LIDÉ A PODNIKY

17. března 2014, 00:00 -
17. března 2014, 00:00

ARRIVA Daniel Adamka generální ředitel Daniel Adamka (36) byl k 1. březnu 2014 jmenován generálním ředitelem společnosti Arriva Transport Česká republika se zodpovědností za řízení celé skupiny v Česku. Ve funkci vystřídal Radima Nováka, současného generálního ředitele Arrivy střední a východní Evropa.

Adamka bude zodpovídat za řízení a integraci všech společností, které historicky patřily do skupin Arriva, bývalé Veolia Transport a Abellio. Bude stát v čele soukromého veřejného dopravce, jehož provozy v Česku zaměstnávají přes 3200 zaměstnanců a zahrnují téměř dva tisíce autobusů a pět vlaků.

Daniel Adamka je respektovaným odborníkem jak v železniční, tak i autobusové dopravě. Vystudoval ČVUT, Fakultu dopravní. Zkušenosti získal působením v několika mezinárodních dopravních skupinách. V Arrivě pracuje od roku 2010 (tehdy ještě Veolia Transport) jako manažer rozvoje.

Od roku 2012 zastupuje jako prezident Asociaci dopravních, spedičních a servisních společností Středních Čech. Mezi jeho zájmy patří cestování, plavání a filmy.

1 EMC Jiří Sven Svěrák • oblastní ředitel Oblastním ředitelem (country managerem) společnosti EMC pro Česko a Slovensko byl jmenován Jiří Sven Svěrák (37). K jeho hlavním úkolům bude patřit řízení prodejních týmů společnosti a dohled nad vztahy s místními prodejními partnery.

Jiří S. Svěrák působí v technologickém sektoru již 13 let. Zastával manažerské pozice v telekomunikačních firmách jako British Telecom Global Services nebo Aliatel, kde řídil prodej řešení pro bankovnictví. Posledních sedm let pracoval ve firmě Hewlett-Packard jako místní ředitel divize HP industry standard servers & HP storage. Na tomto postu zodpovídal zejména za prodej, produktový management a předprodejní podporu serverové a úložné infrastruktury.

Jiří S. Svěrák dokončuje studium MBA na LIGS University v Praze a je absolventem střední průmyslové školy elektrotechnické, obor energetika. Ve volném čase rád sportuje, ať už se jedná o lyžování, jízdu na horském kole nebo squash. Působí jako dobrovolník v komunitních projektech zaměřených na ekologii, podporu dětských domovů a péči o zvířata. Vedle češtiny ovládá angličtinu a chorvatštinu.

2 JONES LANG LASALLE Jiří Horák • junior investiční analytik Investiční oddělení firmy Jones Lang LaSalle posílilo o Jiřího Horáka (25), který nastoupil do týmu jako junior investiční analytik.

Bude pomáhat při přípravě investičních analýz v oblasti komerčních nemovitostí, modelingu cash flow a finančního reportingu.

Jiří Horák získal magisterský titul na Vysoké škole finanční a správní v Praze. V rámci výměnného studijního programu Erasmus navštěvoval prestižní École Superieure de Commerce ve francouzském Troyes. Absolvoval odbornou stáž ve společnosti Wood & Company Financial Services, kde se podílel na přípravě analýz potenciálních investičních příležitostí v regionu střední a východní Evropy.

Horák hovoří česky, anglicky, německy a francouzsky. Ve volném čase se věnuje především sportu, kultuře a přátelům.

3 ASB GROUP Petr Studnička • výkonný ředitel Petr Studnička (37) nastupuje jako výkonný ředitel (managing partner) v nadnárodní poradenské společnosti ASB Group. Funkci přebírá po Rudolfu Vřešťálovi, zakladateli a spolumajiteli ASB Group, který firmu vedl od jejího založení v roce 2002 a nyní se bude věnovat rozvoji fondového byznysu v rámci sesterské investiční společnosti Redside.

Petr Studnička přichází z pozice výkonného ředitele v oddělení firemních financí Patria Corporate Finance, kde působil osm let a zabýval se zejména poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic. Předtím pracoval pět let v účetní a poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers. Studnička vystudoval mezinárodní obchod na VŠE v Praze a v roce 2005 získal titul ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Ve volném čase se věnuje hlavně rodině.

K jeho zálibám patří sport, především golf, tenis a lyžování.

4 LENOVO David Dražan • EGB sales representative Daniel Merhaut • relationship manager Lenovo posílilo lokální tým o dva členy. David Dražan nastoupil do pozice EGB sales representative, Daniel Merhaut byl jmenován relationship managerem pro Českou republiku. David Dražan (35) bude mít na starost rozvoj obchodu storage zařízení, serverů a pracovních stanic. Ve společnosti dříve zajišťoval prodej technických řešení pro český a slovenský trh. Profesní zkušenosti získal ve firmě Samsung, kde zastával pozici B2B key account representative, a ve společnosti Asus, kde pracoval jako commercial account manager. Dražan vystudoval Soukromou střední školu výpočetní techniky v Praze, obor hardwarová architektura. Svůj volný čas věnuje dětem, četbě knih a hraní badmintonu.

Daniel Merhaut (38) bude ve funkci relationship managera zodpovědný za prodej a rozvoj vztahů s klíčovými zákazníky a obchodními partnery soukromého i státního sektoru. Před nástupem do společnosti Lenovo pracoval pro Dell Computer, kde byl zodpovědný za prodej infrastrukturálních služeb. Zkušenosti v oboru získal také ve společnostech NetApp, kde měl na starost prodej storage řešení do segmentu státní správy, a Hewlett-Packard, kde se věnoval budování obchodních vztahů s klíčovými zákazníky v divizi personálních počítačů.

Merhaut získal inženýrský titul na ČVUT v Praze. Mezi jeho záliby patří železniční modelářství, nohejbal, lyžování a cyklistika.

5 PEARS HEALTH CYBER Romana Žatecká • ředitelka PR a komunikace Ředitelkou PR a interní komunikace ve společnosti Pears Health Cyber se stala Romana Žatecká, která měla ve firmě dosud na starost pouze oblast public relations. Rozšíření její kompetence je dalším krokem rostoucí společnosti, která rozšiřuje počet zaměstnanců a rozvíjí aktivity nejen v Čechách, ale i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Německu. To klade i vysoké nároky na komunikaci a další formování firemní kultury.

Romana Žatecká vystudovala Fakultu žurnalistiky UK v Praze a má dlouholetou praxi v celostátních zpravodajských médiích.

V letech 2000 až 2005 byla úspěšnou tiskovou mluvčí Ústeckého kraje a později řídila odbor kanceláře hejtmana, kde se významně podílela na vytváření komunikačních strategií a jejich realizaci. Pro společnost Pears Health Cyber pracuje od roku 2010 v různých pozicích. Jako šéfredaktorka rozvíjela portál o zdraví Ordinace.cz a od června loňského roku řídí PR aktivity společnosti.

6 DACHSER CR Tomáš Bechner • finanční ředitel Na místo finančního ředitele společnosti Dachser Czech Republic nastoupil Tomáš Bechner (31). Je zodpovědný za účetnictví, daňové otázky a kontrolu hospodaření firmy. Kromě finančního řízení se bude starat o koordinaci spolupráce ve finančních otázkách s mateřskou společností a o implementaci SAP pro účetnictví.

Tomáš Bechner pochází z Kladna. Je absolventem Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK. Svou profesní dráhu zahájil ve společnosti Accenture Central Europe, kde pracoval v oddělení controllingu a lidských zdrojů. Posledních pět let pracoval pro investorskou a developerskou společnost Flow East jako finanční manažer. Je ženatý a má syna.

7 AXIS COMMUNICATIONS Marek Pavlica • communications specialist Společnost Axis Communications, světový výrobce IP kamer, oznámila vznik nové pozice regional communications specialist pro Rusko, SNS a region střední Evropy, do které nastoupil Marek Pavlica.

Pavlica přichází ze společnosti Honeywell Security Group, kde působil jako EMEA senior marketing & communications specialist pro střední a východní Evropu. Profesní zkušenosti v oblasti komunikací a marketingu získal především v Ruské federaci a státech SNS, kde v posledních sedmi letech pracoval na rozvoji obchodních aktivit pro ČSA, ČEB a České centrum v Moskvě.

Marek Pavlica získal inženýrský titul na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava a absolvoval stáž na MGIMO Moskva. Je ženatý a ve volném čase se kromě rodiny věnuje týmovým sportům, cestování a ruské kultuře.

8 VYKUPTO. CZ Roman Mikluš • obchodní ředitel Roman Mikluš (38) nastoupil do pozice obchodního ředitele českého slevového serveru Vykupto.cz. Jeho úkolem bude vedení obchodního týmu a řízení projektů napříč celou firmou. Ve funkci vystřídal Petera Páluše.

Mikluš nastupuje do firmy z pozice CEO projektu Vašenároky.cz. Dříve sbíral zkušenosti také jako obchodní ředitel v Mediatelu či jako manažer ve společnostech Acision a Microsoft Corporation. Mezi jeho nejsilnější stránky patří kreativita, organizační schopnosti a obchodní talent.

Roman Mikluš pochází z Frýdku-Místku, je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho zájmy patří sebevzdělávání a četba v oblasti rozvoje osobnosti, golf, fotbal, skvělé jídlo a dobré víno.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít