LIDÉ A PODNIKY

16. června 2014, 00:00 -
16. června 2014, 00:00

ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE Martin Gebauer generální ředitel Novým generálním ředitelem Českých Radiokomunikací se 1. června 2014 stal Martin Gebauer, který doposud zastával funkci finančního ředitele a zástupce generálního ředitele. Ve společnosti působí od roku 2011. Dosavadní generální ředitel Michal Čupa společnost opouští. Hlavním zadáním Michala Čupy v čele Českých Radiokomunikací bylo nastartovat proces firemní transformace. Pod jeho vedením byla vytvořena nová růstová strategie a firma začala expandovat do oblasti propojování světa televize a internetu (OTT služby a media cloud). Akcionáři nabídli Michalu Čupovi novou příležitost na úrovni středoevropského regionu.

1 SCHÖNHERR Veronika Hocková • advokátka Jan Pošvář • business development

Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr posiluje oblast veřejných zakázek a business developmentu. Řada advokátů se rozšířila o Veroniku Hockovou, která dříve působila jako advokátní koncipientka. Veronika Hocková je absolventkou Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni a absolvovala též zahraniční studium v Belgii. V rámci své právní praxe se specializuje na právo regulovaných odvětví, zejména na právo veřejných zakázek, energetiku a životní prostředí, a dále též na správní právo a právo EU. Působí jako členka rady Asociace pro veřejné zakázky.

Výraznou oporou pro oblast business developmentu, marketingu a public relations ve společnosti Schönherr se stal Jan Pošvář.

V minulosti působil jako vedoucí regionální komunikace Skupiny ČEZ a předtím pracoval jako marketingový manažer mezinárodní advokátní kanceláře. V rámci své předchozí praxe realizoval samostatné projekty v oblasti strategické komunikace, procesního řízení, marketingové komunikace, promotion a sociální odpovědnosti firem. Zkušenosti získal v oborech public relations, energetiky, politiky a reklamy. Je absolventem VOŠ mezinárodního obchodu a cestovního ruchu, hovoří plynně anglicky, německy a částečně francouzsky.

2 ČSOB Bartel Puelinckx • výkonný ředitel financí KBC Group Jiří Vévoda • vrchní ředitel financí

Výkonný výbor KBC Group jmenoval současného vrchního ředitele financí a člena představenstva ČSOB Bartela Puelinckxe výkonným ředitelem financí KBC Group.

Bartel Puelinckx vystudoval ekonomii na univerzitě v Lovani (Belgie) a právo na univerzitě v Bruselu. Ve skupině KBC působí od roku 1992. Od 1. května 2010 byl členem vrcholného výkonného vedení ČSOB a od 8. prosince 2010 je členem představenstva ČSOB.

Do pozice vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB odpovědného za řízení financí nastoupí Jiří Vévoda. Nově bude zodpovědný za oblasti finance, úvěry, řízení aktiv a pasiv, strategie a rozvoj. Oblasti dosud řízené Jiřím Vévodou (komunikace, compliance

a řízení rizik skupiny) budou organizačně začleněny pod Johna Hollowse, generálního ředitele ČSOB. O obsazení pozice CRO v ČSOB bude rozhodnuto následně.

Jiří Vévoda absolvoval Joint European Studies Programme na Staffordshire University a VŠE v Praze. V letech 2000 až 2004 pracoval v GE Capital v ČR, Irsku, Finsku a Švédsku.

V letech 2004 až 2010 působil v poradenské firmě McKinsey & Company. Od 1. května 2010 je členem výkonného vedení ČSOB a od 8. prosince 2010 je členem představenstva ČSOB. Nejdříve působil jako vrchní ředitel pro oblast lidské zdroje a transformace, později pro oblast produkty a podpůrné služby. Od 1. ledna 2013 byl Jiří Vévoda vrchním ředitelem odpovědným za oblast řízení rizik.

3 O-I Michael Prechtl • ředitel pro ČR a Německo

Společnost O-I, světový výrobce skla, jmenovala Michaela Prechtla ředitelem pro Německo a Českou republiku. Bude zodpovídat za celkové provozní a obchodní aktivity společnosti v obou zemích. Bude mít na starost pět závodů a 950 zaměstnanců. Jeho stěžejním úkolem je posílení konkurenceschopnosti firmy a také podpora její efektivnější a pružnější reakce na poptávku klientů po udržitelných a zdravějších obalech.

Michael Prechtl přichází ze společnosti Masonite International, která je jedním z předních světových výrobců dveří, v níž působil jako ředitel pro evropské operace. Předtím pracoval ve firmě Saint Gobain, kde strávil šest let jako generální ředitel Saint Gobain Oberland. V oblasti prodeje a marketingu působil ve společnostech Mayr-Melnhof Packaging, Kraft Foods a Procter & Gamble. Vystudoval magisterský program ekonomie a řízení na Vídeňské obchodní univerzitě.

4 BRAMMER CZECH Jiří Smíšek • oblastní ředitel

Jiří Smíšek nastoupil do pozice oblastního ředitele OM Brno ve společnosti Brammer Czech. Bude zodpovědný za řízení obchodních činností v regionu a navázání spolupráce s novými partnery. Jiří Smíšek pracoval od ukončení vysokoškolských studií v roce 1986 ve společnosti Zetor, kde se v průběhu let vypracoval z dílčí pozice vedoucího útvaru inovace výrobních programů až do funkce technického ředitele a člena představenstva. V roce 2013 byl pověřen řízením dceřiné společnosti Zetor Kovárna.

Mezi jeho hlavní úkoly patřil vývoj nových typů traktorů. Dále řídil činnosti spojené se snižováním přímých nákladů, investiční činnosti firmy a dotace z fondů EU.

Jiří Smíšek vystudoval Vysoké učení technické v Brně, Fakultu strojní, obor ekonomika a řízení strojírenské výroby. Hovoří anglicky. Ve volných chvílích se věnuje cestování a sportu, zejména tenisu a fotbalu.

5 MICROSOFT Lucia Belková • obchodní ředitelka

Lucia Belková se stala s platností od 1. května obchodní ředitelkou pro významné zákazníky a partnery ve společnosti Microsoft. Bude usilovat o rozvíjení stávajících obchodních vztahů, hledání nových příležitostí a vytváření obchodních strategií, které podpoří další růst společnosti na českém trhu. Do českého Microsoftu přichází po 15letém působení v IBM Česká republika, kde zastávala řadu klíčových pozic v SMB a softwarové divizi. V posledním období byla zodpovědná za prodej cloudových řešení v regionu střední a východní Evropy. Lucia Belková má bohaté zkušenosti s řízením obchodu, velkých zakázek a vytvářením obchodních strategií včetně významných obchodních transformací.

Vystudovala Obchodní fakultu na Ekonomické univerzitě v Bratislavě a ve volném čase se věnuje čtení, sportu a cestování.

6 VILÍMKOVÁ DUDÁK & PARTNERS Táňa Skálová • advokátka Lucián Staněk • advokátní koncipient

Tým advokátní kanceláře Vilímková Dudák & Partners posílila advokátka Táňa Skálová.

Specializuje se na korporátní právo, zejména na poradenství v oblasti akvizičních transakcí a restrukturalizací, má odborné zkušenosti s obchodněprávním poradenstvím. Ve společnosti CMS Cameron McKenna, odkud přichází, působila více než čtyři roky, v posledním roce se stala součástí bankovního týmu. Táňa Skálová poskytuje právní služby v českém, anglickém, italském a francouzském jazyce.

Ze společnosti Giese & Partner přestoupil advokátní koncipient Lucián Staněk, který dříve působil v kanceláři CMS Cameron McKenna. Kromě práva obchodních společností se věnuje právu nemovitostí, pracovnímu právu, sporné agendě a právu životního prostředí. Právní služby poskytuje v českém, anglickém a německém jazyce.

7 TOYOTA MOTOR CZECH Martin Peleška • ředitel značky Lexus ČR a SR Tomáš Vaněk • PR manažer Lexus

Vedení společnosti Toyota Motor Czech oznámilo změny v oblastech značky Lexus, v external affairs a public relations. Změna organizační struktury vychází z plánované reorganizace obchodních aktivit společnosti ve střední Evropě s cílem zefektivnit všechny současné procesy a posílit podporu prodeje v jednotlivých zemích.

Martin Peleška, dosavadní ředitel prodeje a marketingu Toyota Motor Czech pro značku Toyota, přibírá zodpovědnost za všechny obchodní aktivity značky Lexus v České a Slovenské republice. Současně bude zodpovědný za oblast external affairs.

Tomáš Vaněk, PR manažer značky Toyota, přebírá nově zodpovědnost za veškerou komunikaci značky Lexus ve vztahu k médiím, a bude tak odpovědný za kompletní produktovou a korporátní komunikaci Toyota Motor Czech.

Dosavadní ředitel pro značku Lexus a oblast external affairs Tomáš Velek a také PR specialista pro značku Lexus David Valenta ukončili v květnu své působení ve firmě.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
4K, HDR a 5× větší úhlopříčka, než má vaše televize. Nový projektor od BenQ stojí jen 40 000 Kč
Panelové prostředí pro aplikace ve Windows žije. Možná si ho brzy osaháme
Vznikl velký výrobce procesorů ARM pro servery, Marvell a Cavium se spojí za 6 miliard $
Připravte si lyže. NaSvah.cz vám najde nejlepší střediska v Česku a na Slovensku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít