ve společnosti UPC Česká republika se stala Vladimíra Chlandová. Agendu HR přibere ke své současné roli general counsel, ve které zodpovídá za právní oddělení a komunikaci se státní správou.

Funkci převezme po Janu Kuntscherovi, který ze společnosti odešel v červenci.

Vladimíra Chlandová pracuje pro společnost UPC téměř 16 let a od roku 2000 je členkou vedení. Přišla z pozice chief legal counsel vydavatelství Ringier ČR.

Chlandová vystudovala práva na Univerzitě Karlově. Je předsedkyní představenstva České asociace elektronických komunikací. Je vdaná, volný čas ráda tráví s rodinou a svými dvěma dětmi. Mezi její koníčky patří horská turistika a sportovní střelba.

Do funkce ředitele prodeje přichází do UPC Peter Novák. Přináší 18 let zkušeností z řízení prodeje ve velkých mezinárodních společnostech. Poslední dva roky pracoval ve firmě Wrigley jako oblastní ředitel pro Slovensko a část České republiky.

Novák svou kariéru zahájil v roce 1996 ve společnosti Pepsi Cola, kde působil až do roku 2001 jako territory development manager.

Od roku 2002 pracoval čtyři roky pro společnost Plzeňský Prazdroj jako ředitel obchodního a distribučního centra. Po roční pauze strávené vlastním podnikáním se v roce 2007 přesunul do společnosti Coca-Cola HBC, kde se vypracoval do pozice ředitele prodeje pro Slovenskou republiku. Od roku 2011 v Praze vedl česko-slovenský obchodní tím a také tréninkové oddělení.

Peter Novák je ženatý a má dvě děti. Jeho koníčkem je jízda na horském kole a kondiční běh. Je fanouškem seriálu Formule 1 a baví ho fotografování.

CBRE Tomáš Beránek • vedoucí týmu CBRE, globální společnost v sektoru komerčních realitních služeb, jmenovala Tomáše Beránka vedoucím oddělení High Street Retail and Tenant Representation. Jeho hlavní úlohou bude pronájem komerčních realit v centru velkých měst.

Tomáš Beránek má více než osmileté zkušenosti v oblasti realitního trhu. Pracoval s mezinárodními značkami (Foot Locker, Mango, Reserved, Deichmann, Samsung, Vodafone), maloobchodníky s prvotřídním a luxusním zbožím (Pandora, Michael Kors, Swarovski, Kering Group, Tosca Blu) a sjednával pronájem jejich provozoven v nejluxusnějších lokalitách Prahy (Pařížská, Na Příkopě, Václavské náměstí) i po celé České republice.

Vystudoval VŠE v Praze a studoval také na Univerzitě ve Stirlingu. Volný čas tráví převážně s rodinou. Hraje plážový volejbal, basketbal, lední hokej a golf. Také rád lyžuje a tančí.

MAX IMMO Jérôme Feltham • commercial & investments manager Realitní a poradenská společnost Max Immo jmenovala Jérôma Felthama (29) do manažerské funkce ve svém investičním týmu v Praze. Feltham přichází z obchodního oddělení české investiční firmy Passerinvest Group, kde se zabýval komerčními nemovitostmi. Spolupracoval s prestižními společnostmi, například se studiem Shigeru Ban v Tokiu, Andres Remy v Argentině či Philippe Starck v Singapuru.

Jérôme Feltham je britský občan, vyrůstal v Belgii a hovoří francouzsky a anglicky. Studuje magisterský program zaměřený na nemovitosti na britské College of Estate Management. Je držitelem magisterského titulu v oboru architektura, interiér a design z CAD Brussels University v Belgii. Mezi jeho koníčky patří golf, motorové čluny, cestování a vaření.

NAROZENINY 27. ŘÍJNA Miroslav Lukšík (64) generální ředitel a člen dozorčí rady: Pozemní stavitelství Zlín; člen představenstva: Hospodářská komora ČR 28. ŘÍJNA David Kimr (40) člen představenstva: Unicorn Hugo Pávek (75) jednatel: ČesCargo; předseda představenstva: CP-service Lukáš Vlašaný (40) člen výkonného výboru: Spolek insolvenčních správců Michaela Žemličková ředitelka a místopředsedkyně správní rady: Nadace ČEZ 29. ŘÍJNA Pavel Juříček (58) generální ředitel a předseda představenstva: Brano Group Martin Roman (45) člen dozorčí rady: Burza cenných papírů Praha 30. ŘÍJNA Ivo Dubš (69) předseda představenstva: Demonta Trade SE Ivana Majerechová členka představenstva: Česká pojišťovna Zdraví 31. ŘÍJNA Ivan Bauer (61) generální ředitel a předseda představenstva: PP 53 Josef Běláč (49) ředitel skupiny Palivový cyklus jaderných elektráren: Alta, výkonný ředitel: Alvel Pavel Kolář (52) finanční ředitel a člen představenstva: Sellier & Bellot Karel Komárek (65) jednatel: Smart Brain 1. LISTOPADU Jan Bachura (41) jednatel: OMV Česká republika Miroslav Hiršl (42) první náměstek a místopředseda představenstva: Modrá pyramida stavební spořitelna Jan Horký (59) člen dozorčí rady: Mivep, Mountfield Jiří Imrýšek (45) komerční ředitel: Stock Plzeň Božkov, jednatel: Gina Solutions Miroslav Vobora (67) místopředseda představenstva: Korado Pavel Ziecina (34) prokurista: Wikov Sázavan 2. LISTOPADU Tomáš Konvička (41) obchodní ředitel a člen dozorčí rady společnosti Fair Credit International, SE Ivan Oliva (57) jednatel: Avilo, Polymer Institute Brno Jana Šindelářová členka dozorčí rady: Českomoravská záruční a rozvojová banka

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít