LIDÉ A PODNIKY

14. dubna 2014, 00:00 -
14. dubna 2014, 00:00

GE MONEY BANK Philip Holemans finanční ředitel Finančním ředitelem GE Money Bank byl jmenován Philip Holemans, který působí ve skupině GE již 16 let.

Holemans nastoupil do GE v roce 1998, začínal v centrále společnosti Capital Fleet Services, která působí v Bruselu, a od té doby zastával postupně stále vyšší pozice v oblasti financí napříč společností GE Capital. Poslední čtyři roky byl ředitelem financí (CFO) ve společnosti GE Capital Germany & Benelux. Ředitelem divize finance v České republice se stal letos v lednu.

Philip Holemans vystudoval MBA v oboru aplikovaná ekonomie na belgické univerzitě v Leuvenu. Je ženatý a má tři děti. Mezi jeho koníčky patří tenis a lyžování.

1 3M ČESKO David Vrba • ředitel marketingu a obchodu CEE Radoslaw Kaskiewicz • generální ředitel ČR David Vrba, dosavadní generální ředitel českého zastoupení americké technologické společnosti 3M, byl s účinností od 1. dubna 2014 povýšen do pozice ředitele marketingu a obchodu pro region střední a východní Evropy. Na jeho místo přichází Radoslaw Kaskiewicz. David Vrba působí v 3M Česko od roku 2001, kdy se po fúzi německého výrobce dentálních produktů ESPE se společností 3M stal obchodním a marketingovým ředitelem nově vzniklé divize 3M ESPE pro střední a východní Evropu. Poté byl obchodním a marketingovým ředitelem ortodontické divize 3M Unitek pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky. Generálním ředitelem 3M Česko byl jmenován v lednu 2009.

Radoslaw Kaskiewicz přichází do vedení 3M Česko z polského zastoupení firmy. Vystudoval Technickou univerzitu ve Varšavě a své působení ve 3M zahájil v roce 1995 v divizi průmyslových lepidel a pásek. V letech 2004 až 2007 zaujímal pozici ředitele pro rozvoj trhu průmyslových lepidel a pásek v americké centrále společnosti 3M v Minnesotě.

Po návratu do Evropy byl povýšen do pozice obchodního ředitele divize průmyslu a dopravy pro region CEE a v roce 2009 byl pověřen vedením průmyslové obchodní skupiny v Polsku.

2 VIAPHARMA Pavel Hoffmann • finanční ředitel Finančním ředitelem lékáren Dr. Max a společnosti ViaPharma je Pavel Hoffmann. Nově zřízenou pozici finančního ředitele ve společnostech Česká lékárna holding a ViaPharma zaujal 17. března, v den svých 40. narozenin.

Pavel Hoffmann absolvoval Fakultu podnikohospodářskou na VŠE v Praze, kde získal inženýrský titul. Po studiu se věnoval 17 let poradenství. Pracoval na manažerských postech ve společnostech PricewaterhouseCoopers a v Deloitte Advisory, kde byl od roku 2012 partnerem společnosti. Věnoval se oblasti finančního zvláštního šetření převážně pro zahraniční investory ve firmách v České republice a na Slovensku. Je členem Association of Chartered Accountants a od roku 2001 má titul certifikovaný účetní.

Je ženatý a má dvě děti.

3 JONES LANG LASALLE Pavla Řezníčková • hlavní účetní Alena Chnapková • senior účetní V lednu letošního roku nastoupila do oddělení správy nemovitostí společnosti Jones Lang LaSalle Pavla Řezníčková (39) jako nová hlavní účetní oddělení správy nemovitostí. Je zodpovědná za finanční operace jako fakturace, reporting, tvorbu rozpočtů a reconciliation a vede tým pěti lidí.

Ve funkci vystřídala Petru Janouškovou, která v únoru odešla na mateřskou dovolenou. Pavla Řezníčková má 16 let zkušeností v oblasti maloobchodu a účetnictví. Dříve pracovala jako senior accounting managerka v podniku Makro Cash & Carry ČR / Metro Cash & Carry SR. Byla zodpovědná za účetní operace a komunikaci s dodavateli a odběrateli a připravovala reporting a účetní závěrku pro mateřskou společnost Metro. Kariéru začala jako účetní ve společnosti Foto World. Vystudovala technicko-ekonomicko-administrativní školu při ČKD v Praze v roce 1994. Mezi její koníčky patří cestování, knihy, film a hudba. Alena Chnapková (43) byla povýšena do pozice senior účetní oddělení správy nemovitostí. Má 12 let zkušeností v oblasti financí a pět let zkušeností ve správě nemovitostí. Dříve pracovala v různých účetních pozicích v Credit Suisse či VÚB na Slovensku. Studovala na střední ekonomické škole v Bratislavě. Jejím největším koníčkem je malování, ale také knihy, jóga, in-line bruslení a tanec.

4 RENOMIA Michal Pilecký • produktový manažer Michal Pilecký se stal produktovým manažerem oddělení speciálních projektů společnosti Renomia. V této pozici bude přímo zodpovědný za pojištění finančních rizik, zejména pojištění D&O, a pojištění profesní odpovědnosti. V rámci své specializace bude mít na starost metodické řízení dané oblasti, podporu kolegů a rozvoj vztahů s pojistiteli, klienty a dalšími obchodními partnery.

Pilecký vystudoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů. Pojišťovnictví se věnuje od roku 1994 a před nástupem do společnosti Renomia pracoval osm let v pojišťovně AIG Europe, kde byl vedoucím oddělení pojištění finančních rizik.

Hovoří anglicky a německy, je ženatý a má dva syny. Ve svém volném čase se aktivně věnuje sportu a rád cestuje.

5 EUROVIA CS Martin Pekáček • ředitel závodu Ředitelem odštěpného závodu Obalovny a lomy společnosti Eurovia CS byl jmenován Martin Pekáček (40). Ve firmě působí od roku 2004, posledních šest let se věnoval především PPP projektům. Po příchodu do společnosti, tehdy ještě Stavby silnic a železnic, pracoval jako stavbyvedoucí. Po dvou letech se začal věnovat speciálním projektům a postupně se zaměřil na oblast PPP. Své zkušenosti zúročil na Slovensku, kde od roku 2009 vedl dceřinou filiálku Granvia Construction.

Eurovia CS patří k hlavním hráčům v těžbě kameniva v Česku, jedním z úkolů Martina Pekáčka bude tuto pozici na pozadí stavební krize udržet. Do jeho kompetence spadá 14 obaloven a společnosti Eurovia Kamenolomy a slovenská Eurovia – Kameňolomy s celkem 30 lomy v ČR a SR.

Martin Pekáček je ženatý, má dvě děti. Vystudoval Fakultu stavební VUT Brno. Tři roky působil na stavbách ve Francii.

6 ACCON HUMAN RESOURCES MANAGEMENT Ladislav Kudláček • výkonný ředitel Společnost Accon Human Resources Management, součást poradenské skupiny Accon Group, má od začátku února nové vedení.

Výkonným ředitelem se stal Ladislav Kudláček (35), který navazuje na úspěšné aktivity Hany Fukové, jež vedly k rozšíření působení společnosti v oblasti vzdělání a řízení lidských zdrojů.

Před nástupem do společnosti Accon Human Resources Management pracoval Ladislav Kudláček od roku 2011 jako vedoucí oddělení projektů a ředitel odboru projektů a vzdělávání Hospodářské komory ČR. Měl na starost řízení a kontrolu projektů a veřejných zakázek v oblasti rozvoje vzdělávání včetně veřejných zakázek Národní soustavy kvalifikací a Národní soustavy povolání. Předtím pracoval dva roky jako manažer HR a vzdělávání ve společnosti Profima Effective a čtyři roky jako vedoucí týmu personálního a ekonomického poradenství firmy Trexima. Dva roky byl programovým manažerem pro Afghánistán ve společnosti Člověk v tísni. Mluví anglicky a německy. Miluje sociální vědy a sporty jako veslování, softball, plavání, lyžování nebo jízdu na koni.

7 HELIOS FENIX David Halbrštát • ředitel vývoje Systém pro veřejnou správu Helios Fenix z produkce Asseco Solutions má od února letošního roku nového šéfa vývojového týmu. Stal se jím zkušený programátor, analytik a autor designu softwarových řešení David Halbrštát.

Nový vedoucí vývoje je absolventem oboru programování na gymnáziu v Pardubicích s následným praktickým vzděláváním v oblasti SQL řešení, analytických metod (UML, procesní analýzy) a projektového řízení. Před nástupem do Asseco Solutions pracoval například jako vedoucí analytik v oddělení retailu firmy Datart International či v O2 Business Solutions, respektive Deltax systems, kde se většina projektů týkala státní správy. Zkušenosti z pozic programátor a databázový designér získal například u ČSOB pojišťovny nebo u společnosti Infinity.

David Halbrštát je ženatý a má tři děti. Velmi rád hraje rekreačně fotbal a podniká s rodinou roadtripy po Česku. Je také šikovným domácím kutilem.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít