LIDÉ A PODNIKY

07. dubna 2014, 00:00 -
07. dubna 2014, 00:00

MAKRO CASH & CARRY ČR Guillaume Chene generální ředitel Makro Cash & Carry ČR a Metro Cash & Carry SR mají od 1. dubna 2014 nového generálního ředitele.

Stal se jím současný operační ředitel Guillaume Chene. Jeho předchůdce ve funkci Axel Hluchy přechází do pozice generálního ředitele Metro Cash & Carry Německo.

Guillaume Chene začal pracovat pro Metro Cash & Carry v září 2005 jako operační ředitel v tréninku.

V červnu 2006 byl jmenován regionálním operačním manažerem pro Metro Cash & Carry Rusko. V pozici operačního ředitele a člena představenstva pro Makro Cash & Carry ČR a Metro Cash & Carry SR působil od října 2009. l

1

CBRE GLOBAL INVESTORS POLSKO Karel Zeman * ředitel správy aktiv Roland Bebčák * ředitel financí a provozu Investiční skupina CBRE Global Investors získala dvě nové posily pro svůj manažerský tým v Polsku.

Šéfem pro správu aktiv se stal český manažer Karel Zeman, který od roku 2006 působil v CBRE Global Investors jako šéf oddělení strategie a výzkumu pro střední a východní Evropu a v této funkci se angažoval i na polském trhu. Před příchodem do CBRE pracoval ve společnosti Cushman & Wakefield jako ředitel výzkumu. Magisterský titul z geografie a regionálního rozvoje získal na UK v Praze. Je členem Královské instituce geodetů a aktivním členem ICSC.

Ředitelem oddělení finance a provoz v Polsku se stal slovenský manažer Roland Bebčák, který pro CBRE Global Investors pracuje v manažerské pozici ve stejné oblasti od roku 2005 a dosud měl na starost český, slovenský a rakouský trh. Roland Bebčák má více než osmiletou zkušenost s finanční stránkou realitního trhu, dříve pracoval jako manažer pro mezinárodní firmy v oblasti financí a controllingu. Roland Bebčák získal titul MBA na City University v Seattlu.

2

ERV EVROPSKÁ POJIŠŤOVNA Štěpán Landík * ředitel správy pojištění Novým členem představenstva ERV Evropské pojišťovny a ředitelem správy pojištění je od dubna Štěpán Landík (38), který dosud v pojišťovně působil jako obchodní manažer. Nově bude zodpovědný za oddělení škod a asistence, oddělení správy pojištění a klientské centrum. Ve funkci nahradí Hanu Axmannovou, která ze společnosti na vlastní žádost odchází po více než 20 letech.

Štěpán Landík absolvoval Národohospodářskou fakultu na VŠE v Praze. Působil jako ekonomický poradce a od roku 2000 pracuje v různých pozicích v ERV Evropské pojišťovně. Od roku 2006 je rovněž jednatelem společnosti Etics ITP.

Landík je ženatý a má jedno dítě. Mezi jeho koníčky patří fotbal, tenis, lyžování a cyklistika. Zajímá se o výtvarné umění a rád poslouchá rockovou hudbu.

3

AHOLD CR Siger Spaans * finanční ředitel Novým CFO společnosti Ahold Czech Republic se stal Siger Spaans, který bude členem nejvyššího vedení značky Albert firmy Ahold CR pod vedením Jespera Lauridsena. V této pozici nahradí Derka-Jana Terhorsta, který byl jmenován do funkce SVP business performance pro Ahold USA.

Spaans přichází do české pobočky Ahold z Nizozemska, kde působil od loňského dubna jako VP business control Albert Heijn. Dříve zastával manažerské pozice pro Ahold Corporate Center. Předtím pracoval více než čtyři roky jako finanční ředitel značky Gall & Gall.

4

OKIN GROUP Mirko Kalous * místopředseda správní rady Místopředsedou správní rady společnosti Okin Group se stal Mirko Kalous, který do společnosti přišel v říjnu 2013. Jeho prioritou je především obchod, inovace a řízený rozvoj napříč celou skupinou.

Mirko Kalous ve skupině Okin Group pracoval již v letech 2002 až 2005 jako provozní ředitel. Do nové funkce nyní přišel z Ness Technologies, kde působil nejdříve jako provozní ředitel a od roku 2007 do roku 2013 jako generální ředitel pro Českou republiku. Na Nottingham Trent University v Brně získal titul MBA, je ženatý, má tři děti a k jeho zálibám patří cyklistika, fotografování a hudba.

Okin Group má od března novou správní radu, která nahradila původní představenstvo a dozorčí radu. Správní rada pracuje ve složení Michal Jelínek (předseda, statutární ředitel, majitel), Mirko Kalous (místopředseda odpovědný za strategický rozvoj), Radomír Sabela (člen odpovědný za řízení divize BPO) a Marek Tietze (člen odpovědný za finanční řízení a řízení podpůrných služeb).

5

EFFECTIX. COM Robert Junek * vedoucí konzultantů Marketingová společnost Effectix.com představila Roberta Junka jako vedoucího konzultantů. Junek (35) dříve pracoval pro společnosti AutoCont nebo WPB Capital. Současně působil jako online konzultant na volné noze, kdy spolupracoval na rozmanitých projektech, mimo jiné na vývoji serverů Společnostionline. cz nebo Flexioffice.cz. V Effectixu bude zodpovídat za řízení konzultantské divize. Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit koordinace týmů SEO a PPC konzultantů, analytiků i linkbuilderů.

6

FLAGA Pavel Mazák * finanční ředitel Finančním ředitelem dodavatele LPG, společnosti Flaga pro Česko a Slovensko, byl jmenován Pavel Mazák (46). Jeho cílem je udržitelný růst firmy a tvorba zisku. Do společnosti Flaga přešel z postu finančního ředitele ve firmě Energochemica Trading.

Předtím působil více než deset let v manažerských funkcích v oblasti financí ve skupině Holcim. Vystudoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě. Ovládá anglický a ruský jazyk.

7

PWC LEGAL Michael Mullen * partner Michael Mullen, vedoucí partner právních služeb PricewaterhouseCoopers v regionu střední a východní Evropy, se stal partnerem, jednatelem a spoluvlastníkem advokátní kanceláře PwC Legal.

Michael Mullen (47) má více než 20 let právní praxe, z toho více než 15 let v regionu střední a východní Evropy. Působil nejen v České republice a na Slovensku, ale také v USA, Rusku, Turecku, Maďarsku a Rumunsku. Specializuje se zejména na právní aspekty fúzí a akvizic, private equity, rizikového kapitálu a nemovitostních transakcí. Věnuje se rovněž právním auditům a due diligence, pracovnímu právu, ochraně osobních údajů, právu duševního vlastnictví a oblasti IT.

Je členem České advokátní komory a také advokátních komor v Illinois a New Yorku. Před příchodem do PwC působil v mezinárodních právních firmách Altheimer & Gray a White & Case.

Mullen je ženatý, má tři děti. Volný čas tráví především s rodinou, jezdí na kole a věnuje se vínu.

8

LBBW BANK CZ Petr Adámek * manažer oddělení platebního styku Novým manažerem oddělení platebního styku v LBBW Bank CZ byl jmenován Petr Adámek (40). V jeho kompetenci je řízení a koordinace oddělení domácích a zahraničních plateb, činnosti hlavní pokladny, zpracování inkasa šeků, nakládání s hotovostí a udržování pozice loro účtů bank. Dosud působil například v HSBC Bank, České spořitelně nebo J&T Bance v útvarech platebního styku, operations a v různých obchodních pozicích. Adámek vystudoval Bankovní institut v Praze, obor finance. Hovoří anglicky a domluví se i rusky. Volný čas tráví se svými dvěma dětmi a zajímá se o automobily vyrobené na přelomu 70. a 80. let.

9

EY ČR Peter Wells * vedoucí partner transakčního poradenství Do čela oddělení transakčního poradenství společnosti EY v České republice byl jmenován Peter Wells (43). Tento post převzal od Vladislava Severy, který se více soustředí na roli vedoucího partnera transakčního poradenství v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Peter Wells zahájil profesní dráhu ve Velké Británii. Do České republiky se přemístil v roce 1996 a v současné době řídí české i regionální aktivity z pražské kanceláře firmy.

Specializuje se na poradenství fondům soukromého kapitálu a zastává také funkci vedoucího partnera společnosti EY pro oblast private equity ve střední a jihovýchodní Evropě. Wells absolvoval University of Leicester a je členem Institutu autorizovaných účetních v Anglii a Walesu (ICAEW). Je ženatý a má dvě děti.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víkend bude plný prázdnin: trošku volna a více času
Servisní prohlídka auta na zimu: Kolik stojí a na co se zaměřit
Dlouhá cesta do práce? I na dojíždění a stěhování existuje příspěvek
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Auta
Neodolatelně lákavá nabídka pro dealery VW a Škoda? Hyundai…
Bateriová revoluce: Toshiba má akumulátor, který se nabije za šest minut
Opel Insignia GSi sice nemá šestiválec, ale na Ringu je o 12 sekund rychlejší než OPC
XF Sportbrake vrací Jaguar do hry velkých ředitelských kombíků
Zaspí silničáři i letos? Časem by mohlo být každoroční překvapení ze sněhu minulostí
Technologie
O2 kvůli konci roamingu v EU nevykrvácelo. Naopak zvyšuje zisk
Adware a Defender zpomalí váš počítač nejvíce, Eset a F Secure naopak nejméně
Nákupní tip: Čtečka Kindle Paperwhite je dnes o 800 Kč levnější
Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz
Opustí AMD s GPU továrny GlobalFoundries? Čipy Navi na 7 nm má prý vyrábět TSMC
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít