lidé a podniky

13. října 2014, 00:00 -
13. října 2014, 00:00

OK-TOURS Pozici výkonného ředitele cestovní kanceláře OK-Tours od října zastává Marek Plášil (40). Do cestovní agentury, která je orientovaná především na poskytování cestovních služeb a zajišťování letenek pro korporátní klientelu a zákazníky ze státní správy, přichází Marek Plášil ze sdružení cestovních kanceláří Travel Alliance, kde působil ve funkci předsedy představenstva. V OK-Tours bude zodpovědný především za segment prodeje letenek a zajišťování služebních cest, za oblast příjezdové turistiky a také za rozvoj produktů cestování pro seniory.

Marek Plášil pracoval téměř 17 let pro České aerolinie. Zde prošel nejrůznějšími manažerskými pozicemi, většinou působil v zahraničních zastoupeních společnosti. V letech 2009 až 2012 pracoval jako general manager v Tel Avivu. V letech 1998 až 2002 působil v zastoupení společnosti v New Yorku. Mezi jeho další působiště patřila města Dubaj ve Spojených arabských emirátech, Baku či Bukurešť.

Marek Plášil studoval obor sociologie na Filozofické fakultě UK v Praze. Má dvě děti. l 1

EDITEL CZ Jan Molnár • sales manager Mezinárodní skupina Editel podnikající v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI) rozšiřuje český obchodní tým. Od 1. září reprezentuje Editel CZ nově Jan Molnár ve funkci sales managera.

Jan Molnár působil 15 let v české společnosti Activa, která dlouhodobě zaujímá vedoucí pozici v oboru prodeje kancelářských potřeb. Svou kariéru zde startoval ve funkci obchodního zástupce specializujícího se především na dodávky do řetězce Makro/Metro Cash & Carry a časem se vypracoval do funkce zástupce vedoucího oddělení dodávek do všech řetězců. Společnost Activa postupně zaváděla EDI komunikaci u svých obchodních partnerů. Znalosti na tomto poli Jan Molnár dále prohluboval a od roku 2005 se ve firmě soustředil především na implementaci a koordinaci EDI projektů.

2

SCHNEIDER ELECTRIC František Mikeš • obchodní ředitel Společnost Schneider Electric posiluje své vedení. Obchodním ředitelem divize IT Business pro Českou republiku a Slovensko se stal František Mikeš. Přichází ze společnosti Altron, kde působil od počátku roku 2011 jako člen vedení.

František Mikeš má více než 15 let zkušeností v ICT oblasti. V letech 1999 až 2003 pracoval ve společnosti Czech Telecom v řídicích pozicích se zaměřením na strategii, rozvoj obchodu, produktový marketing, projektový a systémový management. V období let 2004 až 2006 byl ředitelem pro strategii a produkty norské skupiny Telenor Networks CE. V souvislosti s prodejem této firmy mezinárodní skupině GTS Central European Holding pracoval Mikeš pro GTS Novera jako ředitel pro segment management. Následně pracoval v podniku Telefónica O2 Czech Republic se zaměřením na ICT a zákaznická řešení pro korporátní zákazníky a státní správu.

František Mikeš absolvoval VŠE v Praze, kde tři roky působil také jako asistent na Fakultě podnikohospodářské. Ve volném čase se věnuje vysokohorské turistice, hudbě, jízdě na kole a rodině.

3

CPI HOTELS Michal Vohralík • zástupce ředitele obchodu a marketingu Posilou obchodního oddělení hotelové skupiny CPI Hotels se od srpna stal Michal Vohralík.

Nastoupil jako zástupce ředitelky obchodu a marketingu (deputy director of sales & marketing). Do jeho přímé kompetence spadá supervize oddělení revenue managementu a korporátní klientely společnosti CPI Hotels, zejména jejích zahraničních hotelů v Rusku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Michal Vohralík má více než 15leté zkušenosti v oboru, pracoval jako nezávislý konzultant v oblasti hotelového revenue managementu a auditu ve společnosti ConsultPro, působil ve společnostech Vienna International Hotels & Resorts, Mamaison management, Orea Hotels nebo Corinthia Hotels International.

Michal Vohralík vystudoval VŠE, obor ekonomika a management. Je ženatý, mezi jeho koníčky patří squash, kanoistika a jeho dvě děti.

4

KOCIáN ŠOLC BALAŠTÍK Petr Koblovský • advokát Advokát Petr Koblovský (39) rozšířil tým expertů na bankovnictví, finanční právo a M&A advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík (KŠB).

Petr Koblovský vystudoval práva na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a na Právnické fakultě na Yale University.

Inženýrský titul získal na VŠE v Praze. Absolvoval také studium na Právnické fakultě Harvard University, na Helsinki School of Economics and Business Administration a na Johann Wolfgang Goethe University ve Frankfurtu nad Mohanem. Přednáškové činnosti se věnuje na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze.

Před nástupem do advokátní kanceláře KŠB pracoval Petr Koblovský mimo jiné v Evropské investiční bance, v Evropské centrální bance nebo v mezinárodních advokátních kancelářích.

Je členem České advokátní komory a New York State Bar Association, hovoří anglicky.

5

JLL Matěj Jambrich • senior konzultant Nikol Ptáčníková • junior konzultantka Oddělení kancelářských nemovitostí JLL nedávno posílilo o dva nové členy.

Matěj Jambrich (36) nastoupil do oddělení kancelářských nemovitostí jako senior konzultant.

Je zodpovědný za marketing a pronájem několika pražských kancelářských projektů a za poradenství a konzultační služby pro developery i nájemce v oblasti pronájmu a marketingových strategií. Spolupracuje s developery a investory, jako jsou AXA Reim, AEW, Erste Group Immorent, J&T Real Estate, Penta či SachsenFonds. Před nástupem do JLL pracoval Matěj Jambrich ve společnosti Regus jako generální manažer největšího centra v České republice, kde byl zodpovědný za provoz i prodej celého portfolia služeb poskytovatele fl exibilních kanceláří. Má zkušenosti také v oboru hotelnictví, ve kterém působil v Česku, na Slovensku a v USA.

Magisterský titul se specializací ekonomie a management získal Matěj Jambrich na univerzitě v Prešově na Slovensku. Má rád sport a hudbu.

Nikol Ptáčníková (25) nastoupila do JLL jako junior konzultantka oddělení kancelářských nemovitostí. Momentálně je zodpovědná za pronájem kancelářských nemovitostí developerů a vlastníků, jako jsou společnosti BPD development, Invesco, Karimpol, Lighthouse a PPF Real Estate. Zároveň zodpovídá i za marketing svěřených projektů.

Před nástupem do JLL žila Nikol Ptáčníková několik let v Německu, Turecku a Velké Británii. Poslední čtyři roky pracovala jako sales assistant ve World Duty Free na letišti Heathrow v Londýně. Zde získala na Heatrow Academy Certifikát EDI v oboru péče o klienty. Vystudovala Pražskou taneční konzervatoř. Mezi její koníčky patří sport, vaření a cestování.

6

BŘÍZA & TRUBAČ Tomáš Pavelka • právník Tomáš Pavelka, pracující v bruselské pobočce advokátní kanceláře Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, rozšířil od 1. října řady advokátní kanceláře Bříza & Trubač. V Bruselu se specializoval na právo hospodářské soutěže, veřejné podpory a obchodní regulace. Zkušenosti získal v projektech fúzí globálních společností, vyšetřování kartelových dohod a zneužití dominantního postavení napříč průmyslovými odvětvími. Svými znalostmi a zkušenostmi tak rozšíří portfolio advokátní kanceláře Bříza & Trubač o oblast soutěžního práva a současně jej podpoří v oblastech práva EU, compliance, správního a procesního práva.

Tomáš Pavelka studoval právo v Cambridgi, Kodani, Praze a dálkově také v Paříži.

Právní služby poskytuje v českém, slovenském, anglickém a francouzském jazyce. Je autorem mnoha odborných článků a pravidelně přispívá na blog Jiné právo.

7

LTA MELZER BRáZDIL ADVOKáTI Jan Najman • advokát Od 1. října se tým společnosti LTA rozšířil o Jana Najmana. Jan Najman je advokátem s dlouholetou praxí ve významných advokátních kancelářích včetně mezinárodních.

Jeho specializací je korporátní právo, fúze a akvizice, obchodní smlouvy a zastupování v soudních sporech. Dříve působil jako advokát v advokátních kancelářích Kocián Šolc Balaštík (2008 až 2014) a Nörr Stiefenhofer Lutz (2001 až 2007). Vedl projekty zahraničních investorů v oblasti automobilového průmyslu a podílel se na poradenství velkým developerským společnostem i firmám podnikajícím v oblasti dopravy.

Jan Najman absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze. Magisterský titul pro obor právo (LL. M.) získal na Universität Passau v Německu. Hovoří plynně a poskytuje poradenství v českém, anglickém a německém jazyce.

NAROZENINY 13. ŘÍJNA Mieczyslaw Molenda (65) jednatel: Gascontrol Jiří Postolka (44) finanční ředitel a místopředseda představenstva: Severočeské doly 14. ŘÍJNA Stanislav Bernard (59) generální ředitel a předseda představenstva: Rodinný pivovar Bernard Pavel Janík (41) managing director: Westinghouse Electric CR Karel Růžička (45) partner a prokurista: KPMG ČR David Šita (45) generální ředitel a jednatel: GTS Czech Radek Zeman (43) chief financial officer: CTP Invest 15. ŘÍJNA Juraj Kamarás (52) jednatel: Lamet Czech; předseda představenstva: CTY Group Zdeněk Kovařík (62) předseda představenstva: Cukrovar Vrbátky Stanislav Spurný (50) managing director: Benson Oak; místopředseda představenstva: Klikpojištění.cz Miloš Weiser (56) ředitel a člen představenstva: Böhm Plast-technik 16. ŘÍJNA Ladislav Friedrich (62) generální ředitel: Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví Albert Marie Le Dirac‘h (60) generální ředitel a předseda představenstva: Komerční banka Klára Ondráčková provozní ředitelka a členka představenstva: MetLife pojišťovna Jiří Rusnok (54) člen bankovní rady: Česká národní banka 17. ŘÍJNA Miroslav Bratrych (44) vedoucí partner poradenských služeb a jednatel: PricewaterhouseCoopers ČR Peter Kuchár (62) generální ředitel a předseda dozorčí rady: Prominecon Group Vladimír Tošovský (53) předseda představenstva: ČEPS Piotr Jan Wielowieyski (60) místopředseda představenstva: Unipetrol 18. ŘÍJNA Vladimír Plašil (54) předseda představenstva: Alta Invest, Alvel 19. ŘÍJNA Zdeněk Tůma (54) partner a prokurista: KPMG ČR

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
Auta
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná…
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Nejlepší ojetá auta do 100 000 Kč, která jsou levná na provoz
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik jsou dnes dostupnější
Technologie
Tip: Firefox vám poradí, čím nahradit nefungující doplňky. Jak na to?
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Google Maps budou přehlednější. Navíc se přizpůsobí chodcům i řidičům
Xeony generace Ice Lake mají 38 jader a HBM2. Xeony Phi nahradí 44jádrová verze ISX-H
Na Chromeboocích poběží MS Office i World of Warcraft, ale…
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít