Lidé a podniky

27. ledna 2014, 00:00 -
27. ledna 2014, 00:00

1 DTZ Petr Špaček • vedoucí oddělení Mezinárodní poradenská společnost DTZ rozšířila své služby o projektový management.

Nové oddělení vede Petr Špaček, který v této oblasti má přes dvacet let zkušeností. Tým project managementu DTZ se aktuálně věnuje několika projektům, jako jsou modernizace Rosmarin Business Center a Anděl Park Nový Smíchov. Zároveň společnost DTZ rozšířila spolupráci s UniCredit Bank.

Petr Špaček, absolvent Fakulty stavební ČVUT, do DTZ nastoupil jako associate director a head of project management. Během své profesní dráhy vedl realizaci projektů ve stavebních společnostech Konstruktiva nebo Strabag pozemní stavby. Posledních pět let měl na starost projektový management ve společnosti CBRE, kde se věnoval reportingu pro financující banky nebo auditu přípravy a realizace projektů v hodnotě několika miliard korun.

2

ŠKODA AUTO Luboš Vlček • vedoucí prodejů Luboš Vlček počátkem ledna převzal vedení prodejní organizace Škoda Auto Česká republika s odpovědností za síť 269 prodejních a servisních míst a za prodejní, marketingové a poprodejní aktivity značky na domácím trhu.

Luboš Vlček má mnohaleté zkušenosti v mezinárodním automobilovém byznysu. Do Škody Auto nastoupil v roce 1992 a zastával zde různé řídící funkce v oblasti prodeje. V období let 2003 až 2004 řídil ve společnosti VW Kassel mezinárodní prodejní aktivity v zámoří. Po návratu do Škody Auto odpovídal za mezinárodní prodeje značky Škoda v regionu Beneluxu a jihozápadní Evropy a v letech 2007 až 2012 řídil celosvětový prodej originálních dílů. V květnu 2012 převzal v roli výkonného ředitele společnosti Volkswagen Group China odpovědnost za fleetové prodeje, prodeje ojetých vozů a poprodejní aktivity celé skupiny Volkswagen v Číně.

3

EVERESTA Tomáš Kumstýř • ombudsman Poradenská a servisní společnost Everesta jmenovala do nově vytvořené pozice ombudsmana dlouholetého kouče, lektora a konzultanta Tomáše Kumstýře. Jeho hlavní úlohou bude zprostředkovávat firmě zpětnou vazbu od klientů, vyhodnocovat vzdělávací procesy a nacházet pro klienty individuální řešení.

Tomáš Kumstýř je absolventem Vysoké školy zemědělské. Od roku 1998 se profesně a lektorsky zabývá metodami řízení kvality ve službách i ve výrobě. Manažerské a obchodní zkušenosti získal v GE Capital Bank. Pracoval jako specialista kvality a manažer procesu v projektech zaměřených na zlepšování procesů.

V České spořitelně byl jedním ze zakládajících členů týmu ombudsmana, byl zodpovědný za zavedení měření vnitřní kvality a spolupracoval na řízení trvalého zlepšování. V Maďarsku a Rumunsku působil jako senior project manager projektů zaměřených na interní koučování. Je členem Evropské rady pro mentoring a koučink (EMCC Czech). 4

3M ČESKO Radim Pilous • vedoucí obchodní skupiny Martin Holub • vedoucí obchodní skupiny Daniel Galandr • vedoucí obchodní skupiny Obměna manažerského týmu 3M Česko se uzavřela změnou ředitelů tří obchodních skupin. Do jejich čela byli jmenováni tři zkušení manažeři, kteří pomohou společnosti upevnit pozici v oblasti inovativních řešení pro průmysl, zdravotnictví, ochranu zdraví a bezpečnost.

Souběžným vedením obchodních skupin průmysl (IBG) a elektrotechnický a elektronický průmysl (EEBG) byl pověřen Radim Pilous, který ve firmě 3M Česko působí od roku 2007. V minulosti úspěšně vedl divizi 3M automotive a divizi průmyslových lepidel a pásek (IATD). Před nástupem do 3M pracoval pro Avon Automotive. Je absolventem Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

Ředitelem obchodní skupiny zdravotnictví byl jmenován Martin Holub, který do firmy 3M Česko nastoupil jako obchodní zástupce v roce 2003. Od roku 2007 souběžně vedl divizi ochrana proti infekcím (IPD) a divizi péče o chronicky nemocné pacienty (C3SD). Jeho odpovědnost je nyní rozšířena o divize stomatologie (3M ESPE) a ortodoncie (3M Unitek).

Martin Holub je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu UK v Praze a doplňkového vzdělávání pro fyzioterapeuty.

Posilou obchodní skupiny bezpečnost a komunikace je Daniel Galandr, který do jejího čela přišel ze společnosti Office Depot, kde pět let působil jako obchodní a marketingový ředitel pro CEE region. Ve firmě 3M Česko bude zodpovědný za portfolio osobních ochranných pracovních pomůcek, výrobků pro profesionální úklid a údržbu, řešení pro grafický a reklamní průmysl a systémy pro dopravní značení a bezpečnost a zabezpečení osob, majetku a informací. Daniel Galandr vystudoval Technickou univerzitu v Liberci.

5

SCHÖNHERR Filip Čabart • advokát Advokátní kancelář Schönherr posiluje v oblasti bankovnictví a financování. Jejím novým advokátem je Filip Čabart. V pražském týmu se zaměří na transakční poradenství, zejména akviziční a projektové financování, syndikované úvěry a finanční transakce související s převody pohledávek a obchody na kapitálových trzích.

Filip Čabart je specialistou na oblast bankovnictví, financování a kapitálové trhy.

V rámci dluhového financování zastupoval zpravidla věřitele – české banky a mezinárodní finanční instituce. Dříve působil v advokátních kancelářích Havel, Holásek & Partners, Weinhold Legal a Allen & Overy. Je absolventem Právnické fakulty UK v Praze a členem České advokátní komory.

6

BOOKIO. CZ Peter Švec • finanční ředitel Novou posilou Bookia, startupu pro online rezervace v restauracích, za kterým stojí tým Lunchtime.cz, se stal finanční ředitel Peter Švec (31). Přichází z Londýna, kde působil v centrále farmaceutické společnosti Astra Zeneca nejdříve v pozici finančního analytika pro evropský region a posléze ve funkci business analytika pro oblast střední a východní Evropy. Předtím byl zaměstnán jako finanční analytik v konzultantské společnosti Accenture v Praze. Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Peter Švec je ženatý a mezi jeho koníčky patří jízda na kole, běh na lyžích a ochutnávání piv z malých pivovarů.

7

EUROVIA CS Luboš Trojánek • finanční ředitel Do pozice finančního ředitele společnosti Eurovia nastoupil 1. ledna Luboš Trojánek (47). Ve funkci nahradil Grégoira Pinasseaua, který se v rámci celosvětového koncernu Eurovia posouvá do funkce finančního ředitele pro střední Evropu.

Luboš Trojánek působí ve firmě již od roku 1997, naposledy jako manažer controllingu oblasti Čechy východ a Morava a v dceřiné společnosti Granvia Construction. Po příchodu do společnosti v roce 1997 (tehdy Stavby silnic a železnic) působil jako ekonomický náměstek závodu Hradec Králové, podílel se na ekonomickém řízení staveb doma i v zahraničí, pracoval také v organizačních složkách na Slovensku a v sektoru dceřiných obaloven. Po roce 2004 se zaměřil na interní metodiku rozpočtů staveb a školení pracovníků. Spolupracoval při založení nových organizačních složek v Polsku či v Litvě.

Luboš Trojánek je ženatý, má dvě děti. Ve volných chvílích se věnuje lyžování, cyklistice nebo tanci.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
Retro: Ford Mustang přežil i zlé časy. A dnes je to úplný…
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC ztrácí. ABT má řešení
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Technologie
Velký přehled: Kdo vlastní naše pojišťovny?
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít