lidé a podniky

14. července 2014, 00:00 -
14. července 2014, 00:00

VCES Zdeněk Pokorný generální ředitel Akciová společnost VCES, člen nadnárodní stavební skupiny Boyugues, změnila své vedení. Novým generálním ředitelem firmy, která působí jako generální dodavatel staveb v segmentu pozemního stavitelství a vodohospodářských projektů, byl jmenován Zdeněk Pokorný. Bude zodpovědný za řízení aktivit společnosti na území České republiky a Slovenska. Jeho strategie počítá se zaměřením na projekty s vysokou přidanou hodnotou, na zvyšování energetické účinnosti budov a na velké projekty, kde je prostor pro uplatnění přístupu design & build.

Zdeněk Pokorný absolvoval VUT Brno, obor podnikové finance a obchod v roce 1998. Po čtyřletém působení v oblasti chemického průmyslu nastoupil roku 2002 do společnosti VCES. Postupně získával zkušenosti v oblasti řízení ekonomiky, výroby a obchodu společnosti. V letech 2004 až 2009 byl klíčovou osobou v procesu vstupu zahraničního strategického partnera do podniku a jeho následné integrace do nadnárodního koncernu. • AK VYROUBAL KRAJHANZL ŠKOLOUT Tomáš Nikš • advokát Sabina Teichmannová • advokátní koncipientka Tým advokátů advokátní kanceláře Vyroubal Krajhanzl Školout (VKŠ) posiluje Tomáš Nikš. Absolvent Právnické fakulty UK spolupracoval s VKŠ již během studia, později zde vykonával svou koncipientskou praxi. Tomáš Nikš se specializuje na závazkové a korporátní právo, právo veřejných zakázek a problematiku hospodářských trestných činů. Ve volných chvílích se věnuje historii, sjezdovému lyžování, jachtingu a národní házené, kterou soudcuje.

Řadu advokátních koncipientů VKŠ rozšiřuje Sabina Teichmannová, která letos dokončila studium na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Své první pracovní zkušenosti získávala již během studia jako právní asistentka. Sabina Teichmannová hovoří anglicky a francouzsky. V budoucnu by se ráda zaměřila na mezinárodní právo soukromé a na právo obchodních korporací. Ve volném čase hraje ráda squash, čte a poznává cizí země a kultury.

B. BRAUN CZ/SK Lubomír Klepáč • viceprezident divize Aesculap Alan Munteanu • ředitel divize Aesculap Petr Macoun • jednatel B. Braun Medical Zdravotnický koncern B. Braun uskutečnil personální změny ve vedení podniku.

Lubomír Klepáč (44), dosavadní jednatel B. Braun Medical odpovědný za divizi Aesculap, přechází do globální funkce viceprezidenta divize Aesculap a bude se věnovat rozvoji firmy v regionu východní Evropy. Lubomír Klepáč nastoupil do B. Braun v roce 1996 jako obchodní zástupce pro oblast Aesculap. V letech 2000 až 2008 byl jednatelem B. Braun Avitum. V roce 2005 se stal jednatelem B. Braun Medical odpovědným za divizi Aesculap v Česku i na Slovensku a následně za další země východní Evropy. Hovoří anglicky, německy, rusky a španělsky.

Řízení divize Aesculap přebírá Alan Munteanu (44), který v této divizi v roli sales manažera působí deset let. Do B. Braun nastoupil roku 1998, kdy začínal jako obchodní zástupce pro oblast chirurgických šicích materiálů. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a do roku 2004 působil v Bakešově chirurgické nemocnici Brno jako chirurg. Hovoří anglicky a německy. Hraje závodně tenis, běhá půlmaratóny a je fandou digitálních technologií.

Jednatelem společnosti B. Braun Medical s odpovědností za finance a administrativu se stal Petr Macoun (43), který zároveň setrvává ve funkci jednatele společnosti B. Braun Avitum a je členem vedení skupiny B. Braun. Absolvent pražské VŠE působí v B. Braun od jeho založení v České republice roku 1993. Ve volném čase se věnuje svým dvěma synům, má rád nové technologie, cestování a hudbu. Lákají jej i nové výzvy, aktuálně podporuje rozvojové projekty firmy na Blízkém východě. Hovoří anglicky a německy.

Jiří Lukeš zůstává ve funkci jednatele společnosti B. Braun Medical s odpovědností za obchod a marketing a je zároveň evropským regionálním manažerem divize OPM pro region střední Evropy. Jednatelem společnosti B. Braun Avitum je i nadále Martin Kuncek, který je odpovědný za rozvoj sítě dialyzačních středisek, lékařské vedení a za obchodní divizi Avitum.

HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS Pavel Kvíčala • partner

Česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners se rozšířila o členy týmu kanceláře Norton Rose Fulbright pod vedením partnera Pavla Kvíčaly.

Pavel Kvíčala (40) působil 16 let v pražském týmu mezinárodní advokátní kanceláře Norton Rose Fulbright, od roku 2006 jako její partner. Zodpovídal především za poradenství českým i mezinárodním bankám, a to v oblasti privatizačních a restrukturalizačních projektů. Podílel se na řešení mezinárodních sporů, na významných mezinárodních transakcích v oblasti fúzí a akvizic, private equity, obchodního práva, nemovitostí a také bankovního a finančního práva, včetně exportního financování.

V advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partnere se zaměří na rozvíjení vztahů se stávajícími klienty i klienty kanceláře Norton Rose Fulbright v České republice a na Slovensku.

Pavel Kvíčala vystudoval Právnickou fakultu UK. Hovoří plynně anglicky.

02 Martin Žabka • manažer komunikace a CSR Novým manažerem pro komunikaci a firemní odpovědnost (CSR) mobilního operátora 02 se stal Martin Žabka. Na starost bude mít mediální komunikaci, interní komunikaci a oblast reputace a firemní odpovědnosti. Zároveň bude působit jako tiskový mluvčí. Hany Farghali, předchozí manažer mediální komunikace a tiskový mluvčí, společnost 02 opustil.

Martin Žabka přichází do 02 z podniku Siemens, kde působil jako manažer externí komunikace.

Bohaté profesní zkušenosti má nejen v public relations, ale také v oblasti telekomunikací. V minulosti působil jako PR manažer a tiskový mluvčí Českého Telecomu, Eurotelu Praha a společnosti Telefónica 02.

Za externí komunikaci zodpovídal také ve firmách Honeywell a Sport Invest Group. Vystudoval Fakultu multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

PROFI CREDIT Miroslav Sitter • ředitel obchodu Novým členem vrcholného vedení společnosti Profi Credit je Miroslav Sitter (47). Nastupuje do pozice globál chief sales officer. Na starost bude mít řízení a koordinaci obchodních oddělení v Česku, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku a Rusku. Jeho hlavním úkolem bude řízení rozvojových aktivit v rámci obchodních oddělení divize Profi Credit.

Miroslav Sitter má bohaté zkušenosti z nebankovního sektoru. Patnáct let pracoval v Provident Financial, kde zastával pozici obchodního ředitele pro Česko a Slovensko. Vystudoval VŠE v Praze, titul MBA má z Sheffield Hallam University. Mluví anglicky a mezi jeho zájmy patří běh, fotbal a cyklistika. Volný čas tráví s rodinou a rád relaxuje v přírodě.

KPMGCR Daniel Holein • senior manager Daniel Holein z oddělení management Consulting společnosti KPMG Česká republika byl jmenován senior managerem. Nadále se bude věnovat manažerskému poradenství, zejména pro společnosti působící v energetickém sektoru. Zaměří se především na strategii, zvyšování výkonnosti společností a optimalizaci jejich finančního řízení.

Daniel Holein vystudoval VŠE v Praze. Poradenství pro energetický sektor se začal věnovat roku 2005 ve společnosti Deloitte a v roce 2009 nastoupil jako manager do KPMG ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a rád cestuje.

MICROSOFT René Keyzlar • manažer divize Office Martin Hruška • manažer obchodní divize Společnost Microsoft má od 1. července nového manažera divize Microsoft Office, jež zajišťuje prodej, lokalizaci a marketing kancelářského softwaru. Stal se jím René Keyzlar, dosavadní manažer divize operátor channel pro region střední a východní Evropy.

René Keyzlar nastoupil do Microsoftu roku 2009 jako manažer divize mobilních řešení pro region střední a východní Evropy. Významně napomohl úspěšnému zavedení platformy Windows Phone. Před nástupem do Microsoftu pracoval na manažerských postech ve společnostech Samsung či Sony Ericsson. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu, trendům v architektuře a designu.

Martin Hruška se po více než dvouletém působení v divizi Microsoft Office přesouvá do pozice manažera obchodní divize pro malé a střední podniky, v rámci které bude zodpovědný za marketing a za řízení distribuční a partnerské obchodní sítě.

Hruška nastoupil do společnosti Microsoft v roce 2003 a postupně působil v pozicích manažera partnerských programů Microsoft, account manažera pro klíčové obchodní partnery a manažera obchodního týmu pro partnerský prodej. Vystudoval ekonomii na České zemědělské univerzitě a získal titul MSc.

v oboru management studies na Nottingham Trent University (B. I. B. S.). Volný čas věnuje rodině, hraní v kapele, golfu, jízdě na kole a cestování.

NAROZENINY 14. ČERVENCE Jiří Korta (49) výkonný ředitel a předseda představenstva: Pharmos Eva Kropová prokuristka: Paláce Capital Miloslav Martinek (42) výkonný ředitel a člen představenstva: Atlantik finanční trhy Luděk Masopust (49) generální ředitel: Greif CR 15. ČERVENCE Miroslav Hájek (37) člen správní rady: Naxos Zdeněk Rataj (73) generální ředitel: Zakládání Group Tereza Šimečková předsedkyně představenstva: Mediaresearch 16. ČERVENCE František Dohnal (59) statutární ředitel: Czech Industry Group Johannes Lonsain (58) generální ředitel a předseda představenstva: Chart Ferox Iva Ritschelová předsedkyně: Český statistický úřad 17. ČERVENCE JanCzudek(55) generální ředitel a předseda představenstva: Třinecké železárny Peter Lakata (33) ředitel české pobočky: Zuno Bank 18. ČERVENCE Marek Dospiva (45) partner: Penta Investments Ladislav Ptáček (61) předseda představenstva: Retex Martin Žáček (49) generální ředitel a předseda představenstva: Uniqa pojišťovna 19. ČERVENCE Mario Loja (43) jednatel: Semperflex Optimit Jan Petr(51) výkonný ředitel: Software602 Michael Saran (46) managing partner: Odien Asset Management Ladislav Šimek (41) generální ředitel a předseda představenstva: Aero Vodochody Vladimír Šolc (49) předseda představenstva: Ogilvy One Pavel Weiss (61) místopředseda představenstva: Českomoravská záruční a rozvojová banka Pavel Závitkovský (59) partnera prokurista: KPMG ČR 20. ČERVENCE Miroslav Dvořák (44) předseda představenstva: Český aeroholding Cyril Svozil (60) generální ředitel a předseda představenstva: Fenix Group František Vaculík (57) generální ředitel a předseda představenstva: PSJ

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (společnost euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Vyplatí se fixovat si letos cenu elektřiny?
Co je dobré vědět o otcovské dovolené po porodu v roce 2018?
Jak se daní příjmy z pronájmu bytu?
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Auta
Další věc, která zamotá pražským taxikářům hlavu: Uber…
Škoda spustí výrobu elektromobilů v roce 2020, plug-in hybridů o rok dřív
Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Elektrický tahač Tesla Semi má po premiéře. Někteří ho ale za žádný zázrak nepovažují
První upoutávky na Mercedes-Benz CLS ukazují předek a digitální interiér
Technologie
Apple má v iMacu Pro ARM procesor A10. Běží na něm Siri a náhrada Intel ME, i po vypnutí
Herní pocta metalové hudbě jménem Brütal Legend je teď ke stažení zdarma
6 tipů na profesionální programy. Fotoeditory, e-maily či myšlenkové mapy [Vánoce 2017]
Google vytvoří lepší Street View. Budovy už nebudou roztrhané
Dostupnost šestijader Coffee Lake se asi zlepší v půli prosince, Intel spustí další linku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít