LIDÉ A PODNIKY

12. května 2014, 00:00 -
12. května 2014, 00:00

PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ Pavel Janeček předseda představenstva Pavel Janeček se stal předsedou představenstva Pražské plynárenské. Zasedá také v orgánech několika jejích dceřiných společností. Dříve pracoval ve společnosti Cheming (Tractebel) a následně pro investiční společnost Explorer Global New York jako manažer portfolia ve více státech světa. Řídil například maďarskou společnost Feg a podnik Karma Český Brod. Podílel se na strategii firmy Pergo Trelleborg ve Švédsku. V roce 1991 vystudoval Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze, obor ekonomika a řízení elektrotechniky a energetiky. l

1 ČSOB PENZIJNÍ SPOLEČNOST Marcela Suchánková • generální ředitelka Generální ředitelkou ČSOB Penzijní společnosti se stala Marcela Suchánková, která byla dosud pověřena vedením firmy po odchodu Karla Svobody. Bude první ženou na českém trhu, která vede penzijní fond.

Marcela Suchánková vystudovala VŠE, Fakultu informatiky a statistiky, obor informační management a získala titul MBA na US Business School Praha. Před nástupem do ČSOB v roce 1997 pracovala v agentuře Ewing Public Relations. V letech 1997 až 1999 byla odpo64 vědná za interní komunikaci ČSOB. Od roku 1999 se pohybovala v oblasti retailové klientely, podílela se na tvorbě strategie a vývoje produktů. Vedla několik bankovních projektů, byla u zrodu přímého marketingu a od roku 2010 působila jako manažerka útvaru orientace na klienta. Poté vedla v bance útvar spoření a investice. V lednu 2013 nastoupila jako obchodní ředitelka do ČSOB Penzijní společnosti a zároveň se stala členkou představenstva.

2 SAS INSTITUTE Zdeněk Honek • country manager Novým country managerem společnosti SAS Institute ČR, celosvětového lídra v oblasti business analytics, byl jmenován Zdeněk Honek (36), který od března roku 2013 zastával pozici obchodního ředitele. Zdeněk Honek bude řídit české zastoupení SAS Institute, jež v Česku pracuje pro více než 70 zákazníků z oblasti financí, telekomunikací a veřejné správy.

Zdeněk Honek přišel ze společnosti Microsoft, kde působil mimo jiné v roli manažera obchodu v divizi služeb. Jako předseda představenstva a obchodní ředitel pracoval také ve společnosti Creditinfo Solutions, kde byl zodpovědný za oblast prodeje a marketingu a rozvoj dceřiné společnosti na Slovensku.

3 JOHNSON ŠTASTNÝ KRAMAŘÍK Tomáš Doležil • partner Advokátní kancelář Johnson Štastný Kramařík (JŠK) přijala nového partnera Tomáše Doležila. Přichází z advokátní kanceláře Clifford Chance, kde působil více než osm let v pozici counsel. Předtím téměř stejnou dobu pracoval pro pražskou kancelář Linklaters.

Tomáš Doležil se specializuje na problematiku fúzí a akvizic, private equity, na korporátní a obchodní právo a oblast technologií, médií a telekomunikací (TMT). Je aktivním členem Poradní skupiny pro legislativu a daňovou problematiku a bývalým členem představenstva asociace Czech Private Equity and Venture Capital Association.

Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a je držitelem titulu LL. M. Eur v oboru evropského práva z Evropského institutu v německém Saarbrückenu. Na VŠE v Praze získal titul Ph. D. a v roce 2002 byl zapsán do seznamu advokátů České advokátní komory.

4 AIR BANK Michal Strcula • generální ředitel Zdeněk Románek • ředitel divize retailového bankovnictví Novým generálním ředitelem a budoucím předsedou představenstva banky Air Bank se od 1. května stal Michal Strcula, jeden ze spolutvůrců konceptu Air Bank a dosavadní ředitel divize retailového bankovnictví. Vedení banky převezme od Ericha Čomora, který se bude nově věnovat chystané zahraniční expanzi. Erich Čomor se současně přesune do dozorčí rady banky a stane se jejím předsedou. Michala Strculu nahradí ve funkci ředitele divize retailového bankovnictví Zdeněk Románek, který přichází do Air Bank se zkušenostmi z České pojišťovny, KPMG nebo McKinsey & Company. Povede týmy pobočkové a prodejní sítě, rozvoje vztahů se zákazníky a rovněž celý produktový tým.

5 TPA HORWATH Štefan Falis • senior manažer Štefan Falis (37) nastoupil do pozice senior manažera pražské pobočky firmy TPA Horwath.

Jeho specializací je daňové poradenství zejména v oblasti nemovitostního sektoru, a to jak pro investory, tak i pro developerské společnosti a ostatní vlastníky nemovitostí.

Štefan Falis je absolventem Univerzity Matěje Bela v Banské Bystrici a postgraduálního studia daňového práva na Wirtschaftsuniverstität ve Vídni. Dříve pracoval v poradenských společnostech PricewaterhouseCoopers, White & Case a Arthur Andersen. Hovoří česky, slovensky, německy a anglicky. Je ženatý a má jedno dítě. Ve svém volném čase se věnuje zejména jízdě na horském kole a plavání.

6 ACOMWARE Jan Svoboda • vedoucí projektu Jan Svoboda, zakladatel a ředitel společnosti NetDirect, jež se v době jeho působení stala největším středoevropským výrobcem e-shopů, získal podíl ve specializované konzultační společnosti Acomware. Jan Svoboda bude mít v nové roli na starost e-commerce partnery a vybrané interní projekty. Stal se také tváří cyklu moderovaných diskusí Eshopista.cz, které sám uvádí. Jednotlivé díly této diskusní platformy nabídnou návštěvníkům zajímavé příběhy a zkušenosti předních osobností české e-commerce. Před příchodem do společnosti Acomware pracoval Jan Svoboda ve funkci jednatele firmy Allegro Group.

7 AXIS COMMUNICATIONS Richard Malíř • sales engineer Do funkce sales engineer pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Axis Communications nastoupil Richard Malíř. Přichází z firmy Wolters Kluwer ČR, kde působil jako product manager pro projekt Kleos v ČR. Profesní zkušenosti v oblasti security CCTV získal v podniku Robert Bosch v pozici product manager pro Česko a Slovensko a rovněž jako service manager značky Blaupunkt (Bosch Group) pro střední a východní Evropu. Richard Malíř získal titul Bc. na Vysoké škole manažerské informatiky a ekonomiky v Praze. Je ženatý a ve volném čase se kromě rodiny věnuje squashi, potápění, parašutismu a cestování.

8 ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE Patrick Tillieux • člen představenstva Novým členem představenstva Českých Radiokomunikací se stal Patrick Tillieux. Stávající člen Alexander Winkler ukončil funkční období 30. dubna 2014. České Radiokomunikace budou i nadále využívat jeho rozsáhlých odborných znalostí a dlouholetých zkušeností v dalším rozvoji.

Belgičan Patrick Jean Victor Tillieux je zkušeným odborníkem na mezinárodní úrovni v oblasti televizního a rozhlasového vysílání.

Řadu zkušeností získal v celosvětově známých televizních stanicích, kde se podílel na zavádění nových technologií do praxe. V současné době žije ve Velké Británii a pracuje pro Red Bee Media jako CEO a zároveň člen představenstva. První krok do mediálního průmyslu udělal před více než 20 lety, kdy v roce 1989 nastoupil do francouzské komerční stanice TF1. V letech 1991 až 1994 stál u zrodu sportovního kanálu Eurosport. Od té doby zastával řadu vedoucích pozic v oblasti televizního vysílání, včetně známých stanic RTL, Canal+ nebo SBS Broadcasting Europe a dalších v sousedním Německu, Belgii nebo Nizozemsku.

Patrick Tillieux je absolventem Katholieke Universiteit Leuven v Belgii, kde získal dva magisterské tituly v oblasti stavebního inženýrství a průmyslové správy.

9 METLIFE Petr Matlach • člen představenstva Tříčlenné představenstvo MetLife pojišťovny změnilo svoje složení. Finanční ředitel Petr Matlach byl jmenován novým členem představenstva. Nahradil Petera Mančíka, který rezignoval na konci roku 2013. Dalšími členy představenstva jsou Daniel Martínek, generální ředitel a předseda představenstva, a Karin Dvořáková, provozní ředitelka.

Petr Matlach pracuje v MetLife pojišťovně od listopadu minulého roku, kdy přišel ze společnosti KPMG Česká republika, ve které se věnoval auditu a poradenství pro finanční instituce, zejména pro pojišťovny a penzijní fondy. Vystudoval Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze.

Charakterizuje ho analytické myšlení a nemá rád vyhýbavé odpovědi. Petr Matlach hovoří plynně anglicky. Mezi jeho záliby patří cestování, fotografování a sport, hlavně atletika.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Chcete mít jako živnostník slušný důchod?
Rozhovor se zakladatelem Trip.market aneb jak si sestavit dovolenou podle vlastních představ
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Auta
Také Apple připravuje autonomní řízení. Jeho systém má být…
Srážka se zvěří hrozí nejen na podzim. Co v takovém případě dělat?
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s pohonem 4×4 i zadokolky
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Technologie
T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…
Tržní podíly výrobců grafik v Q3 2017: Nvidia vylétla nahoru, získává tržní podíl
Vyšel Vivaldi 1.13. Vylepšuje stahování a práci desítkami listů
Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)
Messenger už nebude tak brutálně masakrovat fotky. Novým limitem je 4k
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít