LIDÉ A PODNIKY

20. října 2014, 00:00 -
20. října 2014, 00:00

ARCADIS CZ Petr Beneš ředitel Mezinárodní inženýrská firma Arcadis jmenovala Petra Beneše generálním ředitelem a předsedou představenstva české pobočky. Jeho úkolem bude dokončit integraci všech tří českých divizí pod značku Arcadis tak, aby se začlenily do celoevropského obchodního modelu firmy.

Petr Beneš vystudoval inženýrskou geologii a hydrogeologii na Přírodovědecké fakultě UK.

Po pětiletém působení v pražské pobočce realitní poradenské firmy Jones Lang LaSalle (JLL) nastoupil v roce 2001 do developerské společnosti Hochtief Development a roku 2008 byl jmenován jejím ředitelem pro Českou republiku. Petr Beneš hovoří anglicky, německy a rusky.

Firma Arcadis působí na českém trhu od roku 1995. Její tři divize se zabývají projektovým managementem, službami v oblasti geotechniky a komplexními projekčními a inženýrskými službami.

1 MICROSOFT Stefan Mähr • finanční ředitel Kristína Michalsky • ředitelka pro spotřebitelský segment Ondřej Novodvorský • ředitel pro segment malých a středních podniků Roli finančního ředitele ve společnosti Microsoft od 1. října vykonává Stefan Mähr. Do České republiky přišel z německé pobočky, kde působil posledních osm let jako finanční ředitel pro různé segmenty. Před nástupem do Microsoftu pracoval pro rakouskou pobočku T-Mobilu ve Vídni, její centrálu v německém Bonnu a pro společnost Compaq Computer. Stefan Mähr pochází z Rakouska a vystudoval MBA na University of Economics ve Vídni. Ve volném čase rád lyžuje a tráví čas s rodinou.

Za spotřebitelský segment (CCG) je od 1.

října zodpovědná Kristína Michalsky. Jejím cílem je podpořit strategii Microsoftu „cloud first, mobile first“ a dosáhnout dalšího růstu na trhu. Do Prahy přichází ze středoevropské centrály v Mnichově, kde posledních téměř devět let působila v různých finančních pozicích. Poslední dva roky vykonávala roli finanční ředitelky CCG pro střední a východní Evropu. V této roli byla i členem regionálního vedení. Před nástupem do Microsoftu pracovala pro společnosti HP a Tyco Electronics. Kristína Michalsky pochází ze Slovenska, studovala podnikovou ekonomiku na FernUniversität Hagen a svůj volný čas tráví s rodinou, ráda maluje a cestuje.

Ředitelem pro segment malých a středních podniků se stal Ondřej Novodvorský, který pro Microsoft pracuje od roku 2002. Působil v různých funkcích v české, slovenské a ruské pobočce. Do českého Microsoftu přichází ze Slovenska, kde působil v roli marketingového a obchodního ředitele a od roku 2011 v roli ředitele pro malé a střední podniky. Vystudoval MBA na University of New York v Praze a ve volném čase se věnuje rodině, jezdí na kole a má rád rychlá auta.

2 GRAFTON RECRUITMENT Jon Hill • ředitel české pobočky Personální agentura Grafton Recruitment jmenovala generálním ředitelem Jona Hilla (40), který do české pobočky Graftonu přichází s bohatými zkušenostmi z řízení personálních agentur. Ve funkci nahradil Luboše Rejchrta, který ve společnosti pracoval od roku 2003 a poslední dva roky zastával funkci generálního ředitele české pobočky.

Před příchodem do agentury Grafton Recruitment zastával Jon Hill pozici ředitele ve společnosti Hays Czech Republic, kde měl na starost řízení brněnské a pražské pobočky.

Předtím působil jako regional operations manager pro oblast Asie a Pacifiku ve společnosti Reed, zastával post ředitele CVO Group a pracoval jako senior consultant ve společnosti Alexander Mann.

Jon Hill vystudoval Brunel University London, je ženatý a svůj volný čas rád tráví s rodinou. Je vášnivým fanouškem F1, další jeho vášní je cestování, v poslední době trávil čas na Středním východě a v Asii.

3 HAVEL, HOLáSEK & PARTNERS Jan Šturm • senior advokát Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners rozšířila svůj tým o dalšího advokáta z mezinárodní kanceláře Weil, Gotshal & Manges. Nový senior advokát Jan Šturm (33) se specializuje na soudní, správní a rozhodčí řízení a dále na vyjednávání obchodních smluvních vztahů a obchodní právo, a to zejména v oblastech energetiky a životního prostředí, dopravy a logistiky.

Jan Šturm působil v mezinárodní kanceláři Weil, Gotshal & Manges téměř 11 let a poskytoval zde právní poradenství významným klientům při právně a technicky komplikovaných transakcích, jejichž hodnota přesáhla desítky miliard korun. V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners se bude i nadále věnovat právnímu poradenství v oblasti soudního, správního a rozhodčího řízení, při vyjednávání obchodních smluvních vztahů a v oblasti obchodního práva.

Jan Šturm získal právnické vzdělání na Masarykově univerzitě v Brně a na University College v Londýně a právo studoval také na Erasmus Universiteit v Nizozemsku. Hovoří plynně anglicky a volný čas tráví aktivně s rodinou.

4 GROUPE CHEQUE DÉJEUNER Catherine Coupetová • prezidentka a generální ředitelka Dvacet šest let po svém příchodu do společnosti Groupe Cheque Déjeuner je Catherine Coupetová (49) jmenována prezidentkou a generální ředitelkou. Ve funkci střídá Jacquesa Landriota. Po padesáti letech existence nadnárodní společnosti, která operuje ve třinácti zemích světa, včetně České republiky, tak poprvé do této pozice usedá žena. Za cíl si klade přeměnit ekonomický model v souvislosti s nastupující digitalizací a zároveň urychlit mezinárodní expanzi.

Catherine Coupetová absolvovala Obchodněpodnikatelský institut v Lille a v roce 1988 nastoupila do skupiny Groupe Cheque Déjeuner. Pracovní dráhu začala filantropickým projektem na obnovu starobylého Burzovního paláce v Lille. Vytvořila regionální asociaci, jejímž cílem bylo propojení finančního a kulturního prostředí. Následně vykonávala obchodní činnost v oblasti stravování.

Poté začala pracovat ve společnosti Groupe Cheque Déjeuner jako obchodní zástupce pro oblast v okolí Metz. O pět let později se stala regionální ředitelkou, v roce 1997 získala post obchodní a marketingové ředitelky pro celou oblast Francie. V roce 2001 k těmto funkcím přidala pozici generální ředitelky divize Cheque Lire, dceřiné společnosti Groupe Cheque Déjeuner. Tento pracovní postup ji v roce 2008 přivedl na post ředitelky Groupe Cheque Déjeuner pro veškeré aktivity spojené se sekcí poukázek ve Francii.

5 DUDáK & PARTNERS Věra Paštiková • vedoucí daňového oddělení Novou šéfkou daňového a účetního oddělení společnosti Vilímková Dudák & Partners se stala Věra Paštiková. Do funkce senior manažerky přichází z mezinárodní společnosti Mazars, kde působila šest let. Předtím získávala zkušenosti ve společnosti PricewaterhouseCoopers.

Věra Paštiková se kromě obecného daňového a účetního poradenství věnuje i oblasti transakčního poradenství, a to zejména z pohledu daňových a účetních dopadů a poradenství při korporátních transakcích. V daňovém a účetním poradenství se pohybuje přes 15 let, služby poskytuje českým i zahraničním klientům včetně velkých nadnárodních společností. Vystudovala Právnickou fakultu UK v Praze. Hovoří plynně anglicky.

6 SODEXO BUSINESS DEVELOPMENT Tomáš Kopřiva • ředitel úseku Do funkce ředitele nového úseku business developmentu společnosti Sodexo Benefity byl jmenován dosavadní ředitel marketingu Tomáš Kopřiva (37). Tomáš Kopřiva působí ve firmě Sodexo od roku 2007. Vystudoval mezinárodní politiku, diplomacii a ekonomickou žurnalistiku na VŠE v Praze. Dříve pracoval ve společnosti Opavia, mimo jiné ve funkci brand manažera, a několik let vedl značky BeBe a Tatranka. Je ženatý, má tři děti. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, fotbalu, hře na kytaru a cestování.

7 MAILKIT Vítek Matějka • obchodník Tým společnosti Mailkit posílil o nového obchodníka Vítka Matějku, který bude mít na starost obchod na území celé České republiky se zaměřením na malé a střední zákazníky, státní správu a samosprávu. V minulosti působil ve společnosti Vodafone, kde měl na starosti akviziční činnost, péči o zákazníky a cross-selling služeb. Vystudoval střední průmyslovou školu a Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Ve volném čase si rád zahraje bowling, jezdí na snowboardu a účastní se živých turnajů v pokeru.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít